Közel kétezer aláírás gyűlt össze eddig a hejőcsabai cementgyár újraindítása ellen, tudta meg az Északmagyar F. Nagy Zsuzsannától, a Miskolci Cementgyár STOP! – Civil Munkacsoport kapcsolattartójától. Megjegyezte, mivel sokan jelezték, hogy csatlakoznának, ezért június 25-ig meghosszabbították a gyűjtést. Az aláírásokat eljuttatják majd a polgármesternek, a képviselőknek és más közjogi méltóságoknak. Mindezt azért, hogy demonstrálják, nemcsak egy maréknyi csapat ellenzi a gyár újraindítását, hanem a környéken élők jelentős része.
