Ma reggel egy olasz motorost, aki társaival megállt a Transzfogarasi út mellett a Vidraru tározó közelében, berántott az erdőbe egy medve, és megölte…
A mentőalakulatok egy óra keresés után találták meg a szerencsétlenül járt motoros holttestét
Az első jelentések szerint az áldozat egy 48 éves olasz állampolgár volt, aki motorkerékpárral közlekedett a Transzfogarasi autóúton .
A támadást több szemtanú jelentette a 112-es segélyhívó számon, akik rémülten arról számoltak be, hogy egy medve berántott egy motorost az erdőbe.
Amikor a jelzett helyszínre érkeztek, a csendőrök, rendőrök és az Erdészeti Kerület dolgozói egy Olaszországban bejegyzett motorkerékpárt, vérnyomokat, emberi szövettöredékeket és a férfihoz tartozó kesztyűt találtak.
Egy órás keresés után a Vidraru-tó partján, egy 60 méteres szakadékban pillantották meg a motoros élettelen holttestét.
A hegyimentők segítségével kiemelték a holttestet, és egy a tavon átkelő csónakra vitték.
A mentők azt mondják, hogy a művelet során hallották a medvét a közelben.
Az állatot, egy nőstényt, végül nemrégiben lelőtték.
A tragédia egy olyan tábla mellett történt, amely arra figyelmezteti a turistákat, hogy ne álljanak meg, és semmiképpen ne etessék a medvéket…….
A Romsilva az eset után arról tájékoztatott, hogy a vadászterületen, ahol a tragédia történt, 112 medve él, szemben az optimális 25-ös létszámmal…..
A tragikus esetet követően, ideiglenesen lezárták a forgalmat Transzfogarasi úton.


2 Responses
Szombat esti űrláz! Háromnegyed 12 tájban átvonul hazánk felett az Űrállomás, fedélzetén Kapu Tiborral! www.csillagaszat.hu
Mindenféle feledtünk átvonuló űr cuccot azonosíthatsz:
https://heavens-above.com/