Jaj de nagyon hiányzik a cementgyár elindítása ugye! A hónap kommentje

Az Európai Bíróság elítélte Magyarországot – többek között – a Sajó völgyében lévő PM 10 levegő szennyezettség miatt!
Jaj de nagyon hiányzik a cementgyár elindítása ugye!

15 Responses

  1. Ki kell tiltani a térségből a közlekedést, a lakossági fűtést, az ipart
    A fényszennyezés és a zajártalom is növekszik.
    Csak az ország piacának van létjogosultsága
    Csak ilyen hülye kis országok, mint Ausztria, Svájc hisznek a sok kis
    cementgyár, mészgyár koncepcióban
    Nem kell rájuk figyelni! Szegények. Agyilag is. ????

    1
    3
    1. Már megint ausztriára hivatkozol?Hányszor nyomkodjam bele az orrod a hazugságaidba?

      4
      2
      1. Kiröhöglek.
        A szemétégetőművek a város közepén, a cementgyárak a város szélén vannak.
        Kereskedni sem szabad sem gipsszel, sem cementtel, sem mésszel, mert az zaj- és porártalom

        Svájcban, Ausztriában még olyan helyeken is van cementgyár, mint Miskolctapolca. Voltál bennük? Segítek.

        11 cementgyár Ausztria
        https://www.cemnet.com/global-cement-report/country/austria
        6 cementgyár Svájc
        https://www.cemnet.com/global-cement-report/country/switzerland
        10 cementgyár Belgium
        https://www.cemnet.com/global-cement-report/country/belgium

        Ezek nagyon-nagy és szegény országok

        1
        3
  2. Az EU elítélte?
    Akkor sikeresen lobbiztatok.
    A szálló por már a Tokaji Borvidék-et is tönkretette.???

    „Az egészségre ártalmasak a magyar asztali borok – ez jelent meg több külföldi internetes portálon. A cikkek a brit Kingston Egyetem kutatására hivatkoznak. A kutatók 15 ország borait hasonlították össze, és arra jutottak, hogy az általuk vizsgált magyar borokban túl sok a nehézfém. „

  3. Lényegtelen.
    Tudod olvasni, aztán tett egy összehasonlítást a 250 európai cementgyárral
    és széttárta a kezét.

    „A határozat levegőtisztaság-védelmi szempontból leszögezte, hogy az I. r. alperesi beavatkozó az I. klinkerkemencén átalakításokat hajt végre, a tüzeléstől a véggázkezelésig bezárólag. Mind az alacsony NOx kibocsátású égő, mind az alternatív tüzelőanyagok alkalmazása kedvezőbb NOx kibocsátást eredményez az alacsony porkibocsátás folyamatos biztosítása során. A II.
    klinkerkemencénél 2003-ban megtörtént az elektrofilter átépítése zsákos portalanítóra, az átépítésre kerülő I. klinkerkemence és a II. klinkerkemence esetében is a füstgáz a zsákos portalanítóra érkezik és a portalanítás után a kéményen át távozik a légtérbe, a zsákos szűrőben összegyűjtött filterport a termelési folyamatokba vezetik vissza. A nitrogén-oxid vegyületek kibocsátásának csökkentésére ún. SNCR szelektív nem-katalitikus technológiát alkalmaznak, mellyel a NOx
    kibocsátás határérték alatt tartható. Megállapításra került továbbá, hogy a cementgyártás során minimális a kéndioxid kibocsátás ezért nem tervezik olyan technológia bevezetését, amely a kéndioxidot csökkentené. „

    2
    3
  4. Most olvasom, hogy 13 hektáron Gyulán helikopter-alkatrész gyárat épít az Airbus és mellette 2500 méteres repteret.
    Veresnek és Simonnak, Mokrainak meg a többi haverjuknak jobban kéne lobbizni.

    2
    2
    1. Kriza ideje alatt hány helikopter alkatrész gyár épült?A repülőeret is csak eladni tudtátok balf@szok.

      3
      2
      1. Mennyit akartatok a MÍNUSZ 36-ból?
        Ki alkotta meg a moratóriumot? Kriza?

        Előbb tájékozódj , aztán gyere vissza Klementinával.

        1
        2
        1. Ja hogy akkor csak kamu volt a „lobbierő” duma.Értjük.
          Gyorsan eladtátok krizáékkal a repülőteret, aztán pár hónap múlva csöbör!!! repülőtérfejlesztési programot jelentett be. Nooooooormális?

          3
          1
          1. Ki ,milyen indokkal hirdetett moratóriumot. Erről beszélj!

            Semmit nem adtak el. Nagy párt a fidesz. Vita volt/van/lesz

            „Eszerint a kormány szeretné, ha minden nagyobb hazai város elérhető lenne legalább kisrepülőgéppel, így támogatnák a repülőterek építését.
            Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára akkor arra kérte az érintett városokat, készítsenek repülőtér-fejlesztési terveket, vagy a már létezőket adják át a minisztériumnak. Mint most kiderült, ez megtörtént, de még nem tudni, hová is szeretné Miskolc a repülőteret.
            A válasz ugyanis nem is olyan egyszerű. Régóta húzódik az ügy: a sportcélokat szolgáló miskolci repülőtér kapcsán még az előző városvezetés döntött úgy, hogy nem hosszabbítja meg működtetésére a Borsodi Aero Klubbal kötött szerződést.Az indok az volt, hogy a repülőtér területét mint fontos fejlesztési területet hozzácsatolják a város szomszédos ipari parkjához. Az is elhangzott, hogy befektetők részéről komoly az érdeklődés a terület iránt. Arról is szó volt, hogy – bár nem önkormányzati hatáskör – a város segít jobb adottságú telket találni a repülőtérnek. A jelenlegi reptér egyébként körbeépítettsége miatt egyre kevésbé tölti be a szerepét.Nemrégiben azonban Csöbör Katalin országgyűlési képviselő (Fidesz–KDNP) egy sajtóbeszélgetésen azt mondta, ő maga a jelenlegi repülőtér fejlesztése mellett foglal állást, mert egy új repülőtér kialakítása valahol a városon kívül horribilis összegbe kerülne. Szerinte amennyiben a terület két gazdája, Miskolc és Szirmabesenyő is rábólint, a kormányhoz fordul segítségért, járuljon hozzá egy üzleti jellegű repülőtér kialakításához.”

            1
            1
      1. Minek ide Miskolcra műszaki egyetem? Debrecen dinamikus.

        „MGM – magyar csapágy
        A New MGM Co. Ltd. korábban a Daewoo Magyar Gördülőcsapágy Művek Rt. az MGM illetve MGM RADAX néven ismert hazai csapágyak gyártója.

        1950 – ben Diósdon létrejött a „Csapágyjavító Nemzeti Vállalat”
        1952 – „Gördülőcsapágygyár” alapítása Debrecenben elsősorban golyóscsapágyak gyártására: Márkanév: „GD”.
        1952 – A „Csapágyjavító Nemzeti Vállalat” helyén a „Diósdi Csapágygyár” megalapítása kifejezetten kúpgörgős csapágyak előállítása céljából. Márkanév: „DCS”
        1963 – A „Magyar Gördülőcsapágy Művek” létrehozása a fenti vállalatok összevonásával, debreceni központtal, „MGM Radax” márkanévvel.
        1973 – tól 1979-ig a vállalat egészére kiterjedő rekonstrukciót hajtanak végre mindkét telephelyen, a termékek korszerűsítése, a termékválaszték bővítése, a termelés mennyiségének növelése és a hatékonyság javítása céljából.
        1993 – ban a vállalat átalakul állami tulajdonú részvénytársasággá, majd 1996 – ban privatizálja a DAEWOO corp.. Egyidejűleg a márkajel „DAEWOO MGM”-re változik.

        2001 – a vállalat legújabbkori racionalizálásának kezdete a minőség javítása és a hatékonyság növelése érdekében. Ennek során a fő tevékenységek Diósdra koncentrálódnak, s a vállalatvezetés is Diósdra települ.

        2003 – júliustól a vállalat fő részvényese a Hanwha Machinery Co./Korea. 2004 – a tulajdonosi szerkezetváltozás miatt a cég márkajele „MGM Co. Ltd. „-re változik. Továbbá egy teljesen új logó kerül bevezetésre.

        2007 – júniustól a diósdi telephely eladásra kerül, fő részvényese a RULMENTI S.A. és török részvényesek csoportja. A tulajdonosok és a székhely változás miatt a cég új nevet kap: „New MGM Co. Ltd.”

  5. Minek ide Miskolcra műszaki egyetem? Debrecen dinamikus.

    „MGM – magyar csapágy
    A New MGM Co. Ltd. korábban a Daewoo Magyar Gördülőcsapágy Művek Rt. az MGM illetve MGM RADAX néven ismert hazai csapágyak gyártója.

    1950 – ben Diósdon létrejött a „Csapágyjavító Nemzeti Vállalat”
    1952 – „Gördülőcsapágygyár” alapítása Debrecenben elsősorban golyóscsapágyak gyártására: Márkanév: „GD”.
    1952 – A „Csapágyjavító Nemzeti Vállalat” helyén a „Diósdi Csapágygyár” megalapítása kifejezetten kúpgörgős csapágyak előállítása céljából. Márkanév: „DCS”
    1963 – A „Magyar Gördülőcsapágy Művek” létrehozása a fenti vállalatok összevonásával, debreceni központtal, „MGM Radax” márkanévvel.
    1973 – tól 1979-ig a vállalat egészére kiterjedő rekonstrukciót hajtanak végre mindkét telephelyen, a termékek korszerűsítése, a termékválaszték bővítése, a termelés mennyiségének növelése és a hatékonyság javítása céljából.
    1993 – ban a vállalat átalakul állami tulajdonú részvénytársasággá, majd 1996 – ban privatizálja a DAEWOO corp.. Egyidejűleg a márkajel „DAEWOO MGM”-re változik.

    2001 – a vállalat legújabbkori racionalizálásának kezdete a minőség javítása és a hatékonyság növelése érdekében. Ennek során a fő tevékenységek Diósdra koncentrálódnak, s a vállalatvezetés is Diósdra települ.

    2003 – júliustól a vállalat fő részvényese a Hanwha Machinery Co./Korea. 2004 – a tulajdonosi szerkezetváltozás miatt a cég márkajele „MGM Co. Ltd. „-re változik. Továbbá egy teljesen új logó kerül bevezetésre.

    2007 – júniustól a diósdi telephely eladásra kerül, fő részvényese a RULMENTI S.A. és török részvényesek csoportja. A tulajdonosok és a székhely változás miatt a cég új nevet kap: „New MGM Co. Ltd.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű