„Ha Magyarországon magyar adófizetői pénzből egy magyar cég épít valamit, az csak azok szemében korrupció, akiket azért fizetnek a külföldi cégek, hogy rossz hírét keltve a magyar cégeknek azok elessenek ezektől a megbízásoktól, és újra a Strabag, meg a Colas, és a többi külföldi cég vigye ki az országból az általunk megtermelt pénzt.
Kevesen tudják, de az építőipar is egy pénzszivattyú – nem, nem a NER-nek, hanem a nyugati vállalatoknak.
Magyarországon például nincs magyar tulajdonú cementgyár (ha betonozol otthon, a pénz, amit a cementért kifizettél, már megy is kifelé az országból). És sorolhatnám hosszasan.
A magyar cégek kénytelenek a szervezési költségeken és az élő munkaerőn spórolni, hogy versenyképesek legyenek a nyugati cégekkel szemben, mert az építőipari alapanyag-előállítás 90%-a nyugati kézben van.
Hogy lehetséges ez? Hát úgy, hogy a 90-es években Horn Gyuláék kabátgombokért eladták a teljes építőipart, a bányákat – elsősorban egyébként osztrák és német cégeknek.
Tehát a cikkben emlegetett „legdrágább” dunai hídból a céghez befolyó bevétel 75-80%-át kitevő alapanyagokra fordított pénz már elmegy Nyugatra! A maradék 20-25%-ért megy a verseny ilyenkor: annyi marad nálunk!
Ez az egész „korrupció” hazudozás azért van, hogy ennyi se maradjon: hogy mindent elvigyenek tőlünk a nyugati cégek!
Mert egy külföldi tulajdonú társaság a Magyarországon megtermelt bevétele után – a kettős adóztatást tiltó nemzetközi szerződések miatt – nem Magyarországon adózik! Nálunk csak társasági adót (9%) fizet, aztán a többi pénz már röppen is Ausztriába, Németországba az anyacéghez. Ott épül iskola, ott lesz sima aszfalt abból az értékből, amit mi, itthon megtermelünk.
Ezért van nálunk 27%-os ÁFA: a fogyasztás helyben történik, azt meg lehet fogni, az arra kivetett adó a magyar költségvetésbe folyik be.
És ezért kell nemzeti tulajdon.”
9 Responses
Orbán Viktor: Magyarország és a magyarok ellenében Ukrajna soha nem lesz az Európai Unió tagja.
szerencsére te nem vagy magyar továbbá nem vagy egyenlő Magyarországal
Miért nem írod le, hogy mindenki primitív és csak te vagy a Zseni.
Szalonna-kabász-pájinka illata keveredik a szaros pelenkáéval.
Guszta.
Kinek a szolgálatában is áll a mi Lujzánk?
„Ha Magyarországon magyar adófizetői pénzből egy magyar cég épít valamit, az csak azok szemében korrupció, akiket azért fizetnek a külföldi cégek, hogy rossz hírét keltve a magyar cégeknek azok elessenek ezektől a megbízásoktól, és újra a Strabag, meg a Colas, és a többi külföldi cég vigye ki az országból az általunk megtermelt pénzt.
Kevesen tudják, de az építőipar is egy pénzszivattyú – nem, nem a NER-nek, hanem a nyugati vállalatoknak.
Magyarországon például nincs magyar tulajdonú cementgyár (ha betonozol otthon, a pénz, amit a cementért kifizettél, már megy is kifelé az országból). És sorolhatnám hosszasan.
A magyar cégek kénytelenek a szervezési költségeken és az élő munkaerőn spórolni, hogy versenyképesek legyenek a nyugati cégekkel szemben, mert az építőipari alapanyag-előállítás 90%-a nyugati kézben van.
Hogy lehetséges ez? Hát úgy, hogy a 90-es években Horn Gyuláék kabátgombokért eladták a teljes építőipart, a bányákat – elsősorban egyébként osztrák és német cégeknek.
Tehát a cikkben emlegetett „legdrágább” dunai hídból a céghez befolyó bevétel 75-80%-át kitevő alapanyagokra fordított pénz már elmegy Nyugatra! A maradék 20-25%-ért megy a verseny ilyenkor: annyi marad nálunk!
Ez az egész „korrupció” hazudozás azért van, hogy ennyi se maradjon: hogy mindent elvigyenek tőlünk a nyugati cégek!
Mert egy külföldi tulajdonú társaság a Magyarországon megtermelt bevétele után – a kettős adóztatást tiltó nemzetközi szerződések miatt – nem Magyarországon adózik! Nálunk csak társasági adót (9%) fizet, aztán a többi pénz már röppen is Ausztriába, Németországba az anyacéghez. Ott épül iskola, ott lesz sima aszfalt abból az értékből, amit mi, itthon megtermelünk.
Ezért van nálunk 27%-os ÁFA: a fogyasztás helyben történik, azt meg lehet fogni, az arra kivetett adó a magyar költségvetésbe folyik be.
És ezért kell nemzeti tulajdon.”
Ha a Dobó népe facebook oldal leírta akkor így van…
Nem is az ízetlen moslék macesz!
Döngöli?Ez jó kifejezés!Eddig sem nőként gondoltam rá,soha.
Ezzel a nagy tomporával?