„JAVASLAT: Minden tiszás hordjon kék karszalagot! Így a migránsok tudják, kitől kérhetnek pénzt, kaját, szállást, szexet stb. A többieket (a magyarokat) hagyják békén! SOK BOLDOGSÁGOT!”
Minden idők egyik leg sulytalanabb és leggyengébb polgármestere.
Ha még hozzá jön Alaxai jegyzőnek aki csak autókázott Bp- Miskolc -Bp utvonalon egész nap akkor Miskolc be is zárhat.
Propagandabeszámolók: milliárdos támogatásokból működtek a Fidesz lejárató csodafegyverei
Érdekes számok jelentek meg a május 31-i határidővel közzétett céges beszámolókban a Fidesz-kormány köré épült propagandabirodalom zászlóshajóinál: a digitális polgári körök 4 milliárd forintos alapítványi tőkéből működtették a facebookos hadtestet, míg a Megafont közel 9 milliárd egyéb bevétel mentette meg a veszteségtől, a Magyar Péter lejáratását célzó kiadványokat jegyző Ellenállás Mozgalom pedig 3 ezer forintból csinált 194 milliós profitot.
Lehullt a lepel a Fidesz digitális kampányközpontjáról: megérkezett a Digitális Demokráciafejlesztési Ügynökség (DDÜ) Nonprofit Kft. első hivatalos éves beszámolója, amely a távozott kormány által csodafegyvernek tartott digitális mozgósítás és adatbázis-építés új generációs infrastruktúrájának 2025-ös pénzügyeiről szól.
Az Orbán Viktor által Tusványoson életre hívott „Digitális Polgári Körök” (DPK) hálózatát jegyző kft. a beszámoló szerint érdemi piaci láb nélkül mindössze 155,5 millió forint nettó árbevételt ért el, ám ezzel szemben a cég „egyéb bevételei” – amelyek kizárólag vissza nem térítendő támogatásokból állnak – meghaladták a csillagászati 4,1 milliárd forintot – derül ki a Kontroll elemzéséből.
Csak úgy áradt a pénz a kampányra
Eszerint a gigantikus, 3,9 milliárd forintos tőkeinjekciót a Digitális Demokráciafejlesztési Alapítvány adta működési támogatásként, emellé névtelen magánszemélyi adományból 200 millió forint érkezett.
A lap szerint ez a struktúra igazolja, hogy a DPK-k anyavállalataként funkcionáló alapítványt
kifejezetten egy politikai projekt finanszírozási hátterének biztosítására hozták létre
– amit sajtóhírek szerint a kormányközeli V-Híd Zrt. mintegy 1,8 milliárd forinttal támogathatott, de most úgy tűnik, a finanszírozási csatornák még a becsültnél is hatékonyabban és nagyobb volumenben szállították a pénzt a kampánygépezetbe.
A milliárdos tőkét a digitális harcosok ügynöksége szinte az utolsó fillérig elégette az első évben rendezvényekre, hirdetésekre, szakértőkre és bérleti díjakra, így a működését végül 46,6 millió forintos adózott veszteséggel zárta.
A beszámoló szerint a DDÜ-nél eközben egy kiterjedt, 70 fős statisztikai állományt jelentő, digitális apparátus dolgozott, valamennyien szellemi foglalkozásúak, akiknek a bérköltsége több mint félmilliárd forintot tett ki, míg csaknem 152 milliós egyéb személyi kifizetés is történt. Az egy főre jutó havi átlagos bér nettó/bruttó arányában 599 ezer forint volt, ami azt jelenti, hogy a Fidesz nem lelkes amatőrökkel, hanem piaci szinten megfizetett, teljes állású digitális szakemberekkel építette fel a háttérbázisát – írják.
Bőven zsebbe nyúltak az influenszereknek
A választások óta lehalkított Megafonról is kijöttek a számok: a Hvg kigyűjtötte, hogy az előző évi 759 milliós veszteség után 2025-ben 474 millió forintos nyereséggel zárta az évet a Megafon Digitális Inkubátor Központ Nonprofit Kft., a szintén a fideszes propagandagyár mögött álló cég.
A jelentős fordulathoz az kellett, hogy az egyéb bevételeknél a korábbi 5,8 milliárd helyett 8,6 milliárdos összeg szerepeljen – a támogatás nélkül a normál ügymenetből bődületes bukás lett volna, mivel a cég nettó árbevétele a 16 millió forintot sem érte el – vonják le a következtetést.
Mindenesetre
nem sajnálták a pénzt a személyi ráfordításokra,
amely 2023-ban még 877 millió forint volt, 2024-ben 1,3 milliárd, tavaly pedig már közel 1,8 milliárd forintra rúgott – ez 57 ember foglalkoztatására volt elég.
Nemcsak a hang, két év alatt a személyi ráfordítások is felerősödtek
Fotó: @Vanik Zoltan
Osztalékot viszont nem vettek ki, hanem a nyereséget az eredménytartalékban helyezték el, a lap szerint az időközben bejelentett leépítések miatt.
Rejtélyes támogatás az ellenálló videógyárasoknál
A Magyar Péter lejáratásáról elhíresült cég, az Ellenállás Mozgalom Nonprofit Kft. is jelentett – ez a társaság
jegyzi például a Tisza-adós és más propagandaplakátokat, illetve elárasztották az internetet a gyakran mesterséges intelligenciával generált videókkal,
amelyekben a kétharmados kormányt alakító miniszterelnököt negatív fényben tüntették fel a választóknak – idézi a Hvg egy másik írása.
Ebből kiderül: a kft. az előző évi 19,4 millió forintos nyereség után 2025-ben 194,7 milliós profitról számolt be, úgy, hogy közben az árbevétel oldalon mindössze 3 ezer forintot tüntetett fel – a nem részletezett egyéb bevételeknél viszont egy 2,7 milliárd forintos támogatási tétel szerepel.
A 12 főt foglalkoztató lejáratócég 120 millió forintot költött személyi jellegű ráfordításokra, miközben a saját tőkéje az előző évi 22 millióról 217 millióra nőtt, az eredménytartaléka pedig – osztalékkifizetés híján – nulláról 19,4 millióra.
13 Responses
Összel megbukik Toca, lesz..pta a Fideszt utána a Tiszát. És nem kell egyiknek sem. Sehonnai
„JAVASLAT: Minden tiszás hordjon kék karszalagot! Így a migránsok tudják, kitől kérhetnek pénzt, kaját, szállást, szexet stb. A többieket (a magyarokat) hagyják békén! SOK BOLDOGSÁGOT!”
Elsőre is gyenge volt, másodszorra is Zotyóka…Hiába. A zalka az zalka…
ma is korán kezdte a szlopálást estére már kóma van
Aztán miért ne inkább sárga csillagot hordjunk, fidióta? Annak már van történelmi hagyománya, na meg annak örülne igazán a magadfajta zsebnáci!
szerintem azóta veri a faszát nagy izgalmában ahogy ezt kiötölte, leírta
jó de csak azért hogy akin nincs karszalag, azt el küldjék a kurva anyjába a magyarok
úgy, hogy egy halom új adófizető cég van a városban…
Szopkónak megint igaza van? Nem hiszem, hogy most is megalapozottan mondaná ezt!
Csodálkoznék ha nem így lenne ,mert még egyszer sem sikerült cáfolnotok amit mondott…
Minden idők egyik leg sulytalanabb és leggyengébb polgármestere.
Ha még hozzá jön Alaxai jegyzőnek aki csak autókázott Bp- Miskolc -Bp utvonalon egész nap akkor Miskolc be is zárhat.
Propagandabeszámolók: milliárdos támogatásokból működtek a Fidesz lejárató csodafegyverei
Érdekes számok jelentek meg a május 31-i határidővel közzétett céges beszámolókban a Fidesz-kormány köré épült propagandabirodalom zászlóshajóinál: a digitális polgári körök 4 milliárd forintos alapítványi tőkéből működtették a facebookos hadtestet, míg a Megafont közel 9 milliárd egyéb bevétel mentette meg a veszteségtől, a Magyar Péter lejáratását célzó kiadványokat jegyző Ellenállás Mozgalom pedig 3 ezer forintból csinált 194 milliós profitot.
Lehullt a lepel a Fidesz digitális kampányközpontjáról: megérkezett a Digitális Demokráciafejlesztési Ügynökség (DDÜ) Nonprofit Kft. első hivatalos éves beszámolója, amely a távozott kormány által csodafegyvernek tartott digitális mozgósítás és adatbázis-építés új generációs infrastruktúrájának 2025-ös pénzügyeiről szól.
Az Orbán Viktor által Tusványoson életre hívott „Digitális Polgári Körök” (DPK) hálózatát jegyző kft. a beszámoló szerint érdemi piaci láb nélkül mindössze 155,5 millió forint nettó árbevételt ért el, ám ezzel szemben a cég „egyéb bevételei” – amelyek kizárólag vissza nem térítendő támogatásokból állnak – meghaladták a csillagászati 4,1 milliárd forintot – derül ki a Kontroll elemzéséből.
Csak úgy áradt a pénz a kampányra
Eszerint a gigantikus, 3,9 milliárd forintos tőkeinjekciót a Digitális Demokráciafejlesztési Alapítvány adta működési támogatásként, emellé névtelen magánszemélyi adományból 200 millió forint érkezett.
A lap szerint ez a struktúra igazolja, hogy a DPK-k anyavállalataként funkcionáló alapítványt
kifejezetten egy politikai projekt finanszírozási hátterének biztosítására hozták létre
– amit sajtóhírek szerint a kormányközeli V-Híd Zrt. mintegy 1,8 milliárd forinttal támogathatott, de most úgy tűnik, a finanszírozási csatornák még a becsültnél is hatékonyabban és nagyobb volumenben szállították a pénzt a kampánygépezetbe.
A milliárdos tőkét a digitális harcosok ügynöksége szinte az utolsó fillérig elégette az első évben rendezvényekre, hirdetésekre, szakértőkre és bérleti díjakra, így a működését végül 46,6 millió forintos adózott veszteséggel zárta.
A beszámoló szerint a DDÜ-nél eközben egy kiterjedt, 70 fős statisztikai állományt jelentő, digitális apparátus dolgozott, valamennyien szellemi foglalkozásúak, akiknek a bérköltsége több mint félmilliárd forintot tett ki, míg csaknem 152 milliós egyéb személyi kifizetés is történt. Az egy főre jutó havi átlagos bér nettó/bruttó arányában 599 ezer forint volt, ami azt jelenti, hogy a Fidesz nem lelkes amatőrökkel, hanem piaci szinten megfizetett, teljes állású digitális szakemberekkel építette fel a háttérbázisát – írják.
Bőven zsebbe nyúltak az influenszereknek
A választások óta lehalkított Megafonról is kijöttek a számok: a Hvg kigyűjtötte, hogy az előző évi 759 milliós veszteség után 2025-ben 474 millió forintos nyereséggel zárta az évet a Megafon Digitális Inkubátor Központ Nonprofit Kft., a szintén a fideszes propagandagyár mögött álló cég.
A jelentős fordulathoz az kellett, hogy az egyéb bevételeknél a korábbi 5,8 milliárd helyett 8,6 milliárdos összeg szerepeljen – a támogatás nélkül a normál ügymenetből bődületes bukás lett volna, mivel a cég nettó árbevétele a 16 millió forintot sem érte el – vonják le a következtetést.
Mindenesetre
nem sajnálták a pénzt a személyi ráfordításokra,
amely 2023-ban még 877 millió forint volt, 2024-ben 1,3 milliárd, tavaly pedig már közel 1,8 milliárd forintra rúgott – ez 57 ember foglalkoztatására volt elég.
Nemcsak a hang, két év alatt a személyi ráfordítások is felerősödtek
Fotó: @Vanik Zoltan
Osztalékot viszont nem vettek ki, hanem a nyereséget az eredménytartalékban helyezték el, a lap szerint az időközben bejelentett leépítések miatt.
Rejtélyes támogatás az ellenálló videógyárasoknál
A Magyar Péter lejáratásáról elhíresült cég, az Ellenállás Mozgalom Nonprofit Kft. is jelentett – ez a társaság
jegyzi például a Tisza-adós és más propagandaplakátokat, illetve elárasztották az internetet a gyakran mesterséges intelligenciával generált videókkal,
amelyekben a kétharmados kormányt alakító miniszterelnököt negatív fényben tüntették fel a választóknak – idézi a Hvg egy másik írása.
Ebből kiderül: a kft. az előző évi 19,4 millió forintos nyereség után 2025-ben 194,7 milliós profitról számolt be, úgy, hogy közben az árbevétel oldalon mindössze 3 ezer forintot tüntetett fel – a nem részletezett egyéb bevételeknél viszont egy 2,7 milliárd forintos támogatási tétel szerepel.
A 12 főt foglalkoztató lejáratócég 120 millió forintot költött személyi jellegű ráfordításokra, miközben a saját tőkéje az előző évi 22 millióról 217 millióra nőtt, az eredménytartaléka pedig – osztalékkifizetés híján – nulláról 19,4 millióra.
Melyik koncerten készült a kép? csak nem Fellépett a Harcosok Klubjában Tóth Gabival közösen?