Fotó. Archív
Számos videó kering az interneten olyan pillanatokról, amikor a szigorú, mozdulatlan arckifejezésű királyi lovastestőrség tagjai váratlanul ráordítanak azokra, akik turistaként fotót szeretnének velük, és mondjuk hozzáérnek a kantárszárhoz.

Arra a kérdésre, hogy mennyire szigorú protokollt követ a borsodi lovas huszár például egy nemzeti ünnep apropóján tartott városi felvonuláson, az őrnagy így fogalmaz:
Alapjában véve a katonás fegyelem az, ami a hagyományőrzést is áthatja, de nyilván, mi nem hivatásos katonák vagyunk. Azokat a vezényszavakat, vagy reguláris formákat, alaki mozgásokat, amik adott esetben a honvédségnél, vagy rendvédelmi szerveknél is használatosak, ezeket teljes egészében átvesszük és használjuk. Mivel mi egy civil szerveződés vagyunk a nagyközönség számára, azt gondolom megengedhető az, hogy egy ünnepségen odamosolyogjak egy kisfiúra, hogy élményszerűvé tegyük számára, hogy egy huszárral interakcióba léphessen, és hogy picit közelebb engedjük őket ehhez a szférához.
Hódi Attila hozzá teszi, hogy ezek az ünnepségek eleve úgy vannak kitalálva, hogy a hivatalos program végén ők ott maradnak még és lehet velük közös fotót készíteni, a lóhoz hozzáérhetnek, a gyerekeket akár fel is ültetik a nyeregbe a huszárok.

Hódi Attila őrnagy idén különleges kitüntetésben részesült, amit a 25 éves pályafutása során mutatott hazaszeretete és az erre nevelés, a hagyományőrzés, a huszár szellem és a fiatalok hazafias nevelése indokolt. A Honvédelemért Kitüntető Cím III. fokozatát a Stefánia Palotában vehette át.
További videós tartalmainkat megtekintheted YouTube csatornánkon!

Húsvéti mandulás kalácskoszorú: a sűrített tejtől lesz édes és omlós

Baywatch: a sorozat, ami meghódította a világot— Így néznek ki ma a legendás sztárok! GALÉRIA

Gyurcsány emberei maradhatnak a fővárosi cégek élén

Misztikus utazás – Kudász Emese és Kudász Gábor Arion kiállítása

Pokol az M4-esen, a tűzoltók elviselhetetlen hőségben küzdöttek az ezer fokon égő roncs körül

Egy válasz
egy újabb hüx