A nyugdíjak 65 százalékkal lennének magasabbak most, ha a Fidesz a 2010-es kormányváltás után nem vezette volna ki a svájci indexálást, vagyis azt a módszert, amellyel felerészben a bérek növekedésével, fele részben az infláció mértékével emelik az ellátásokat.
Fotó: Archív

7 Responses
De kivezette.
Csak azért, mert ember és nyugdíjasbarát.
Így most minden tűzoltásnak minősülő intézkedés a Kormány, és személyesen Orbán Viktor érdemének tűnhet . . .
Jaja! Mennyivel hasznosabb az a Fidesznek, hogy „Köszönjük a nyugdíjemelést a nyugdíjasok megmentőjének, Orbán Viktornak!”, mint az, hogy „Köszönjük a nyugdíjemelést a nyugdíjasok megmentőjének, a svájci indexálásnak”!
Jé! a LeisztringerNÉPSZAGA-ban számolgatt egy bukott baloldali.
Na, ez is jobban siet a Tiszához, mint a kis Túr. Minden levitézlett baloldali hirtelen
Brüsszel Péterhez törleszkedő nyugdíjas szakértő lett. 😁😂🤣😀
„Katona Tamás a zseniális közgazdász számolta ki, hogy a most kampánytémává emelt, és az idősek megbecsüléseként kommunikált és bejelentett 14. havi ellátás mindössze csupán 7,3 százalékos többletet jelent a nyugdíjasoknak.
A kormány tehát egy 65 százalékos bővülésért cserébe kilencszer kevesebbet, 7,3 százalékos növekedést ígér”
az 1959-es 1 Ft tőkém, most kamatokkal együtt mennyit ér?
ÖKÖRSÉG
nem tudsz számolni
Hááááát 2010-ben qrva sok pénzt hagytatok állambácsinál, az önkormányzatoknál és a deviza hitelesek zsebében , gúr elvtárs!
Jé! a LeisztringerNÉPSZAGA-ban számolgatt egy bukott baloldali.
Na, ez is jobban siet a Tiszához, mint a kis Túr. Minden levitézlett baloldali hirtelen
Brüsszel Péterhez törleszkedő nyugdíjas szakértő lett. 😁😂🤣😀
„Katona Tamás a zseniális közgazdász számolta ki, hogy a most kampánytémává emelt, és az idősek megbecsüléseként kommunikált és bejelentett 14. havi ellátás mindössze csupán 7,3 százalékos többletet jelent a nyugdíjasoknak.
A kormány tehát egy 65 százalékos bővülésért cserébe kilencszer kevesebbet, 7,3 százalékos növekedést ígér”
az 1959-es 1 Ft tőkém, most kamatokkal együtt mennyit ér?
NETTÓ HAZUGSÁG
Mennyé mán magadnak! Van sapkája-nincs sapkája
„Mennyi lenne az átlagnyugdíj a svájci indexálással?
A Bankmonitor most 2013-tól kezdődően megvizsgálta, hogy hogyan emelkedett volna az átlagnyugdíj, amennyiben minden évben pontosan 50-50%-ban az adott évben magasabbik infláció (általános infláció vagy nyugdíjas infláció) és az adott évi bérnövekedés nagyságától függően emelték volna a nyugdíjakat.
Hogyan emelkedett a magyar átlagnyugdíj, és hogyan emelkedett volna a svájci indexálással? (ezer Ft)
Látható, hogy a félig inflációkövető, félig bérkövető nyugdíjemelés nem minden évben lett volna kedvezőbb a nyugdíjasoknak, de összességében lényegesen nagyobb átlagnyugdíjat eredményezett volna a vizsgált időszak végére. A Bankmonitor becslése szerint 2024-ben 231 ezer forint helyett kb. 252 ezer forint lenne az átlagnyugdíj, azaz minden nyugdíjasnak nagyjából 9,3%-kal több lenne a juttatása.
Ugyanakkor arról sem szabad megfeledkezni, hogy a magasabb nyugdíjak magasabb állami kiadásokat eredményeznének. 2024-ben a kormány eredetileg 6542 milliárd forintot tervezett nyugdíjakra és nyugdíjszerű ellátásokra fordítani: 9,3%-kal magasabb ellátások esetén ez az összeg meghaladná az évi 7150 milliárd forintot. (Ez nagyságrendileg akkora plusz kiadást jelentene, mintha most bevezetnék a 14. havi nyugdíjat.)”