Erősen látássérült idős embert rabolt ki a Gönci Gyermekotthon lakója

A 17 éves férfi éjszaka ment be a sértetthez, megöléssel fenyegette és tőle cigarettát követelt

2014. októberében a vádlott, aki a Gönci Gyermekotthon lakója volt, az egyik éjszaka bement a faluban egy idős férfihoz, akiről tudta, hogy gyakorlatilag teljesen vak. A lefekvéshez készülődő idős embertől cigarettát követelt. Mivel a sértett ezt megtagadta, ezért rángatni kezdte és megöléssel fenyegette. Dulakodásuk során a sértettnek sikerült kilöknie támadóját az ajtón és bezárni azt előtte.

A fiatal férfi ugyanebben az évben Göncön betört a vegyesboltba és onnan édességet hozott el 8.700.- forint értékben. A Gyermekotthonban, melynek lakója volt, 2014. februárjában jogtalanul bement a raktárhelyiségbe és onnan bizsu ékszereket vitt el 6.800.- Ft értékben.

Ezen túl betört Göncön a Munkaügyi Központ kirendeltségébe, ahonnan nem tudott semmit elhozni. Betört az orvosi rendelőbe, ahonnan egy laptopot hozott el 180 ezer forint értékben.
Betört egy magánházba is, ahonnan 31.000.- forint értékben lopott el konyhai eszközöket.

A Miskolci Járási és Nyomozó Ügyészség a fiatalkorú vádlottal szemben fogyatékosságánál fogva a bűncselekmény elhárítására korlátozottan képes sértett sérelmére elkövetett rablás bűntettének kísérlete, magánlaksértés bűntette, lopás bűntette és lopás vétsége miatt emelt vádat.
Az előzetes letartóztatásban lévő férfivel szemben fiatalkorúak börtönbüntetésének kiszabását indítványozta.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek