Decemberben egy új éjszakai vonat köti majd össze Közép-Európa északi és déli térségeit. Indul ugyanis az EuroNight EN Carpatia.
Az új járatot a lengyel PKP Intercity üzemelteti majd. A szerelvény Przemyśl városából fog indulni, majd Lengyelországon, Csehországon, Szlovákián, Magyarországon, Ausztrián és Németországon halad keresztül. A vonat este 17:51-kor indul Przemyślből, Krakkón át éri el a cseh Bohumínt, ahol kettéválik.
Az egyik szerelvény Pozsonyon és Budapesten, a másik Bécsen, Linzen és Salzburgon keresztül folytatja útját. A két ág Bajorországban találkozik újra, végállomásuk pedig München, ahová reggel 10:24 körül érkeznek meg.
A visszaút Münchenből este 18:45-kor indul, és másnap 10:10-re ér Przemyślbe.
Az útvonal kialakításánál az volt a legfontosabb szempont, hogy az utasok egyetlen átszállás nélkül juthassanak el három európai fővárosba, így Pozsonyba, Budapestre és Bécsbe.
A teljes utazás körülbelül tizenhat órát vesz igénybe.
Úgy tudni, hogy az EN Carpatia először december 14-én gördül majd ki, az utasok pedig előzetes foglalás alapján különböző komfortfokozatok közül választhatnak. Lehetőségük nyílik hagyományos ülőhelyet, lehajtható fekvőhelyet, vagy teljes értékű hálófülkét foglalni.
A kényelmesebb kabinok egy része saját zuhanyzóval is rendelkezik. Aki pedig a magasabb komfortszintet választja, snackeket, reggelit és forró italokat is kap az utazás mellé.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)


