Gyermekeknek szóló filmek előtt kormányzati politikai propagandát vetítenek a mozikban Miskolcon is Ez ellen indult el nyílt tiltakozás, mi is aláírhatjuk a petíciót.
A súlyosnak is nevezhető gondról az aPont Miskolc adott hírt és azt is megtudhattuk, hogy mi magunk is kinyilváníthatjuk nemtetszésünket az ügyben. Íme az aPont Miskolc bejegyzése.
“Ez komoly? Már a gyerekeinkkel is propagandát nézetnek? Küldjünk levelet a Cinema City Magyarország vezetőségének, hogy a jelenleg futó kormányzati hirdetéseket állítsák le, a jövőben pedig ne adjanak teret ilyen reklámoknak!
Az elmúlt napokban nyilvánosságra került, hogy a Cinema City több mozijában is kormányzati kampányhirdetést vetítenek a Zootropolis 2 című gyermekfilm előtt. Ez a gyakorlat komoly aggodalomra ad okot, hiszen a politikai tartalmaknak nincs helye olyan vetítéseken, amelyeket elsősorban gyerekek és családok látogatnak. A kormány egyértelműen mindent a jövő évi választásokra tesz fel, és ennek részeként minden rendelkezésére álló felületet igyekszik kampánycélokra használni — még ott is, ahol ez erkölcsileg erősen megkérdőjelezhető.
A mozik kulturális, közösségi terek, ahol a családok szórakozni, kikapcsolódni szeretnének, nem pedig politikai üzenetekkel találkozni. A gyermekfilmek előtti reklámblokkoknak semmilyen módon nem szabadna közvetlen vagy közvetett politikai kommunikációt tartalmazniuk, hiszen a gyerekek nem célcsoportjai ilyen típusú üzeneteknek, és a szülők joggal várják el, hogy a családi programok ne váljanak kampányfelületté.
Ezért kérjük a Cinema City Magyarországot, hogy haladéktalanul hagyjon fel minden olyan gyakorlattal, amely kormányzati vagy más politikai jellegű tartalmak vetítését eredményezi gyermekfilmek előtt.
A jelenleg futó hirdetéseket állítsák le, a jövőben pedig ne adjanak teret ilyen reklámoknak!” – fogalmazott az aPont Miskolc szervezete. A petíciót IDE KATTINTVA találhatjuk meg.

3 Responses
Hja.
„A legmagasabbra Dániában emelik a nyugdíjkorhatárt, de ugyancsak kitolódó nyugdíjba vonulási időpontra számíthatnak Észtország, Hollandia, Svédország, Olaszország, Szlovákia, az Egyesült Királyság, Portugália, Finnország, Németország, Belgium, Csehország vagy Görögország polgárai is.
Magyarország egyelőre határozottan ellenáll ennek a trendnek, hazánkban nincs szó a korhatár emelkedéséről, még automatizált (például a várható élettartam mindenkori változásától függő) intézkedés keretein belül sem.
Jó pontokat is szerzett Magyarország
A magyar nyugdíjhelyzet több szempontból is kedvezőbbnek tűnik fel az OECD-országok többségéénél: egy egész életében átlagkeresettel rendelkező mai fiatal a mai paraméterek mellett várhatóan az utolsó keresete 80%-át megközelítő állami nyugdíjban fog részesülni, míg a vizsgált országok átlagos szintje alig haladja meg a 60%-ot.
Megfigyelhető, hogy az „alacsony keresetűek” (az átlagbér felét keresők) a korábbi keresetük nagyobb részét kaphatják majd nyugdíjként, mint az átlagbéresek, ez abból fakad, hogy
a nyugdíjrendszerek tartalmaznak redisztribúciós (jövedelem-újraosztó) mechanizmusokat.”
Összefüggés:0
Az átlagnyugdíj havi összege 1345 euró volt az Európai Unióban. Németországban átlagosan 1494 eurót, Magyarországon viszont ennek alig több mint negyedét, 413 eurónyi összeget kaptak kézhez a nyugdíjasok.
Kösz, Retkes!