A fideszes Boon.hu ismeretlen okból elkezdte a Veres korszakot fikázni

Vajon mit fog majd írni a fideszes Veres Paliról?

Veres Pál polgármestersége alatt három alpolgármesterrel is dolgozott. Hárman, akik végül inkább a vesztét, mint a sikerét hozták el. A furcsa, sokszor kétes hírű triumvirátus tagjai közül ketten ma is a közéletben sertepertélnek, egyikük viszont szinte teljesen eltűnt a nyilvánosságból. Cikksorozatunkban ezt a három különös karriert mutatjuk be – ahogy elindultak, és ahogy a végén mindannyian elbuktak.

Badány Lajos – a városüzemeltetés "mestere", aki teljes rendszereket temetett maga alá

Badány Lajos volt alpolgármester, aki azzal árulta el Veres Pált, hogy a munka helyett a pozíciót választotta

Badány Lajos – a városüzemeltetés „mestere”, aki teljes rendszereket temetett maga alá. Veres Pál polgármestersége alatt három alpolgármester is próbálta életben tartani a városházát, közülük az egyik legellentmondásosabb figura kétségkívül Badány Lajos volt.

badány lajos
A miskolci közterületek, a fűnyírás is Badány Lajos alpolgármesterhez tartozott
Fotó: Ádám János

Badány Lajos teljesítménye a lassú lejtmenet

A városüzemeltetésért  felelős alpolgármesterként hozzá tartozott minden, ami a miskolciak mindennapjait közvetlenül érintette: a közterületek állapota, a közösségi közlekedés, sőt munkáját még a türelmi zóna kétes hírű áthelyezése is beárnyékolta. És bár mindez grandiózus és ambíciózus felelősségnek tűnt, Badány teljesítménye inkább a lassú lejtmenet tankönyvi példája lett.

Badány Lajos 1967-ben született Miskolcon, elvégezte a műszaki-távközlési főiskolát, majd mérnök-közgazdász diplomát szerzett a Miskolci Egyetemen. 2021 májusában – a pandémiás helyzet különleges eljárásai között – Badányt alpolgármesterré nevezték ki, a Velünk a Város frakció képviselőjeként. Ez lett a belépő a városvezetés legfelső szintjére: neki jusson a városüzemeltetés és közlekedés kulcsterülete.

7 Responses

  1. Nem tudom,mi a jobb.Badány,aki nem csinált semmit,vagy Szopkó,aki mindent elbaxxsott,amibe belefogott,vagy eleve baromságot talált ki.

    2
    1
    1. a városüzemeltetéstől nincs hálásabb feladat.
      Senki nem volt Bors vezér, senk nem vállalta, hát rátolták.

      1
      1
    2. Hát nézd meg, hogy ketten mennyire kitüntek a VV-frakcióból.

      https://www.youtube.com/watch?v=SyzxdecfaXk&list=RDSyzxdecfaXk&start_radio=1

  2. Az igazán érdekes az, hogy Veresről minden felelősséget az alpolgikra tolnak. Mintha Veres ott se lett volna, vagy nem ő lett volna az alpolgik felettese. Közben Verest már a CÖF is kaserolta. Csak nem a teljesen megbukott Toca helyére akarja visszahozni a fidesz?

    1
    2
  3. A fidesz már mindenkit fikáz ellenzéki oldalon mert érzi a fidesz, hogy már csak 5 hónap van nekik és változás jön jövőre 2026 áprilisban választáskor és érzik kormányzásuk vesztét így „aki él és mozog” mindenkibe belekötnek de a változás monumentális ereje ami tulajdonképpen „az idő” (a változás ideje) ami a fidesz valóságos ellenfele az feltartóztathatatlanul robog előre még a fidesz se tudja megállítani csak legfeljebb fikáztatja. 2026-tól megnyílnak „az EU-s pénzcsapok” ha „a változás fuvallata” valóban eljön ami egyre több mindenkit már megérint, legalábbis érződik utcán, munkahelyen, piacon mindenki érzi, hogy valami változás jön jövőre. A nemzetközi közvélemény, bankárvilág, bankok, brókerek, tőzsdecápák, multik mindenki nagyon úgy néz ki, hogy beálltak a Tisza párt mögé legalábbis ez érződik most már egyre jobban mindenhol. Valami hasonló mint amikor 1989-ben „kifaroltak, kihátráltak” Kádár mögül és beálltak a rendszerváltást támogatók közé és hasonló a 2001-ben még ugyan a fidesz volt kormányon de kihátráltak akkor is Orbán mögül a bankárvilág, nemzetközi pénzvilág, multik akkor már Medgyessy mögé állt be és érződtek „a változás előszelei” és 2002 -ben megbukott a fidesz. Most is valami hasonló változás „fuvallatai” érződnek 2025-ben most Magyar Péter Tisza párt mögé álltak be. Bankárvilágnak és kereskedelmi multiknak amúgy is elege van már mert „agyon” adóztatják őket kizsigerelik belőlük élnek. Már csak 5 hónapig riogathat Orbán a migránsokkal, háborúval, és szakállas „nénis” bácsikkal akik szerint átnevelnének lányokat fiúvá, fiúkat lányokká atyaisten miylen hülyeségekkel „agymenésekkel” riogattak csoda, hogy eddig hatalmon volt a fidesz kész agyrém egész és sokan benyalták, Brüsszel megállításával. Miért? Mert arra alapoztak, hogy a félelem miatt a természetes szabadságukból feladnak az emberek saját biztonságukért ez az autokrácia alapelve „félj, rettegj majd mi megvédünk az álltalunk gerjesztett félelemtől.” de ennek „fújtak” mert az emberek nem hülyék és rettegtetés, félelem politikával senkit nem lehet megvezetni és mert jön a TISZA Tisztelet és Szabadság a Bátraknak. Már valahogy senkit nem érdekel Orbán migránsokkal és háborúval való riogatása „lepereg” mindenkiről. Magyarország ismét az EU büszke ismert és elismert országa akar lenni és kiaknázni az EU álltal kínált lehetőségeket. Magyarországon megnyílnak az EU-s „pénzcsapok” az eddig berekesztett források megnyílnak, megnyílik az út Ukrajna és Moldova, Grúzia EU tagsága felé is. Fidesz és celebjei majd „mint akik citromba haraptak” „csudálkoznak”. Sok „ígéret cunamit” amit ígértek fideszesek amiből nem lett semmi majd a Tiszának kell megcsinálni. Miskolcon a beígért M30 sztráda szikszói szakasza, sportrepülőtér, barlangfürdő, diósgyőri vár, tündérkert, vasút és vonatok korszerűsítése, útfelújítások mindent de mindent megígértek és 2026 tavaszáig áprilisig választásokig ( 5 hónap) már igencsak csekély az esély, hogy lesznek is belőlük valamik az ígéretekből. Sok fiatalt és sok új szavazót már nem lehet meggyőzni, hogy fideszre szavazzanak az új belépő szavazók akik új szavazók lesznek betöltik 18-at már mind tiszások és a 20-as, 30-as, 40-es és bizony 50-es korosztály is mind mind tiszások. Sajnos vagy nem sajnos ez a kőkemény igazság és valóság, rendszerek jönnek, mennek semmi sem örök minden változik még akkor is ha a fidesz azt hiszi ők lesznek örökké.

    4
    2
  4. A fidesz már nem csak hónapról hónapra de hétről hétre veszít népszerűségéből mert olyan kiszólásaik vannak és olyan oktalanul fikáznak, cikiztetnek mindenkit, hogy az már fertelmes. De már valahogy senki nem vevő a fidesz rémisztgetéseire a háborútól, migránsoktól való rettegtetés már valahogy senkit nem érdekel, nem is foglalkoznak vele már oda se figyel rá senki mert mindenkinek már doszt elege van a hazugságokból és nem lehet hülyének nézni az embereket. Hamis mémeket gyártanak MP-ről ezzel is a fidesz csak saját magáról állít ki rossz bizonyítványt. Minden egyes nappal már szinte saját maga ellen dolgozik a fidesz nem is kell őket lejáratni mert saját maguk járatják le de észre sem veszik, még csak nem is szembesülnek vele. Látszik, hogy nagy haverjuk Trump is már csak jót mosolyog Orbánon és jól kinevetik Orbánt ” a háta mögött”. Trump a világ vezetője azért nem lehet megvezetni őt sem „mert nem most jött le a falvédőről” nagyon is dörzsölt még Orbán se tudja kijátszani Trumpot legfeljebb csak szeretné kijátszani.

    3
    2
  5. A fidesz a fikázásával csak saját magára olyan rázós „mint a hugyozó kutya a trafóházra” 😀

    5
    1

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű