Volna Önnek egy ötletem, de csak édesanyával az igazi
Az első perctől kezdve világos volt, hogy ez az Erdélyből importált kesztyűs basszgitáros, exovóbácsi tökéletesen alkalmatlan arra, amit Orbán rábízott – a “kultúrapápaságra”.
Nagy graftal állt bele mindenbe és mindenkibe. Meglevő még éppen működő múzeumi struktúrákat rúgott fel és hozott létre saját magának egy iránytó vízfejet, lenyúlva az intézmények embereit és pénzét.
Több, mint száz embert rúgott ki, miközben működésképtelenné tette a Széchényi könyvtárat is.
Gondolni sem merek arra, hogy hova fognak kerülni azok az ingatlanok, amelyeket megkapott: a Hajógyári-sziget déli részét, az óbudai Zichy-kastélyt, a Duna parti Andrássy-palotát.
Csúnyán – de rengeteg pénzért – lebőgött azzal a szándékkal is, hogy ellensúlyozza a liberális írók külföldi megjelenését a hatalomnak kedves szerzők “eladásával”. A piacot, az olvasót nem lehet meg…ni.
Befuccsolt – méghozzá nem is akárhogyan – az a szándéka is, hogy a könnyűzenét, illetve zenészeket a kormány szolgálatába állítsa. Éppen az ellenkezője történt. Lásd: Azariah, Majka és Krubi.
Szóval, nemcsak mi de ő is jobban járt volna, ha marad Erdélyben, ez az utcai harcos, Tőkés doktor egykori táska hordozója. Akinek az egyetlen értékelhető írása egy Facebook bejegyzés volt, amelyben kalapáccsal akarta ütögetni Csunderlik Péter történész és újságíró ujjait, amiért az kritizálni merte azt a Longstep nevű zenekart, amelynek Demeter is tagja volt. Ebből idézek:
„Izennénk az illetőknek, hogy el fogjuk játszani az ujjaikon az Örömódát kalapáccsal. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ráütünk pl. a gyűrűsujjra, és az egyáltalán nem tisztelt zsurnaliszta kiadja a kívánt hangot, pontosabban: szolmizálva énekel. Arra kérnénk az urakat, hogy gyakoroljanak. Mert ahányszor elrontják, újrakezdjük”.
Valamikor régen Királyhegyi Pál humorista mondta egy kellemetlen, de nem ennyire kártékony fráternek: “Volna Önnek egy ötletem, de csak édesanyával az igazi.”