Augusztus 1-jétől újraindul a vasúti személyforgalom Dombóvár és Komló, szeptember 1-jétől pedig Miskolc és Tiszaújváros között. Mindkét vasútvonalat Lázár János záratta be még 2023 augusztusában, nyolc másikkal együtt.
A Dombóvár és Komló közötti vonalon Vitézy április végén különvonattal, civilekkel együtt utazott végig. Akkor azt mondta: véget ér a vasútrombolás korszaka, és mostantól a vasútfejlesztés időszaka következik Magyarországon. Hozzátette: ugyan rengeteg feladatuk lesz, de az elsők között fognak nekiállni a Komló és Dombóvár közötti vasútvonal „újraalapozásának”.
