Hejőpapi. A Wienerberger 7300 négyzetméter alapterületű csarnokában jövőre kezdődhet el a termelés

Letették a gyár alapkövét. Új terméket, nagyméretű betoncserepeket és azok kiegészítőit gyártja majd a Wienerberger a borsodi gyárában. A sajtóközleményükben kitérnek arra is, hogy a CO2-semlegesen működő üzemük mellett, egy hektáros kültéri digitális raktár is létesül – számolt be erről a Magyarépítők.

A cserépgyártás, a betonkeveréstől egészen a targoncára kerülésig automatizált lesz.

A 12 milliárd forintból megvalósuló csarnokban évi 3 millió négyzetméternyi, azaz több mint 300 futballpályát lefedő betoncserepet gyártanának.

A Hejőpapin felépülő üzemben a környék kavics- és homokbányáiból szállítják be az alapanyagot. A késztermékeket döntően külföldi piacokon értékesítik majd.

Az 1819-ben alapított bécsi anyavállalat napjaikra a világ legnagyobb téglagyártójává vált, a tetőcserép előállításában pedig Európában tölt be vezető szerepet. A Wienerbergernek világszerte több mint 200, Magyarországon kilenc termelőüzeme van.

unnamed 61

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű