Kedves Állatbarátok!
Többször nekikezdtem ennek a bejegyzésnek, hogy bemutassam Nektek a miskolci Nagyposta mögötti irodaház udvarán menedéket keresett cicacsaládot, akikről a közelben dolgozó kedves hölgyek kérésére és segítségével kezdtünk el gondoskodni. (Kedves Karácsonyi Ildikó, hálás köszönet az eledelekért és méginkább azért, hogy velünk tartottál és tartasz ezen a nehéz úton!)
Egy trikolor mamácska, aki végletekig legyengült állapotban volt, egy kis fehér-szürke tarka és eredetileg öt hamuszürke, oroszkék-szerű kiscica (akik közül az elsőt, rögtön a megtalálásuk után autó ütötte el, s éppen én találtam rá a kis élettelen testére). A cicacsalád többi tagját befogtuk, biztonságba helyeztük, s elkezdtük orvosi kezelésüket. Pár nap alatt megerősödtek, játékosak, kedvesek voltak.
Befogadásuk ötödik napján az egyik kiscica étvágytalanná, bágyadttá vált. Azonnal ismét állatorvos, újabb vizsgálat, vérteszt: kiderült, amitől mindvégig tartottam: parvó! Hiába volt minden, kis drága Luca néhány órán belül meghalt. Azonnal elkezdtük a négy megmaradt kicsi és a mama célzott kezelését. Viroplazin, probiotikumok, dm guard stb. Ennek ellenére két nappal később meg egy baba, majd a további három kicsi és a mama is megbetegedett. Ekkor már minden tünetét produkálták a parvónak: hányás, hasmenés, végletes elgyengülés – óránként változó, pulzáló intenzitással, küzdve az idővel és a betegséggel a túlélésért. Minden nap infúzió, injekciók, táplálás fecskendőből, bélflóra-pótlás, immunerősítés, kezelés reggeltől hajnalig. Állandó fertőtlenítés mellett, hogy próbáljuk megvédeni a vírustól a többi mentett cicánkat és a kintieket. Összességében 10 nap alatt 6-szor voltunk állatorvosnál a teljes cicacsaláddal. Mégis tegnapelőtt elment az „Ötödik” nevű szürke cicaangyalka, tegnap délelőtt pedig, úton a rendelő felé, a legkedvesebb, Gorbika is. Simogatva, szeretve, pár mély levegővétellel köszönt el a kis ártatlan, átkelt a testvérkéihez. Leírhatatlan….
Lelkileg, fizikailag és anyagilag megtiporva reménykedünk, hogy már többen nem halnak meg, a mama és a két megmaradt kicsi, azaz a kis tarka Flórika és szürke Sacika életben marad! Ezt szeretném bevonzani (de hát Gorbika is, a halála előtti napon már magától is evett, viszont tegnap még a többieknek is szükségük volt infúzióra).
Tegnap estére visszatért a két kicsiknek és a mamának is az étvágya, már nem hánynak, a hasmenés is mérséklődött, s bár bágyadtak és gyengék még, de láthatóan jobban vannak. Folytatjuk a kezelésüket a teljes gyógyulásig. Ehhez a bejegyzéshez írott frissítésekkel és hozzászólással próbálok majd beszámolni a történet folytatásáról.
A mamának már lesz gazdija (egy kedves hölgy, Márton Andrienn a Nagypostáról, aki a lelki támogatás mellett a kollégaival összefogva eledellel és alommal is megajándékozta a cicuskáinkat, amit nagyon köszönünk, és Beatrix Szlavkovszky-nak is köszönjük az együttérzését és az állateledel-adományát!
Miután meggyógyultak (s ezzel immunissá is váltak a parvóra!), szeretnénk, hogy őket igazán szerető és róluk gondoskodó, igazi álomgazdik fogadják örökbe. Most tízhetesek, aranyosak, kezesek, ragaszkodók. A tarka Flórika és a szürke Sacika valódi hálával a szívükben, s mi magunk is szeretettel várjuk a gazdijelöltek jelentkezését (hozzászólásban, privát üzenetben, telefonon stb.)!
Most 70 körüli számú befogadott cicánk van. Megkezdtük több mentési akció előkészítését, a parvó miatt azonban az elmúlt héten nem tudtunk, nem mertünk elindulni. Több további konkrét külső helyszínen várják 10-12 hetes kiscicák a mentést. Ezekről is igyekszem majd beszámolni.
Nem szokásom és nem is szeretek kérni, most sem magamért teszem: mivel a pénzügyi ellehetetlenülés állapotába kerültünk, nagyon nagy szükség van a támogatásotokra, tisztelettel kérem, ha tehetitek, segítsétek a cicamentő és óvó tevékenységünket! Támogatásotok bármely formáját (pénz, eledel, alom, cicabútorok stb.) és a megosztásokat is köszönjük szépen!
Alapítványunk neve, adószáma, bankszámlaszáma, elérhetőségem:
ZAZI A HÁZBAN Állatvédő Alapítvány (közhasznú jogállású)
Adószám: 19213042-1-05
dr. Török Zsolt – 06/20-9154-155
Bankszámlaszám: 10700086-71827719-51100005
Az első média-megjelenésünk 2020-ból:
Szeretettel ajánlok egy podcast beszélgetést 2023-ból, a linkje:

Egy válasz
na ezek a menekültek akiknek az amber önszántából is szívesen segít. de csótányokat ne fogadjunk már be