Miskolci Cementgyár Stop írja: a kormányhivatal megindította az egységes környezethasználati engedélyezési eljárást a HCM 1890 Zrt. cementgyártási tevékenység végzésére vonatkozóan.
Fotó: F. Nagy Zsuzsanna. A kép bal oldalán.
Július közepén még ezt olvashattuk: a Kúria és a Miskolci Törvényszék határozatai alapján a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztály a mai napon (2025.07.21.) elutasította a HCM 1890 Zrt. (Miskolc) miskolci telephelyén tervezett cementgyártási tevékenység (MiskolcHejőcsaba 41594/2 hrsz.) egységes környezethasználati engedély iránti kérelmét.
Megállapította, hogy:
– zajterhelés elleni védelmi szempontból a HCM 1890 Zrt. kérelmezett tevékenysége nem engedélyezhető.
– levegőtisztaság-védelmi szempontból a HCM 1890 Zrt. kérelmezett tevékenysége nem engedélyezhető.

5 Responses
Jéé, a 5000 tonna/év szállópor nagyasszonya és fegyvertársa.
Én a tulajok helyében lemázolnám hófehérre a nagy szirti sas logót és helyére mázoltatnám
az importcement piacvédő ZKE elnök örökbecsű holcim benyalását:
“Amennyiben a berendezések, s a kontrollt biztosító monitoring rendszer információi folyamatosan hozzáférhetők a lakosság számára, s valamennyi kibocsátási fronton működnek,
örömtelinek mondható a változás.”
Hadd olvassa mindenki éveken át , aki az M30-as vagy az M3 felől jön a DK volt fellegvárába; Dobrevgrádba , a készülő TISZAújvárosba. 😁😂😂
https://www.youtube.com/watch?v=WDfB1LCWzdw&t=52s
Én meg a tulajdonosok helyében vittem volna zsepit a bíróságra,és akkor nem nekem kellett volna adni vén büdös ügyeskex
ítélethirdetéskor :);):)A te helyedben meg kevesebbet innék klinkertöcskölőkém…;):);)
Te mondád antilokálpatrióta setétzűd_seggny@ló?
Nem Zotyóka, te kis zalkamátés alkesz….A bíró mondta.Meg a másik bíró.Meg a kormányhivatal…Nagyn fáj? Akkor jó..:):):):)
Aki nem akar legalább egy cementgyárat a kertje végébe az nem igazi lokálpatrióta…:):):) Na kotródj szépen debiljobbágy…:):):)