Ha a Fidesz a 2010-es kormányváltás után nem vezette volna ki a svájci indexálást…

A nyugdíjak 65 százalékkal lennének magasabbak most, ha a Fidesz a 2010-es kormányváltás után nem vezette volna ki a svájci indexálást, vagyis azt a módszert, amellyel felerészben a bérek növekedésével, fele részben az infláció mértékével emelik az ellátásokat.

Fotó: Archív

7 Responses

  1. De kivezette.
    Csak azért, mert ember és nyugdíjasbarát.
    Így most minden tűzoltásnak minősülő intézkedés a Kormány, és személyesen Orbán Viktor érdemének tűnhet . . .

    1. Jaja! Mennyivel hasznosabb az a Fidesznek, hogy „Köszönjük a nyugdíjemelést a nyugdíjasok megmentőjének, Orbán Viktornak!”, mint az, hogy „Köszönjük a nyugdíjemelést a nyugdíjasok megmentőjének, a svájci indexálásnak”!

      1
      1
      1. Jé! a LeisztringerNÉPSZAGA-ban számolgatt egy bukott baloldali.
        Na, ez is jobban siet a Tiszához, mint a kis Túr. Minden levitézlett baloldali hirtelen
        Brüsszel Péterhez törleszkedő nyugdíjas szakértő lett. 😁😂🤣😀

        „Katona Tamás a zseniális közgazdász számolta ki, hogy a most kampánytémává emelt, és az idősek megbecsüléseként kommunikált és bejelentett 14. havi ellátás mindössze csupán 7,3 százalékos többletet jelent a nyugdíjasoknak.

        A kormány tehát egy 65 százalékos bővülésért cserébe kilencszer kevesebbet, 7,3 százalékos növekedést ígér”

        az 1959-es 1 Ft tőkém, most kamatokkal együtt mennyit ér?

  2. Hááááát 2010-ben qrva sok pénzt hagytatok állambácsinál, az önkormányzatoknál és a deviza hitelesek zsebében , gúr elvtárs!

  3. Jé! a LeisztringerNÉPSZAGA-ban számolgatt egy bukott baloldali.
    Na, ez is jobban siet a Tiszához, mint a kis Túr. Minden levitézlett baloldali hirtelen
    Brüsszel Péterhez törleszkedő nyugdíjas szakértő lett. 😁😂🤣😀

    „Katona Tamás a zseniális közgazdász számolta ki, hogy a most kampánytémává emelt, és az idősek megbecsüléseként kommunikált és bejelentett 14. havi ellátás mindössze csupán 7,3 százalékos többletet jelent a nyugdíjasoknak.

    A kormány tehát egy 65 százalékos bővülésért cserébe kilencszer kevesebbet, 7,3 százalékos növekedést ígér”

    az 1959-es 1 Ft tőkém, most kamatokkal együtt mennyit ér?

  4. NETTÓ HAZUGSÁG
    Mennyé mán magadnak! Van sapkája-nincs sapkája

    „Mennyi lenne az átlagnyugdíj a svájci indexálással?
    A Bankmonitor most 2013-tól kezdődően megvizsgálta, hogy hogyan emelkedett volna az átlagnyugdíj, amennyiben minden évben pontosan 50-50%-ban az adott évben magasabbik infláció (általános infláció vagy nyugdíjas infláció) és az adott évi bérnövekedés nagyságától függően emelték volna a nyugdíjakat.

    Hogyan emelkedett a magyar átlagnyugdíj, és hogyan emelkedett volna a svájci indexálással? (ezer Ft)

    Látható, hogy a félig inflációkövető, félig bérkövető nyugdíjemelés nem minden évben lett volna kedvezőbb a nyugdíjasoknak, de összességében lényegesen nagyobb átlagnyugdíjat eredményezett volna a vizsgált időszak végére. A Bankmonitor becslése szerint 2024-ben 231 ezer forint helyett kb. 252 ezer forint lenne az átlagnyugdíj, azaz minden nyugdíjasnak nagyjából 9,3%-kal több lenne a juttatása.

    Ugyanakkor arról sem szabad megfeledkezni, hogy a magasabb nyugdíjak magasabb állami kiadásokat eredményeznének. 2024-ben a kormány eredetileg 6542 milliárd forintot tervezett nyugdíjakra és nyugdíjszerű ellátásokra fordítani: 9,3%-kal magasabb ellátások esetén ez az összeg meghaladná az évi 7150 milliárd forintot. (Ez nagyságrendileg akkora plusz kiadást jelentene, mintha most bevezetnék a 14. havi nyugdíjat.)”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű