Nem csak elhalasztják a szülést a magyar nők, egyre többen teljesen le is tesznek róla

Az eddiginél is több pénzt öntene a többgyerekes anyákra a kormány, bár az eddigi családtámogatások sikere átmenetinek bizonyult, és a 2021-es termékenységi csúcs után minden idők legalacsonyabb születésszámát regisztrálták tavaly. Az ok nemcsak a szülőképes korban lévő nők számának csökkenése, hanem a gyerekvállalási kedv apadása is.

„Példa nélküli a világban, amennyit a magyar kormány a családokra költ” – méltatta nemrég a világhírű pszichológus, Jordan Peterson a konzervatív ARC konferencián Londonban Magyarországot. Pár nappal később Orbán Viktor bejelentette a két- és háromgyermekes anyák életük végéig tartó személyijövedelemadó-mentességéért indított programját, ami 1 milliónál is több nőt fog majd érinteni, ha megvalósul. Arról azonban aligha értesültek a magyar családpolitikát méltató más külföldi ultrakonzervatívok, hogy az eddigi erőfeszítések nem sok tartós eredményre vezettek. Legalábbis ha valóban a gyerekvállalás növelése, nem pedig a szavazatszerzés a Fidesz család- és adópolitikájának fő célja.

„A 2021-es termékenységi csúcsot követően mind a születések száma, mind pedig a teljes termékenységi arányszámmal mért termékenységi hajlandóság csökkent” – ez a legfőbb megállapítása Spéder Zsolt demográfus Gyermekvállalás című tanulmányának, amely a Népességtudományi Kutatóintézet Demográfiai Portré sorozatának legfrissebb számában olvasható. Most, amikor a kormány a kétgyermekes anyákat is beemelte a kiemelkedően támogatott körbe, különösen érdekes a dolgozat másik állítása, miszerint

Magyarországon tovább nőtt a gyermektelen és az egygyermekes családmodell népszerűsége – alapvetően a kétgyermekes modell rovására.

Egy válasz

  1. Egyre több a meddő nő akinek eleve nem lehet gyereke, egyre többen lemondanak gyermekvállalásról mert nem akarnak családot alapítani, gyerekvállalási kedv apadása sokan nem akarnak elköteleződni és félnek a felelősségtől így nem vállalnak még akkor sem ha 2 gyerek után adómentességet kapnak akkor sem. Nagyon sokféle helyzet van. Lassan a végén ha sehogy se megy ez a gyerekvállalási és házassági kedv elképzelem, hogy a végén még Orbán már a párkeresésben is besegít majd és még azért is kedvezményt ad végén csak, hogy összejöjjenek párok és legyen gyerek hát úgy, hogy nagy a baj nem akarnak gyereket fiatalok de még csak összejönni sincs kedvük . Már teljesen rágörcsöl a kormány csak, hogy több gyerek legyen mégis kidobott pénz az egész mert nem jön össze adókedvezménnyel 2 gyerek után áfa mentességgel, babaváró hitel stb…mégis sehol semmi nem, hogy több de sajnos kevesebb a születés még így is lassan a végén már párkeresési hitel is lesz. Lehozhatja Orbán kormány a csillagokat az égről a nők akkor se szülnek. Két lehetőség van. Egy amíg Orbán van hatalmon nem szülnek ennek a Moszkovita országnak, vagy kettő tudják nők sok férfi a kapcsolatban elkényelmesedik és vagy nem segít háztartásban vagy alkoholisták lesznek férfiak el lustulnak (tisztelet a kivételnek) és egy nő se akar a férje vagy barátja rabszolgája lenni büdös gatyáit, izzadt atlétáit mosni nem akarják valahol érthető inkább szinglik maradnak vagy kutyát tartanak. Van itt már adókedvezmény, áfamentesség 2 gyerekeseknek, babaváró hitel mégis minden eddiginél alacsonyabb születési ráta 1,3 % Sokan ismerkedésben a találkozásig nem jutnak el mert vagy a nő vagy a férfi idő előtt lelép, vagy nem társalog, kifogásokat keresnek mit miértnem vagy mondja nincs ideje, nem ér rá vagy most épp beteg stb….. így nem, hogy családalapításig nem jutnak el vagy kapcsolatig nem jutnak el de sokan az első randevúig nem jutnak el sajnos. Szóval nem csak a pénzen, támogatásokon múlik sokkal rosszabb a helyzet amin se a támogatások se a pénz nem segít. Emberi „fejekbe kéne rendet rakni először” Kifordult, elkorcsosodott világ elfajzott nem működik semmi mert minden elromlott. Hiányzik emberek közt megértés és tolerancia csak játszmáznak egymással és hitegeti mindenki egymást majd közömbössé válnak egymás iránt és végén meg idő előtt lelépnek minden előjel nélkül furcsa egy világ. A helyzet annyira rossz, hogy ezen már a „mindenható jóságosan jótevő” Orbán sem tud segíteni sajnos.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű