Gáti Attila örömére bezár a Csengely kert, de ettől még egy orbitális tévedés a fidesz ötletete

Csengey-kert beépítése ellen elsőként Szopkó Tibor független képviselő szólalt fel. Elmondta, hogy bár a Szakképzési Centrum ötlete üdvözlendő, azt érdemes volna valahol máshol megvalósítani. Véleményét Dr. Simon Gábor, a miskolci MSZP frakcióvezetője is osztotta. Mint mondta, kollégáival október óta igyekeznek konstruktív magatartást tanúsítani, és együttműködni a városvezetéssel, amit Tóth-Szántai József polgármesternek ugyancsak javasolt, majd arra biztatta, hogy vonja vissza előterjesztését, illetve válasszon másik helyszínt a Tudásközpont megépítéséhez.

A politikus javaslatokkal is szolgált a városvezetésnek, hogy mely helyszíneken valósulhatna meg a Szakképzési Centrum ötlete, ugyanis hangsúlyozta, hogy nem a Tudásközpont megépítését ellenzi, hanem a Csengey-kert megszűnését. Felvetette az ITC székház épületét, mint lehetséges alternatívát, valamint hozzátette, hogy március 13. bár közeli dátumnak számít, addig még akadna alkalom egy rendkívüli közgyűlésre is, ahol felkészültebben tárgyalhatnák az ügyet, és így nem kellene egy hirtelen döntés nyomán megpecsételni a kert sorsát.

Dr. Simon Gábor arra is kitért, hogy a Csengey Gusztáv utca 10. szám alatti udvar területe az önkormányzat tulajdona, ami építkezés szempontjából nem a legszerencsésebb választás az állami fenntartásból működő Szakképzési Centrum számára. A politikus véleményével, miszerint a Tudásközpont megépítéséhez más helyszínt kellene kijelölni, több ellenzéki képviselő is egyetértett.

A tiszavirág-életű Csengey-kert fénykorában (fotó: minap.hu)

Molnár Péter, a Kereszténydemokrata Néppárt miskolci frakcióvezetője azzal vádolta a Csengey-kert érdekében felszólalókat, hogy Miskolc jövője ellen beszélnek, illetve “újabb gumicsontot találtak amit felfújhatnak és rágcsálhatnak”. Hangsúlyozta, hogy a beruházás fizetőképes keresletet teremtene, valamint, hogy a városban tartaná az itt élő fiatalokat. Bár a kert további működését szorgalmazó politikusok több ízben kijelentették, nem a Tudásközpont létesítését kívánják elmarasztalni, hanem másik helyszínt szeretnének választani annak, Molnár Péter kijelentette, hogy aki nem támogatja a javaslatot, az Miskolc fejlődésének szab gátat. Emellett az udvar külső betonelemeit díszítő, kortárs művészekkel egyedi módon megfestett alkotásokat is véleményezte.

Az ülés végén a résztvevők a javaslatot 16 igen, öt nem szavazat (Dr. Simon Gábor, Szarka Dénes, Szopkó Tibor, Mezei Attila, Fodor Zoltán) és két tartózkodás mellett támogatták. Ezzel megszületett az ítélet a Csengey-kert felett.