A szlovák kormány az alábbi felhívást tette közzé:
Tisztelettel felhívjuk a Szlovákiában hegyi túrát tervező beutazók figyelmét, hogy a zsolnai, a besztercei, és az eperjesi kerületekben a medvetámadások miatt a hatóságok veszélyhelyzetet hirdettek!

A szlovák Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség jelentése szerint 2024 októberéig 2743 RO-Alert üzenetet küldtek a hatóságok a lakosságnak, ebből 1880 a medvék jelenlétét jelezte lakott terület közelében.
Kiemelik, a RO-Alert üzenetek segítenek fenntartani a nyugalmat a válsághelyzetekben azáltal, hogy egyértelmű útmutatást adnak a reagálásra vonatkozóan. Mint hangsúlyozzák, vészhelyzet esetén minden másodperc számít, és az üzenetek segíthetnek az embereknek gyors döntéseket hozni és menedéket keresni Szlovákia területén. A rendszert úgy tervezték, hogy okostelefonokon és régebbi telefonokon egyaránt működjön, így a polgárok készüléktípustól függetlenül fogadhatják a vészhelyzeti üzeneteket.

Muri Enikőt a hét leggyalázatosabb hozzászólásával támadják

Kézzel ütött öngól döntötte el az Európa-liga fináléját

Mérlegre tették a magyar átlagbéreket: végre kijelenthető, hogy megelőztük Romániát, Szlovákiát és Csehországot

Így tisztítsd meg a tűzhelygombokat fillérekből

Női NB I: otthon is megverte az ETO-t, nyolcadszor bajnok az FTC

Szörnyű tragédia történt hajnalban: a mentők már nem tudtak segíteni

Napi horoszkóp 2025. május 22.: nagy egymásra találást jelez a Mars és a Vénusz fényszöge

Depresszió és étkezés – szorosabban összefüggnek, mint hinnéd (támogatott tartalom)

Tönkreteheti az alvásodat a koffein és az alkohol (támogatott tartalom)

Nem szokványos anyák napja – amikor a szeretet mellett az egészség is közös ügyünkké válik (támogatott tartalom)



