Ügyvédként ki kell mondanom: ez volt az elmúlt évek egyik legocsmányabb és legaljasabb jogi visszaélése, amit Orbán és köre elkövetett. 

Ez nem más volt, mint egy hat éven át tartó jogi rémálom, amelyben mindannyian éltünk. 
És mit jelentett ez a gyakorlatban? 
A felhatalmazási törvény pedig szinte korlátlan hatalmat adott: törvények felfüggesztése, eltérés tőlük, rendkívüli intézkedések sorozata… 

Ez nem kormányzás volt. Ez visszaélés volt a hatalommal. 
Ne legyen félreértés: veszélyhelyzeti szabályokra szükség lehet. De csak akkor, ha valóban nincs működő parlament.
Most ennek vége. 
És reméljük, hogy ez a jogállami rémálom soha többé nem tér vissza Magyarországra. 

3 Responses
Jogos!
Jogosnak jogos, de elegünk van már Simonból
a törvény erejével 😂😀
„Magyarországon a hat évig fennálló „háborús veszélyhelyzet” és a különleges jogrendi kormányzás 2026. május 14-én hivatalosan megszűnt. Az Országgyűlés által elfogadott 2026. évi XIV. törvény a korábbi veszélyhelyzeti rendeletek legfontosabb intézkedéseit – mint például a gazdasági védelmi szabályokat vagy a hitelmoratóriumokat – törvényi szintre emelte vagy átmeneti szabályként rögzítette.”