„A világ TOP 500 szuperszámítógépének rangsorába tartozik a legújabb és eddigi legerősebb magyar szuperszámítógép, a Komondor
A hatalmas számítási teljesítménnyel rendelkező szuperszámítógép, azaz a High Performance Computing (HPC) infrastruktúra ma már nélkülözhetetlen a tudományos életben éppúgy, mint az innovatív ipari megoldások kidolgozásánál. A mindennapokban olyan feladatok megoldásában segít, mint például a klímakutatás, a telekommunikáció, a közlekedésszervezés, az energetika, a gyártásoptimalizálás vagy az orvostudomány legújabb vívmányainak fejlesztése – ismertette a KIFÜ.
Az új szupergép teljesítménye 5 HPC petaflopsra tehető, amely a nagy kapacitású processzoros és a grafikus számítási egységek mellett dedikált mesterséges intelligencia, valamint big data partíciót is tartalmaz. Az energiahatékony hűtéssel ellátott Komondor a hazai felsőoktatást, közoktatást, kutatás-fejlesztést, könyvtárakat, közgyűjteményeket és egyéb közintézményeket kiszolgáló, KIFÜ biztosította hálózat révén 100 Gb/s sávszélességgel lesz elérhető. A gép kapacitását a felsőoktatási intézmények, kutatóintézetek és partnereik térítésmentesen vehetik igénybe, valamint bizonyos feltételekkel az innovatív – kutató-fejlesztő tevékenységet végző – piaci szereplők számára is elérhető ez a lehetőség – ismertette az ügynökség.”
„DopeMan és a fejrugdosás. Mai napig jöttök, fröcsögtök, suttyó O1G-sek, miközben Laci bőven vezekelt a dologért. Ráadásul épp ezek miatt volt nálatok sokkal bátrabb, mert ti a fotelből rugdossátok Orbánt, leevett atlétában, ő meg bíróságra járt.”
7 Responses
Digitális Polgári Kör: olyan polgári kör, amelyben a tagok memóriájában csak 1 és 0 van.
1 azaz egy bitesek
Bezzeg a Diktafonos Pojáca Kör egyre másra fogadja be a sokbarázdás agyú volt SZDSZ-eseket. 😁😂 Niedermüller eftás veje, Horn Gabika ,stb, stb
Egyesült már az 1-es dékás tábor a 0-ás Tisza táborral az O1G oltári szentsége alatt.
Elég az. Debrecenben van, nem Miskolcon
„A világ TOP 500 szuperszámítógépének rangsorába tartozik a legújabb és eddigi legerősebb magyar szuperszámítógép, a Komondor
A hatalmas számítási teljesítménnyel rendelkező szuperszámítógép, azaz a High Performance Computing (HPC) infrastruktúra ma már nélkülözhetetlen a tudományos életben éppúgy, mint az innovatív ipari megoldások kidolgozásánál. A mindennapokban olyan feladatok megoldásában segít, mint például a klímakutatás, a telekommunikáció, a közlekedésszervezés, az energetika, a gyártásoptimalizálás vagy az orvostudomány legújabb vívmányainak fejlesztése – ismertette a KIFÜ.
Az új szupergép teljesítménye 5 HPC petaflopsra tehető, amely a nagy kapacitású processzoros és a grafikus számítási egységek mellett dedikált mesterséges intelligencia, valamint big data partíciót is tartalmaz. Az energiahatékony hűtéssel ellátott Komondor a hazai felsőoktatást, közoktatást, kutatás-fejlesztést, könyvtárakat, közgyűjteményeket és egyéb közintézményeket kiszolgáló, KIFÜ biztosította hálózat révén 100 Gb/s sávszélességgel lesz elérhető. A gép kapacitását a felsőoktatási intézmények, kutatóintézetek és partnereik térítésmentesen vehetik igénybe, valamint bizonyos feltételekkel az innovatív – kutató-fejlesztő tevékenységet végző – piaci szereplők számára is elérhető ez a lehetőség – ismertette az ügynökség.”
és akkor a lapát-kaszában meg benned mennyi memória van?
– 278??
¿Qué?
Igen, Szvoboda úr.
„DopeMan és a fejrugdosás. Mai napig jöttök, fröcsögtök, suttyó O1G-sek, miközben Laci bőven vezekelt a dologért. Ráadásul épp ezek miatt volt nálatok sokkal bátrabb, mert ti a fotelből rugdossátok Orbánt, leevett atlétában, ő meg bíróságra járt.”