Az Európai Bíróság ítélete valóban nem akasztja meg a paksi bővítést, de az Európai Bizottság által elvégzendő újraengedélyezés fokozza a bizonytalanságot. Az eredeti engedélyezés óta változtak a körülmények, egyelőre kérdés, a bizottság mennyire nyitja ki a régi kérdéseket. A paksi bővítés sikersztori akkor se lesz, ha megépül, de ha nem, költséges kaland attól még lehet.

Ha támadják a kisvasutat, meg kell hosszabbítani Bicskéig, és ha akkor is támadják, akkor Lovasberényig. Ez nem krakélerség, hölgyeim és uraim, hanem életfelfogás, sőt talán életösztön
– mondta Orbán Viktor miniszterelnök 2015-ben. Szórakoztató tény: a kisvasutat nem hosszabbították meg. Nemhogy Lovasberényig, de Bicskéig se. Pedig támadták eleget.

5 Responses
Akko’ elélveznek a dékás-tiszások.
Macron majd ad ingyen zsínoráramot az 58 atomerőmű blokkjából.
zsóccai tempó zsóccai színvonal
„Az EU átlépi a saját árnyékát és belép a fényre”. Amikor az EU-ból közvetítenek Brüsszelből mindig csak azt halljuk így hanyatlik az EU meg úgy háborúpárti meg száraz szleng szövegek de amiről a nagy nyilvánossággal nem osztanak meg vagy elsiklunk felette abba van benne az igazán lényeges ami sokunkat érdekelhet csak nem kap nagy nyilváosságot de abban benne van a fő lényeg, hogy az EU igenis fejlődik és a 2028 – 2034 költségvetés a kutatásokat is támogatja ami által több kutatót az USA-ból átcsábíthatnak az EU-ba. Az EU benne egy Közép Európai ország is új szintet lép mérföldkőhöz ér amit Orbán is megirigyelhet ugyanis hónapokon belül Lengyelország belép a G20 csoportba a világ legerősebb 20 gazdasága közé erősítve nagyhatalmi státuszát. Katonai, gazdasági erejével már a G20 „előszobájában” Lengyelország. Az EU egésze is óriási előrelépést tesz (ami tagjai mi magyarok is tagállama vagyunk) Az Európai bizottság elindítja a Choose Europe (válassza európát) programot ami a világ második legfejlettebb kutatási és innovációs központjává teszi Európát. Ez a „brain drain” vagyis (agyelszívás) a cél átcsábítani az USA-ból az EU-ba a világ vezető kutatóit. Így Európát a „The Land Of Unlimited Possibilities” (A korlátlan lehetőségek földjévé tenni) Európa versenyképességének és technológiai újításai révén kutatók idecsábításával új erőt is jelenthet a nemzetközi sturt up-okban is. A különböző ösztöndíjak és pályázatok növekedése mind ösztönzőként hathat nemzetközi együttműködésekben nem csak Nugat Európában de akár Közép Európában is sikeresek lehetnek például új projektek építésében a kutatók aktív szereplőként jelenhetnek meg. Amerikai kutatók keresik lehetőségeket Európában már manapság is. Például Szlovákiában az Amerikai Westing House építi az új atomerőművet amerikai befektetőket, kutatókat akár nem csak kutatásokban, tervezéseknél, építkezésekben de hosszútávon is akár Szlovákiába is csábíthat. Ficó például erősíi, hogy az energiaszektorban, energiaellátásban közös Amerikai – Orosz érdekek érvényesüljenek. Ez az EU projekt tehát nem csak Nyugat Európának hanem Kelet-Közép európának is lehetőség lehet. Eddig az EU-ból mentünk lehetőséget keresni az USA-ban most fordulhat „a kocka” az USA-ból jönnek majd az EU-ba a kutatók és vele párhuzamosan befektetők akik Európába keresik lehetőségeket. Mindenki ismeri ezt amondatot „Amerika a lehetőségek földje” Európa célja a „Choose Europe For Science”( válassza európát a tudománynak) kutatók és befektetők bevonzásával Európa is a lehetőségek földje lehet ismét versenyképes majd Amerikával ami egy folyamat része 2030 teljesedhet ki. Mi Európaiak mindig Amerikába vágyunk de ez fordítva is igaz vagyis ha nézzük az Amerikai filmeket az amerikai fiatalok mindig európába akarnak jönni vagy emlegetik folyton európát elég csak gondolni Az Európai vakáció című filmre amikor az Amerikai család Európában vakációzik vagy az Eurótúra amikor amerikai egyetemisták végigvonatozzák Európát. Vagy Steven Seagal híres színész akciófilmjei amiket itt Közép Európában is forgatott Warsóban, Prágában, Bukarestben pár filmjét. Szinészek, amerikai fiatalok mellett immár a kutatók is átcsábulnak majd Európába ösztönzőként hatva különböző ösztöndíjak, pályázatok amik által később start up-okban is gyorsan növekvő innovatív vállalkozásokban új technológiákra, üzleti modellekre is építhetnek majd a vállalkozókkal. A Nyugat ami az USA (Amerika), EU (Európa), Ausztrália és Óceánia a 3 köntinens érdekelt is ,hogy meghatározó erő maradjon a Keleti világrenddel szemben ami Oroszország, Kína, és a Szaúdiak.
Pazmeg! És a Canary Wharf, a London City sehova nem lép be?
A műholdak csak a reptereket megzavaró drónokat nem látják. Putyin spec. ezekre megvakított minden jenki műholdat Sőt ! kis lopakodó drónokat fejlesztett ki, amit az egyik utasszállító ereget ki a hátsó felén. 😁😂😀 Ez a drónszaró-repcsi. A háborús pszichózis hajtja.
„Stefan Bayer, a szövetségi rendőrség szóvivője a Bildnek elmondta: a drónokat először 21 óra 30 perckor látták, majd egy órával később újra. Mivel sötét volt, a drónok típusáról, méretéről és eredetéről nem állapítható meg semmi biztos – tette hozzá.
A légiforgalmi irányítás végül röviddel 22 óra 15 perc után döntött a repülés korlátozásáról, majd később a felfüggesztéséről. A reptér közlése szerint tizenhét járatot töröltek és tizenötöt átirányítottak Stuttgartba, Nürnbergbe, Bécsbe és Frankfurtba. Az intézkedés közel háromezer utast érintett.
A múlt héten dán és norvég repülőtereken kellett ideiglenesen leállítani a forgalmat drónok miatt.
Az egyre szaporodó drónészlelések miatt úgynevezett drónfal felállítását tervezik az EU keleti határán, amely tíz ország közreműködésével jöhet létre.”
Nyugi van! Tudnak a franciák. A franciák nem az oroszok. 😁😂😀
„Az Olkiluoto 3 (OLK3) az utóbbi évtizedekben a Hogyan ne építs atomerőművet? iskolapéldájaként vált ismertté, és bár tavaly a finn beruházás végül eljutott a hétköznapi áramtermelői státuszba, az elátkozottság árnya továbbra is a délnyugati tengerpart gigaüzemén maradt.
Vasárnap hajnal volt, amikor tavaly április közepén a finn Olkiluoto 3 atomerőmű üzemeltetője, a Teollisuuden Voima (TVO) világgá kürtölte, hogy végleg elkészült és üzemszerű működésbe állt az európai nukleáris ipar felvirágoztatását ígérő francia reaktorblokkjuk, amely aktuálisan a legnagyobb teljesítményre képes atomerőművi egység a világon. A 13 év késéssel és az eredetileg kalkulált építési és beüzemelési költség többszöröséből megépített mű azonban úgy lépett át a folyamatos áramtermelés korszakába, hogy a megkönnyebbülés a projektzárás miatt keveredett a szorongással. ..
Az OLK3 – nem egészen egy évvel hétköznapi áramtermelő erőművé átminősülését követően – most ismét áll.
A finn közszolgálati média, az Yle március elején jelentette, hogy az első nagy karbantartás idejére a legfiatalabb finn atomerőművet leválasztják a hálózatról, legalább 37 napig nem fog villamos energiát adni. Pontos időpontot a TVO nem mondott, mert mint közölték: az Európa legnagyobb atomerőművi blokkja meghatározás azzal jár, hogy nagyon nagy mennyiségű gépet, alkatrészt és berendezést kell karbantartani. Kiemelt fontosságú a védelmi rendszer megelőző szervizelése, az automatizálási rendszerek szoftverfrissítése, de alapos tömörségvizsgálat alá kerülnek a konténmentépület elzáró és a nyomástartó tartály biztonsági szelepei is. Az OLK3 jövő évi és 2026-os karbantartási ütemterve is megvan; előbbit kora nyárra, utóbbit pedig őszre tervezik.”