EDDA évek/művek: Fortuna László (Tüsi) 5. rész
Kezdjük ott, hogy te már ’78 előtt Darázs Pistivel együtt játszottál az Odera zenekarban, később Zsöci is abban a csapatban zenélt. Te csak évekkel utánuk, ’82-ben kerültél be az Eddába Csapó Gyuri helyére, aki ugye betegsége miatt kénytelen volt kiszállni. Milyen légkör uralkodott abban az időben az Eddában? Akkor már nagyon sikeresek voltak, ennyit tudunk.
Maga a légkör jó volt. Örült az ember, hogy bekerült egy ilyen sikeres csapatba. Orbitális kemény munkába kezdtünk, Slamovits az össze régi nótát a sutba dobta és csináltunk egy tíz vagy tizenkét számból álló új műsort, ami egyáltalán nem hasonlított a korábbi Eddára. Róna Gyurival egy időszakban kerültem be a bandába, és nekünk nem volt szabad megtanulni a régi számokat, csak az új műsort gyúrtuk. Ami, hogy is mondjam neked, olyan nagyferós Bikini, de még attól is vadabb-elborultabb volt. Elmentünk vele játszani… az első koncert – azt nem felejtem el soha – Sátoraljaújhelyen volt, és úgy megbuktunk, mint Rottenbiller! Egyszerűen kifütyültek minket, mert várták a régi sikeres nótákat…
