Tragikus gyilkosság rázta meg Nyékládházát március 10-én a kora hajnali órákban. Egy 38 éves férfi bántalmazta halálosan ismerősét a Birsalmás dűlőn lévő birtokon. Két nappal a kegyetlenség után a városban jártunk, ahol kézzel fogható volt a félelem és a kétségbeesés.

Fotó: MW
Nem nézték volna ki a tettesből a gyilkosságot
A csendes, békés városban mindenki meghökkent a hallottakon, soha nem gondolták volna, hogy ilyen megtörténhet Nyékládházán. Két járókelő elmondta lapunknak, hogy a tettes tősgyökeres nyéki volt, ismerte mindenki. Alapvetően tisztelettudó embernek tartották, segítőkész volt, akár a boltban járt, akár a postán, normálisan viselkedett. Az áldozatot nem ismerték, állítólag nemrég költözött a városba.
Általában akkor volt baj, mikor alkohol közelébe került, ilyenkor többször követett el lopást, testi sértést, tudta mindenki, hogy olyankor jobb elkerülni, mert problémás. Ha józan volt, lehetett rá számítani, kedvelték a városban.
– nyilatkozták a BOON-nak a járókelők, akik nevük elhallgatását kérték.
Aggódnak az unokák az idősekért
A város Anikó nénije szerint mindenki megdöbbent a történteken, 1976 óta van telke Nyékládházán, de soha nem történt még ehhez hasonló, lakástüzekről hallott már, de ilyen szörnyűségről még nem. Az idős hölgy szerint beszélni is alig mernek az eseményekről, mindenkin érződik a kétségbeesés és a félelem. A történtek után sem szeretne elköltözni, mert nagyon szereti a települést, de unokái kérésére jobban odafigyel mindenre.
Angliából is nyomon követik az eseményeket
Nyékládháza kocsmárosa jól ismerte a 38 éves elkövetőt és a családját is. Megerősítette, hogy gyerekkorától kezdve problémás volt, köthető a nevéhez lopás, testi sértés is, de emberölést nem feltételezett volna róla. Nem is olyan régen úgy megvert egy férfit az Auchan parkolójában, hogy az áldozat elveszítette a látását. A csapos szerint mostanában szabadult ki a férfi a börtönből. A tragédia előtti estén betért a helyi kocsmába az elkövető egy ismerősével, két sört kértek ki, viszont nagyon keveset fogyasztottak belőle, feltételezhetően már eleget ittak előtte. Úgy hírlik, hogy az áldozat Pestről költözött Nyékládházára az elmúlt években, de többet senki nem tudott róla, személye titokzatos volt.

Forrás: MW
Velem mindig tisztelettudó volt és normális, de a vendégeimtől hallottam, hogy voltak kitörései, leginkább akkor, amikor ivott. Pletykák szerint a gyilkosság hátterében az alkoholon kívül a féltékenység is közrejátszott, állítólag az áldozat bepróbálkozott az elkövető barátnőjénél, de lehet, hogy ez csak helyi szóbeszéd. A történtek után ellepték a várost a rendőrök, gyorsan el is kapták a tettest. Lányom egyik barátnője Angliából hívott minket, hogy a BOON-on olvasta a hírt és mi történt, tudunk-e valamit?
– számolt be az elmúlt napok történéseiről a város kocsmárosa.
