Juhász Hajnalka is. Parlamenti képviselők, akik a következő választáson már nem indulhatnának

juhasz hajnalka varga judit

Íme a parlamenti képviselők, akik a következő választáson már nem indulhatnának az Alaptörvény tervezett módosítása miatt

A legtöbben a Fidesz képviselőcsoportjából „öregednének ki” az országgyűlési munkából. A párt 52 képviselőjéből 22 nem folytathatná, köztük a frakcióvezető, Gulyás Gergely sem, hiszen ő 2010 óta ül a Tisztelt Házban. Rajta kívül nem indulhatna a listáról bejutott fideszesek közül:

  • Balla György (1998 óta megszakítás nélkül országgyűlési képviselő),
  • Budai Gyula (2010 óta egyfolytában),
  • Héjj Dávid Ádám (2018 óta folyamatosan képviselő, 2030-ra tehát éppen kitöltené az új maximális időkeretet),
  • Horváth László (1990–1994 között, azután 1998–2006 között, majd 2010 óta egyfolytában),
  • Kocsis Máté (2010 óta egyfolytában),
  • Lázár János (2002 óta egyfolytában),
  • Németh Zsolt (1990 óta egyfolytában),
  • Pócs János (2010 óta egyfolytában),
  • Szijjártó Péter (2002 óta egyfolytában),
  • Tuzson Bence (2014 óta egyfolytában), illetve
  • Witzmann Mihály (2014 óta egyfolytában).

És bár idén egyéniben mandátumot szerzett, 2030-ban már nem jelöltethetné magát a Fideszből:

  • Ágh Péter (2006 óta egyfolytában),
  • Balla Mihály (1998 óta egyfolytában),
  • F. Kovács Sándor (2018 óta egyfolytában),
  • Gyopáros Alpár (2009 óta egyfolytában, akkor az országgyűlési képviselői mandátumáról EP-mandátumért lemondó Áder János kerületében nyert időközin),
  • Kovács Sándor (2014 óta egyfolytában),
  • Tilki Attila (2006 óta egyfolytában),
  • V. Németh Zsolt (1998 óta egyfolytában),
  • Varga Gábor (2010 óta egyfolytában),
  • Vitányi István (1998–2006 között, majd 2010 óta egyfolytában),
  • Zsigó Róbert (1998 óta egyfolytában).

A legnagyobb arányú megújulást ez a módosítás a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) jelenlegi frakciójában okozna, amelynek 8 tagja közül csupán az első alkalommal idén mandátumhoz jutó Máthé Zsuzsa és Latorcai Csaba indulhatnának, 2030-ban viszont nem lehetne már jelölt:

  • Hargitai János (1998 óta egyfolytában),
  • Juhász Hajnalka (2018 óta egyfolytában),
  • Nacsa Lőrinc (2018 óta egyfolytában),
  • Rétvári Bence jelenlegi frakcióvezető (2006 óta egyfolytában),
  • Seszták Miklós (2010 óta egyfolytában),
  • Simicskó István (1998 óta egyfolytában).

A hatfős Mi Hazánk-frakciónak pedig éppen a fele szorulna ki az országgyűlési politikából:

  • Apáti István (2010 óta egyfolytában),
  • Dúró Dóra (2010 óta egyfolytában),
  • Novák Előd (2010 óta egyfolytában).

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű