Újra együtt az edelényi gólyapár

Kedden érkezett meg a pár egyik tagja, csütörtök délután már ismét ketten uralták a fészküket.

Edelény talán két legnépszerűbb lakója az a gólyapár, akiknek fészke a L’Huillier-Coburg kastély egyik kéményének tetején található. Egyébként Magyaroszág hetedik lagnagyobb kastélyáról van szó, mely barokk stílusban épült.

Az Edelényi kastélysziget gólyapárját Ludmillának és Istvánnak hívják.

A kastély közösségi oldalán még 2019-ben indított szavazást, hogy méltó nevet találjanak a gólyapár számára, és a kastély egykori úrnőjéről és uráról, Ludmilláról és Esterházy Istvánról nevezték el őket.

A gólyapár csütörtök délutántól ismét együtt uralja az előkelő helyen található fészküket:

[

]

Ismét együtt Ludmilla és István Edelényben | Videó: A BorsodWeb Kft által az Edelényi kastélyszigeten üzemelő kamera felvétele

Borítókép: A BorsodWeb Kft által az Edelényi kastélyszigeten üzemelő kamera

Egy válasz

  1. HOL A KURVA ANYÁTOKBA KÓSZÁLTOK ÚJSEGGIRÓK?
    Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közölte, hogy kisebb tűz keletkezett egy vendéglátóegység konyhájában Miskolcon, az Arany János utcában. Az étterem és az apartman részt is kiürítették, összesen hat ember hagyta el az épületet. A miskolci hivatásos tűzoltók átvizsgálják a füsttel telítődött épületet és kiszellőztetik azt. 2025.03.22. 13:41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű