Három éve nem volt ilyen: nőtt a születésszám Magyarországon
Van azért, ami beárnyékolja az örömöt.
Idén áprilisban összesen 5410 gyermek született hazánkban: ez 1,3 százalékkal, összesen 69-cel több, mint tavaly áprilisban, derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adataiból. A hvg.hu megjegyzi, hogy
2023 márciusa óta nem volt példa ara, hogy az újszülöttek száma emelkedett volna.
Nincs sok okunk az örömre
A lap ugyanakkor megjegyzi, hogy fontos hozzátenni, hogy ennek a mostani növekedésnek a bázisául szolgáló 2025 áprilisi adatok a valaha legalacsonyabbak voltak, illetve még a mostani április 5410 újszülöttje is a valaha volt harmadik legkevesebb.
A KSH friss statisztikáiból kiderül még, hogy idén áprilisban Magyarországon 9946 ember halt meg, ami 0,2 százalékkal, 18-cal több az egy évvel korábbinál.

Egy válasz
Persze, hogy nő a születésszám, ha ész nélkül basznak a felelőtlen kis taknyosok. Aztán meg rínak, hogy nem tudják eltartani a családot. Az én fiatal koromban ilyen nem volt. Pedig kúrtunk mi is, mint a nyulak. De, volt bennünk felelősség tudat. Gumit húztam a csepp kis pöcimre, amikor elvesztettem a szüzességem a Csóka cigány legszebb lányával, a Marival. Pedig még csak 11 éves voltam. De, mégis tudtam, hogy mi az a felelősség.