1./ Előreláthatóan befejezés várható
a Miskolci Járásbíróságon M.M. vádlottal szemben közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt indult büntetőügyben 2016. szeptember 12. napján 8:00 órától a fszt/12. tárgyalóteremben. A vád szerint a vádlott 2015. augusztusában a Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézetéből a 112-es központi segélyhívó telefonszámra olyan valótlan tartalmú bejelentést tett, hogy 6 kg T4-et helyezett el a miskolci ügyészségen. Ha pedig 10 percen belül nem utalnak 10 millió forintot a számlájára, akkor felrobbantja. A bejelentést követően az ügyészség épületét átkutatták, azonban robbanásra alkalmas eszközt nem találtak.
2./ További bizonyítással folytatja a törvényszék a K. J. ellen különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére, több ember életét veszélyeztetve elkövetett emberölés bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt folyamatban lévő büntetőügy tárgyalását 2016. szeptember hó 12. napján 8:00 órától a fszt./28. számú tárgyalóteremben. Befejezés még nem várható.
A vádlott 2014. augusztus 2. napján Arnóton, ittas állapotban megjelent a sértett házánál azért, hogy azt felgyújtsa. A sértettre az édesanyjával fennálló kapcsolata miatt haragudott. A magával vitt betondarabbal bedobta a sértett szobájának ablakát, egy hígítóval töltött műanyag palackba textil rongyot nyomott, annak végét meggyújtotta, majd bedobta az ablakon. A flakon azonban lepattant az ablakpárkányról és kiesett az ablak előtti füves területre, ahol tovább égett. A sértett a házból kifutott, ekkor a vádlott a bakancsából elővett egy 21 cm hosszúságú kést és a sértettet nagy erővel mellkason szúrta, majd elfutott. A sértett besétált a házba, ahol összeesett és elhalálozott.
3./ Folytatja a törvényszék a tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális kényszerítés bűntette miatt K. G. ellen folyamatban lévő büntetőügy tárgyalását 2016. szeptember hó 13. napján 8:30 órától az I/127. számú tárgyalóteremben.
A vádirati tényállás szerint a vádlott és élettársa 2014 júliusában az Encs-Fügödön található házukban házibulit tartott, ahol több személy jelen volt, így a vádlott nevelt lánya – az akkor 17 éves – sértett is. A sértett három pohár szeszesitalt fogyasztott, melynek elfogyasztása után rosszul lett, ezért 23:00 óra körüli időben a szobájába ment lefeküdni. A vádlott – aki szintén ittas állapotban volt – nem sokkal később, kb. 23 óra 30 perc körüli időben bement a sértett szobájába, ahol vele szemben lefeküdt, majd simogatni kezdte. A sértett felszólította a vádlottat cselekménye abbahagyására, azonban a vádlott ennek ellenére sem távozott a sértett mellől, jobb karját megragadva maga felé fordította és tovább simogatta. A vádlott a sértett többszöri felszólítása után távozott a szobából. Ekkor a sértett a 112-es hívószámon kért segítséget.
4./ Befejezés várható a Miskolci Járásbíróságon Sz. D. és két társa ellen kábítószer birtoklás bűntette és más bűncselekmény miatt indult büntetőügyben 2016. szeptember 13-án 10:00 órától a fszt/32. tárgyalóteremben. A vádirati tényállás szerint az I. és II. r. vádlottak 2014. márciusától novemberéig a Sajó mentén egy földterületen kannabiszt termesztettek saját fogyasztásukra. A III.r. vádlott három tő ún. trimmelésében segédkezett (a növény száráról a a leveleket lemetszette), majd a szüreteléskor tartotta a zsákot a többi vádlottnak.
5./ Folytatja a törvényszék a T. I. ellen életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérlete miatt folyamatban lévő büntetőügy tárgyalását 2016. szeptember hó 15. napján 8:30 órától az I/113. számú tárgyalóteremben.
Az ügy lényege: 2015. év április hó 10. napján az esti órákban Oszláron a sértett élettársának a születésnapját ünnepelték többen, köztük a vádlott is. 22.00 óra körüli időben a vádlott a ház előtti útszakaszon az édesanyjával összeszólalkozott, mely vitába a sértett beleavatkozott, ezért a vádlott egy hirtelen mozdulattal, ököllel arcon ütötte, amitől a sértett hátraesett. Ezt követően a sértett a földről felkelt, majd dulakodni kezdtek. Ekkor a vádlott a zsebéből elővett fekete nyelű 8,5 cm pengehosszúságú bicskával két ízben, legalább közepes erővel megszúrta a sértettet. A sértett a cselekmény következtében 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett, mely akár életveszélyes állapothoz is vezethetett volna.
6./ Folytatja a törvényszék az előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt M.J. ellen folyamatban lévő büntetőügy tárgyalását 2016. szeptember hó 15. napján 8:00 órától a fszt./12. számú tárgyalóteremben.
A vádirati tényállás szerint a vádlott 2014. december 17. napján az unokaöccsét – családi viszály rendezése miatt – a Tokaj külterületén található dűlőbe vitte, ahol egy 19 cm hosszú, tompa élű fém sarlóval háton ütötte. A sértett védekezni próbált, dulakodni kezdtek, kölcsönösen ütötték egymást, míg a vádlott elővette a derékszíjában – engedély nélkül – magánál tartott lőfegyverét, amit a sértett tarkója és fejtetője közé nyomott, majd közvetlen közelről a sértettet fejbe lőtte. A cselekmény során a vádlott összesen minimum 3 és legfeljebb 7 lövést adott le a sértettre. A vádlott ezt követően a sértettet magára hagyva elhajtott a helyszínről. A sértettnek sikerült eljutnia az országútig, ahol végül egy arra közlekedő autó vezetőjétől kért segítséget, aki telefonon hívta a mentőket és rendőri intézkedést kért.
