Bihall: a változások ellenére az a kulcskérdés

35762c824a80480180e81b9750d13d72
064f58ef0f784fc58d4b9e06c65b6adf
064f58ef0f784fc58d4b9e06c65b6adf
35762c824a80480180e81b9750d13d72
35762c824a80480180e81b9750d13d72
8c2dc8f0f1d34607a47594cc20dd04c1
8c2dc8f0f1d34607a47594cc20dd04c1
292f1d4083a84880b5e28f0fdb561178
292f1d4083a84880b5e28f0fdb561178
d557f9ad788c455fac363e493743a3ad
d557f9ad788c455fac363e493743a3ad
dbb100af3d484ec4aac86a91e502bd11
dbb100af3d484ec4aac86a91e502bd11
c6e77cf206774641a9d5aeaaeb9fda7b
c6e77cf206774641a9d5aeaaeb9fda7b
ea1f4aea0b214c2894da15d844026cb1
ea1f4aea0b214c2894da15d844026cb1

Miskolcon tartották a Széchenyi Kártya Roadshow állomását

Bihall Tamás köszöntőjében elmondta, hogy a változások ellenére kulcskérdés az, hogy a gazdaság hogyan teljesít, hogy szerepelnek a vállalkozások, és hogyan tudják azt a napi értékteremtést teljesíteni, ami Magyarország és Borsod vármegye érdeke is.

A Kamarának az a feladata, hogy ezeken a területeken segítséget nyújtson, ennek érdekében számos stratégiai pontot dolgoztunk ki. Büszke vagyok arra, hogy az itteni BOKIK-ban talán az egyik legerősebb vidéki kamarát építjük, 2025-ben 160 fővel bővült az önkéntes kamara száma. Ez azt jelenti, hogy van bizalom és igény a munkánk iránt. Ennek a gazdasági fejlesztésnek motorja kell lennie a Széchenyi Kártyának.

– zárta beszédét a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

7 Responses

  1. Bihall ugyan ott tart, mint Orbán!
    Nem érti, nem fogja fel, mi történt, mert nem tud kilépni a konfort zónájából, vagy ahogy most gyakran emlegetik a buborékából.
    Nem is fogja soha megérteni, amíg csak él.
    Pedig szembe jön vele a valóság. Egyre erőteljesebben, minden nap.
    A kamara vezetői nem a vállalkozókat szolgálják, lásd KATA , hanem Orbánt, eddig, most meg azt hiszik, majd Magyar Péterrel is lehet együttműködni a saját hatalmuk megtartása érdekében.
    Hát ez nem valószínű.
    Átvilágításra kerülnek a kamarák, a Kavosz, még a VOSZ is, mert mindenütt állami pénz is van ezen szervezetekbe.
    Hogy ez a rendezvény mire volt jó, nem értem, mivel a Kavosz igazgatója is elmondta, hogy a felmérések szerint nem a hitelhez jutás a prioritás a vállalkozásádoknál, hanem a megrendelések hiánya, aminek oka a 4 éve stagnáló magyar gazdaság.
    Stratégiai pontokkal tele a padlás. Ezt a hülyeséget hallgatjuk évtizedek óta.
    Azt végképp nem értem, a meghívó szerint mit keres a Miskolci Egytem rektora a rendezvényen, miben értinti a Szécheni kártya. Talán Varga Juditnak akr hitelt intézni?
    Bihall ezzel is azt bizonyítja, fogalma sincs mitörtén ápr. 12-én.
    A rektor asszonyról is elmondható, hogy nem az egyetem érdekeit szolgálja, hanem a NER rendszerét, soha nem lett volna senki az egyetemen, ha nem Palkovics miniszter államtitkára lett volna.
    Ezeket az egyetemi rektorokat is rövid időn belül elküldi az új hatalom. Joggal.

    1. Nem biztos, hogy a fürdővízzel ki kellene önteni mindent!
      Horváth Zita pont annak az új szemléletnek felel meg, ami szeretne szakítani a „minden jó így ahogy van”, a hagyományok fontosabbak, mint az új dolgok megismerése és beépítése az Egyetem életébe.
      A fontosabb mutatókban ennyit még nem javult az ME a hazai és nemzetközi rangsorokban. Az, hogy megjelenik minél több programon, az aktuális vezetők társaságában is, az a rektor alapvető feladatai közé tartozik. Ő nem tehet róla, hogy az elmúlt évtizedben ugyanazok uralták a környező politikai teret.
      Ami nagy hiányosság, hogy nem sikerül beintegrálni az egyetemi hallgatókat megfelelően a város életébe. De ebben jelentős mértékben, a mindenkori városvezetés a ludas!

  2. Azt a kívül állók kevésbé tudják, hogy a Széchnenyi kártyához kapcsoló állami juttatásból jól élnek a mindenkori kamara, VOSZ, Kavosz vezetői és szűk körei.
    Ezért nyomatják minden eszközzel a Széchnenyi kártyát, ha kell, ha nem.
    De ennek is vége lesz végre!

  3. Ami azt illeti, nem voltak túl sűrűn a jelenlévők.
    Minek ennyi embernek ekkora terem?
    Ja, költeni kell a pénzt.

  4. Kiváncsi lennék hogy a Vigadóban / Barkóczi / mennyi pénz költöttek el 10 év alatt és mennyit az egyébb rendezvény helyszíneken
    Uram bátyám rendszer a Bokiknál tökéletesen működik

  5. Az igazi kulcskérdés az elszámoltatás. Reméljük, bokik elvtársat is utoléri és bukik.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű