Az Európai Unió üdvözli Donald Trump amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök tervezett találkozóját, ha ez hozzájárulhat az ukrajnai béke megteremtéséhez, mondta egy szóvivő pénteki tájékoztatóján.
A szóvivő hangsúlyozta, hogy Putyin elnök vagyonát befagyasztották ugyan, de nincs ellene utazási tilalom.
Putyin budapesti utazásával kapcsolatban azért merülnek fel kérdések, mert egyrészt olyan országok fölött kellene átrepülnie, amelyeket ellenségnek tekint, és amelyeknek légterét rendszeresen megsérti az orosz hadsereg; másrészt a hágai bíróság elfogatóparancsot adott ki ellene, amelyet Magyarországnak elvileg végre kellene hajtania, bár nyilvánvalóan nem fogja.
Szijjártó Péter azt mondta: „Vlagyimir Putyin elnököt is tisztelettel várjuk, természetesen, biztosítjuk számára, hogy Magyarországra belépjen, itt sikeres tárgyalást folytasson, majd pedig hazatérjen. Semmilyen egyeztetésre nincsen szükség senkivel, mi szuverén ország vagyunk.”
A német kormány szóvivője pénteken külön nyilatkozatában elmondta, hogy Trump és Putyin telefonbeszélgetése azt mutatja, hogy az orosz elnök reagál a nyomásra. „Sürgősen növelni kell a Vlagyimir Putyinra gyakorolt nyomást a komoly béketárgyalások érdekében…. a tegnapi telefonbeszélgetés is megmutatta, hogy ez az amerikai fél bejelentésein alapuló döntések következménye is.”
444.hu

3 Responses
Trump valamiért érdekes kinyilatkozásai :”Sürgősen nyomást kell gyakorolni Putyinra a hathatós béketárgyalásokért” továbbá napokban „Béke szükségeltetik ahhoz, hogy óriási Orosz és Amerikai üzleti megállapodások szülessenek” (mondjuk ez nyilvánvaló tudvalevő) „EU is üdvözli a találkozót”. Mi lehet az USA és EU érdekes kinyilatkozásai mögött a sürgető békére vajon? Nem csak a béke megállapodás kerülhet majd szóba Budapesten hanem nagyon is valószínű, előre vetíthető megérzésre alapozva, hogy ez még többről is szólhat akár, hogy akár rész vagy teljes megállapodások születhetnek az Ukrán és Orosz ritkaföldfémek, ásványkincsek, Orosz szénhidrogének, olaj és gázkészletekről tudja az EU és USA, hogy ezen ásványok, ritkaföldfémekben gazdag mind Ukrajna és mind Oroszország. Óriási bányavagyon amely feltárásra majd kitermelésre vár. Oroszország főleg földgáz és olajban, uránban is. Ukrajna ritkaföldfémekben, ásványkincsekben mint például. Ukrajna köztudott több milliárd dollár értékű ásványkincsek birtokában van így annak feltárása, kitermelése, bányavagyon hasznosítás stb….. ezért megy majd verseny EU és USA közt. Ukrajna a legnagyobb Litium, Titán készlettel rendelkezik. Geológiai felmérés szerint a világ ásványkincsinek majdnem 9 % birtokolja. Titán lelőhely a titán ami repülési és katonai alkalmazásokban használják, Grafit lelőhely amely elengedhetetlen az akkumulátorgyártáshoz (akkumulátoripar köztudottan felfutóban) ennek a grafitnak lelőhelye Ukrajna, Lítium szintén akkumulátorok, Berillium lelőhely Berillium pedig távközlésben létfontosságú ritkaföldfém nyilván az EU és USA ennek tudatában egy „aranybányaként” tekint Ukrajnára hát ezért ilyen fontos Ukrajna ,hogy bányavagyon hozzáférést ellátási láncaihoz gyártásaikhoz biztosítsa az EU és USA ezért kell jó viszony elsődleges háború lezárása majd elsődleges plusz pedig ezek a ritkaföldfémek, bánya és ásványvagyon. Feketeföld vagy csernyihiv fekete föld amely legjobb termőföld Európa élelmiszeri éléskamrája Ukrajna lehet na ezért is fontos Ukrajna. Oroszország pedig a kőolaj, földgáz, Uránkészlet miatt jelentős továbbá hasonló sőt szinte jelentősebb ásványkincsekkel is mint Ukrajna. Oroszországban jelentős érc, vas, réz, nikkel készlet, foszfát, kálium, sőt drágakö lelőhely is gyémánt smaragd, topáz. Nem hiába említi Trump ha lezárul Ukrán-Orosz konfliktus „nagy sőt gigantikusan nagy üzleteket üthetnek nyélbe” főleg Oroszországgal de nyilván Ukrajnával is. Na mindezekért az ásványkincsekért, ritkaföldfémekért, energiahordozókért, a bányavagyonért fontos Oroszország és Ukrajna az USA nak és EU-nak mert tehát gyáraikhoz, ellátási láncaik biztosításához ami autó és akkumulátorgyártáshoz kell itt lelhetőek fel majd termelhetőek ki és csak ha béke van erre akkor van lehetőség tudva tudván ,hogy most gyakorlatilag Ukrajna sorsáról is döntenek Zelenszky nélkül viszont lehetetlen és neki is fontos ott lennie Budapest csúcson mindezekért ez nem következhet be anélkül, hogy őt nem veszik figyelembe hiszen Ukrajnáról van szó. EU-nak meg gyárai miatt fontos Ukrajna ezért nem lehetetlen sőt egyenesen akár lehetséges, hogy TRump és Putyin mellett bizony Zelenszky és Ursula vagy Macron is Budapestre látogat(hat) feltételezhetően tervbe lehet. Mert elsődleges béke viszont elsődleges plusz pedig majd az ásványkincsekért és ritkaföldfémekért, energiahordozókért és a kiváló csernyihiv feketeföld termőföldért indul majd meg a nagy hajrá a nagy verseny ez szinte biztos nem kell hozzá hetedik érzék, hogy ezt észrevegyük hanem józan megérzés. Tehát mindezekért fontos Ukrajna és bizony Oroszország is. EU is már üdvözli Trump-Putyin csúcsot Budapesten nem véletlenül nagyon is tudatosan mert szinte biztos, hogy nagyon is ott akar lenni „ezen nagy megmérettetésen ahol a tortából minél nagyobb szeletet ki akar majd venni” EU is. Budapest csúcson ahol sokkal többmindenről lesz illetve feltételezve megérzésekre alapozva lehet tehát szó mint a béke.
Vagyis ki – ki illetve mindenki „leakarja szüretelni a saját „kis-nagy” babérjait” ezért tekintenek Ukrajnára mint egy kincs sőt sajátságosan magukénak akarva tudni. Oroszországra is csak látszólagosan pikkel az EU tudja, hogy Orosz energiahordozók nélkül „nem rúghat labdába”. Egyre többen fognak rájönni, hogy igenis szükség van az Orosz energiahordozókra Törökök, Szerbek, Magyarok, Szlovákok mi tudjuk kínai autógyártók új célpontja Spanyolország és Portugália csak nem ők is igényt tartanak majd olcsó Orosz energiahordozókra? Hát de. Ahol olcsó az energiahordozó (kőolaj, földgáz) oda mennek a befektetők ahol drága az energia oda nem mennek. Orbán és Ficó is azt szorgalmazza, hogy energiahordozók területén Orosz-Amerikai kölcsönösen előnyös megállapodások legyenek.
Elmondom, mi lesz.
Orbán Trump f@rkával a sXggébXn behajolva szXopjX Putyint, mialatt a hátán aláírnak egy az USA és a SzU számára kedvező megállapodást a Világ felosztásáról . . .