Azt sem mondta meg nekik a kórház, hogy haldoklik

Három éve vesztette el édesapját Noémi és Zsófia. Péter 2022-ben, egy novemberi napon lett rosszul. A Szent Imre kórházba vitték, ahol az izolációs részlegre került, miután pozitív lett a Covid-tesztje.

A lányai hiába kérték, hogy látogathassák Pétert: a kórház arra hivatkozott, hogy a házirend és az osztályos látogatási rend alapján nem mehetnek be hozzá, amíg nincs negatív Covid-tesztje. Egyedül az élettársának engedélyeztek egyetlen látogatást, azt is szigorúan fél órára: ő akkor rossz állapotban, elhanyagoltan, éhesen és szomjasan talált rá Péterre.

A kórház szerint Péter nem volt elég súlyos állapotban ahhoz, hogy engedélyezzék a látogatását, és csak azért tűnt rossz állapotúnak, mert „dacból” nem működött együtt.

Arra is hivatkoztak, hogy ha Péter családjának megengedik a látogatást, akkor másoknak is meg kellene, erre pedig nincs kapacitás.

A család megpróbált beküldeni egy mobiltelefont a kórházba, hogy azon tarthassák a kapcsolatot Péterrel, de ezt nem engedték meg a kórház dolgozói: azt mondták, nem akarják, hogy ők legyenek felelősek azért, ha a készülékkel történik valami. Más úton sem sikerült megoldani, hogy legalább telefonon beszélhessenek vele.

Péter december 2-án életveszélyes állapotba került. A családot csak arról tájékoztatták, hogy „nem hajlandó kinyitni a szemét”. Élettársa csak akkor tudta meg, hogy Péter állapota válságosra fordult, amikor az ügyeletes orvos két nappal később a férfi elhunytáról értesítette.

Másnap, amikor a család bement a kórházba, a kezelőorvos azt mondta,

a kórház és a dolgozók általános leterheltsége miatt nem értesítették a családot arról, hogy Péter állapota leromlott – és azért, mert „ilyen a rendszer”.

A betegdokumentáció alapján egyértelmű, hogy végig súlyos állapotban volt, de a hozzátartozók ennek ellenére sem találkozhattak vele, és elbúcsúzni sem tudtak tőle.

Ügyfeleink, Zsófia és NoémiFotó: Forrás Anzs

Noémi és Zsófia a TASZ segítségével pert indított a kórház ellen, amely nem tájékoztatta őket édesapjuk állapotáról, megtagadta tőlük a kapcsolattartás és az elbúcsúzás lehetőségét. A Dél-budai Centrumkórház Szent Imre Egyetemi Oktatókórház az elsőfokú ítélet szerint megsértette Péter lányainak emberi méltósághoz való jogát, a családi és magánélethez fűződő személyiségi jogukat, valamint a kapcsolattartáshoz fűződő jogukat. A Fővárosi Törvényszék az intézményt arra kötelezte, hogy Noéminak és Zsófiának fizessen fejenként másfélmillió forint sérelemdíjat kamatokkal együtt, valamint perköltséget. A kórház azonban fellebbezett, így az ügy másodfokon folytatódik.

Támogass bennünket: havi 5000 forint adományból évi 12 olyan embernek tudunk védelmet nyújtani, akinek megsértették a jogait az egészségügyben!

Egy válasz

  1. Sajnos ez általános a mai egészségügyben. Pár napja betegsége miatt mozgáskéotelen rkon mellé a kisasztalra lerakták a szemes gxógyszert, és a bébiételt.. higy fogyassza el, ha mozgásképtelen?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű