Miskolc. Tévedésből akar leépítést a polgármester?

🤯Tévedésből akar leépítést a polgármester?
❗️Szintet lépett a miskolci fidesz. Azt se tudják, kedd van-e vagy köd, durván keverik az adatokat, mégis embereket akarnak elküldeni.
🙄Ha valaki rossz vezető, azt hiszi, miatta működik Miskolc. Pedig sokkal inkább az a sok ezer városi alkalmazott működteti, akik kurzusoktól függetlenül végzik a munkájukat. A hivatalban, a különböző cégeknél és intézményeknél, hatósági, egészségügyi, szociális vagy számos más területen. 🤝
☝️Az óvodai dajkák, a villamosvezetők, a színészek, a karbantartók és az anyakönyvvezetők – és még hosszan sorolhatnám – pedig többet érdemelnek annál a slendrián, dilettáns, tényeket elferdítő és felelőtlen hozzáállástól, amit beismert Miskolc fideszes vezetése.🫩
⚠️Ugyan nem tényellenőrként alkalmaz a város, sőt én magam is unom a hazugságok leleplezését, de megint baj van és felelős várospolitikusként ki kell állnom ezrek munkájáért.🤝
❗️Nézzük, mi történt!
⛔️A múlt pénteki közgyűlésen a költségvetés módosításánál kiszúrtam, hogy jelentős leépítéseket tervez a fideszes Tóth-Szántai József és a frakciója. Kérdésemre nem tagadta, hogy gondolkodnak rajta. Arra hivatkozott, hogy 130 emberrel többen dolgoznak a hivatalban, mint 2019-ben. Többször elmondta, ez szerinte tény.
❗️Nézzük, mik a valódi tények!
⛔️Nem nőtt 130 fővel a létszám.
🔣Ez sehogy nem jön ki, mert ugyan 35 fős emelkedés valóban volt, de a holdingból átszerveztünk ide egy feladatot (pályázati főosztály) ez pedig 43 főt érintett. Ez a csapat pedig a hamvaiból mentette meg a 36 milliárdos TOP fejlesztési programot 100+ projekttel, azaz igenis volt eredménye a munkájuknak.
✅️A költségvetés tartalmazza a hivatalos adatokat, itt a 2019-es 395 fős hivatallal szemben 420 fő áll engedélyezett létszámként, innen a 35 fős bővülés. De bizony közben bővült a feladat is olyannal, amit korábban a holding látott el, azaz ott is kellett bért fizetni. (Ha ezt a 43 főt leveszem a 35-ből, akkor pedig csökken a sarokszám.) Jó lenne, ha néha a polgármester is forgatná a költségvetést, talán kevesebbet beszélne össze-vissza.
❌️De addig is visszautasítom a fals adatokon alapuló leépítési terveiket és ahogy a közgyűlésen is mondtam, óvatosságra intem a Fideszt, hiszen minden rendszerben a legnagyobb érték az ember. Miskolcon pedig a napi finanszírozási gondok mellett a legnagyobb középtávú kihívás a munkaerő-megtartási képesség javítása lesz.
🙏Mert mi miskolciak sokkal többet köszönhetünk a munkájukat jól végző városi utcaseprőknek, hivatali jogászoknak, bérszámfejtőknek, buszsofőröknek, távhősöknek vagy hegedűművészeknek, mint a láthatóan felkészületlen polgármestereknek, megvadult frakcióvezetőknek vagy a rossz tanácsadóiknak!
↘️A valódi tényeket az alábbi linkeken ellenőrizhetik.

11 Responses

  1. Na,már megint elböffentette magát a miskolciak pénzén, havi többszázezerért csupán saját egóját menedzselő vaddisznó dagonyaépítő!Aki olyan vezetőket vett annó maga mellé,akik nem értettek a rájuk bízott feladatokhoz,minden határidőt lekéstek de folyamatosan hazugságokkal kábították a lakosságot.Meg caak olyan munkatársakat látott szívesen,akik becsukott szemmel végezték a projektek ellenőrzését és gondolkodás nélkül írtak alá mindenféle igazolást,meg számlákat.Közben a jó szakemberek éppen ezek miatt mentek el a hivatalból, vagy utaltátok ki öket,végül a kritikusan gondolkodókat kirugdostátok.Most,hogy ezt az írást elolvastam, nem tudtam elfojtani a könnyeimet,annyira meghatott ez a kereszteslovagokat is megszégyenítő empátia a hivatali dolgozókkal szemben.Amikor te voltál a fönök, rettegésben tartottad őket,most, hogy a nép kibaxxott az udvarra,mint macskát xxsarni,rögtön a szenterzsébeti könyörületesség szintjére tudtál emelkedni.Na,ez az az embertípus aki,ha jön az ellenség, elsőnek adja meg magát,átáll a támadókhoz,vagy maga mutatja meg a titkos alagutat,ahonnan könnyen el lehet foglalni a várat.Hányok az ilyen köpönyegforgató,hazug és csak a saját zsebét tömni akaró,a pihepuha alpogármesteri szobájáért esdeklő parazitáktól!

    4
    3
    1. Majd a bíróságon Toca…Majd ott lehet nagylekénykedni..Barlangfürdő nyitás hogy áll szájhős?

      7
      1
    2. Teljesen igaz meglátás!!! Tetézve ezt, hogy egy ciklusban nulla felé közelített a teljesítmény, nulla szakértelemmel (nem mintha a mostani garnitúra jobb lenne), miután összeveszett a moslék és sikerült összehozniuk egy sima Fidesz győzelmet, a nagyja megjelent a Tisza körül. Semmi nem számít csak bárhogy a politikai hatalomban maradjanak majd!

  2. A hétvégi Kalapács-koncertet stílszerűbb lenne nem az Adyban megrendezni, hanem a Vasas Szerszám Központban.

  3. Legyél egy fideszes jegyző alárendeltje 🙂 várják a jelentkezőket
    https://miskolc.hu/aktualis/palyazati-kiiras-aljegyzo-munkakor-betoltesere-2

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű