Álmodozások kora. A 39-es út folytatása tervben van

Települések az út mentén 

  • Encs
  • Gibárt
  • Abaújkér
  • Abaújszántó
  • (Tállya)
  • (Rátka)
  • Mád
  • (Mezőzombor)

Miért kellene folytatni a 39-es út építését?

A 39-es főút a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lévő Tiszanagyfaluig való meghosszabbításának célja elsősorban, hogy a világörökség részét képező Tokaji-borvidék és a hozzá tartozó települések megszabaduljanak az átmenő teherforgalomtól, másodsorban pedig a nemzetközi személyforgalom és árufuvarozás színvonalasabb kiszolgálása. Mentesülne többek között Tokaj belvárosa és a tokaji Tisza-híd is a jelentős átmenő teherforgalomtól.

A már évekkel ezelőtt felvázolt tervek szerint mintegy 50 kilométeren épülne meg a 39-es út folytatása Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. A két végpont tehát Encs és Tiszanagyfalu lenne. A beruházás előkészítésére vonatkozó felhívást az európai közbeszerzési értesítőben hirdette meg a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.
A kiírás szerint 40 kilométeren új nyomvonalon épülne 2×1 sávos út, 10 kilométeren pedig az eddigit újítanák fel. Tokaj és Tiszanagyfalu között egy 190 méter hosszú új Tisza-híd létesülne, valamint 4,3 kilométer hosszú kerékpárút is épülne.

Figyelembe kell venni, hogy a terület nemcsak a világörökség része, hanem régészetileg kiemelt, természetvédelmi és Natura 2000 minősítésű térség is. Vízgazdálkodási és árvízvédelmi szempontból pedig fontos az árvízi biztonság megőrzése, az ivóvízbázisok fokozott védelme, a gibárti ipari műemlék vízierőmű megőrzése.

A tervezett nyomvonalon a kétsávos úton, hídon és kerékpárúton kívül szerepel 

  • 23 darab szintbeni csomópont kialakítása,
  • 20 darab híd és felüljáró,
  • 2,1 kilométer zaj-, illetve madárvédő fal megépítse, valamint közműkiváltások.

A kormány hosszú távú fejlesztési tervei között ott szerepel a 39-es út továbbépítése: 160 milliárd forintot irányoztak elő a fontos közlekedési infrastrukturális beruházásra.

Súlykorlátozást vezettek be a 39-es út egy szakaszán

Érdekesség, hogy a Magyar Közút Nonprofit Zrt. tájékoztatása szerint október 15-től új súlykorlátozás lépett életbe a 39-es főút Tállya és a 37-es főút közötti szakaszán.
A változás célja, hogy tehermentesítse a kisebb településeket az átmenő teherforgalomtól, és biztonságosabbá tegye a közlekedést az érintett útszakaszokon.

Az elmúlt időszakban a megnövekedett kamionforgalom több helyen is gondot okozott, ezért a Magyar Közút most olyan forgalmi rendet vezetett be, ami hosszú távon is kedvezőbb lehet az itt élők és az autósok számára. A 12 tonnánál nagyobb össztömegű tehergépjárművek számára behajtási tilalom van érvényben ezen a szakaszon. A korlátozás nem vonatkozik a célforgalomban közlekedőkre.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű