
Az orosz légvédelmi egységek megsemmisítettek négy Moszkva felé tartó ukrán drónt – jelentette be az orosz főváros főpolgármestere hétfő kora reggel.
Szergej Szobjanyin, Moszkva főpolgármestere a Telegram üzenetküldő alkalmazásban azt közölte, hogy az első jelentések szerint a lehulló törmelékek nem okoztak sérülést vagy kárt.
Eközben az orosz polgári légi közlekedési felügyelet (Roszaviacija) ugyancsak a Telegramon jelentette be, hogy a Moszkvát kiszolgáló egyik kulcsfontosságú repülőtéren, a domogyedovói légikikötőben ideiglenesen korlátozták a járatok fogadását és indítását a légi közlekedés biztonsága érdekében.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök korábban kiemelte, hogy Ukrajna nem tudja garantálni azoknak a politikusoknak a biztonságát, akik Moszkvába utaznak a világháború befejezésének évfordulója alkalmából rendezett eseményre.
Egy válasz
Nem, mert akkor már égne Moszkva! Majd 8-án, a parádé idején!