Hepa. Sajnos Miskolc jól teljesít

A megyében tavaly 871 hepatitis A típusú

megbetegedés fordult elő, Miskolcon 177 megbetegedést regisztrált a megyei kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szerve – közölte Asztalos Ágnes megyei tisztifőorvos közlemény útján.

A megyei kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szervének vezetője közleményében azt hangsúlyozta: a fertőzések továbbterjedését az alapvető higiénés rendszabályok betartásával meg lehet akadályozni, étkezés előtt, WC-használat után alapos szappanos kézmosással.

A közlemény szerint a népegészségügyi szakemberek által minden megbetegedés esetében elvégzett járványügyi vizsgálat megállapításai alapján a „beteg környezetéhez tartozó szoros kontaktok körében több esetben volt található összefüggés a fertőzés kialakulásában és terjedésében.” ÉM

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű