Ludnik Ferenc hosszú időn át tevékenykedett Miskolc érdekében, és több évtizeden keresztül segítette gazdasági tanácsaival az önkormányzatot és intézményeit. A város érdekében végzett több évtizedes munkáját Miskolc Szemere Bertalan Közéleti Díjjal ismerte el 2013-ban.
Ludnik Ferenc Sajóládon született 1942-ben. Középiskolai tanulmányait Miskolcon végezte, majd Budapesten a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán szerzett közgazdász diplomát. Tíz éven át dolgozott a Miskolci Járási Tanács Pénzügyi Osztályán – mint költségvetési csoportvezető –, majd a földművelési tárcához tartozó megyei intézmények gazdasági vezetőjeként tevékenykedett 27 évig.
Később költségvetési tapasztalatait hasznosítva kapcsolódott be a közéletbe: 1986-ban először volt lehetőség arra, hogy a tanácsi választásokon a lakosság is jelöltet állítson, ekkor a városi tanács és a költségvetési bizottság tagjává választották. A demokratikus rendszerváltást követően tagja lett az első szabadon választott közgyűlésnek, 1990–1994 között a város költségvetési bizottságában dolgozott.
1994 és 1998 között köztisztviselőként nem lehetett önkormányzati képviselő, de a költségvetési bizottságban – a KDNP tagjaként – tanácsadói munkájával segítette a városvezetés munkáját. Az 1998–2002 közötti időszakban ismét önkormányzati képviselő volt, és ellátta a költségvetési bizottság elnöki teendőit is. A közgyűléstől kapott megbízás alapján ő vezette a miskolci kórházak pénzügyi konszolidálására létrehozott, eredményesen működő bizottságot.
– Szívesen emlékszem erre az időszakra, mert ennek a munkának komoly eredménye volt. Több mint másfél éves munkával, a kórházvezetők bevonásával sikerült elérnünk, hogy ne legyen 30 napnál régebbi adóssága egyik intézménynek sem – mondta erről Ludnik Ferenc 2013-ban, amikor megkapta a közéleti díjat.
2002-ben megbízást kapott a DFC felügyelő bizottsági elnök feladatainak ellátására. Mindig is lelkes DVTK-szurkoló volt, a csapat valamennyi mérkőzésén ott volt.
– Mióta az eszemet tudom, hűséges szurkolója vagyok a Diósgyőrnek. Ezt sokan tudják rólam, de bárki megtudhatja a mobiltelefonom csengőhangjáról is. Azon ugyanis csak azt lehet hallani: „Amíg élek én…” – fogalmazott.
2002–2006 között újra városi képviselőként, a Városüzemeltetési Bizottság tagjaként dolgozott. Összességében – kisebb megszakításokkal – 20 éven át segítette a mindenkori városvezetés munkáját gazdasági tanácsaival, közgyűlési, bizottsági tevékenységével.
A rendszerváltást követően tagja lett a Kereszténydemokrata Néppártnak, ennek egyik megyei alelnökévé is megválasztották. Alapító tagja volt a Magyar Kereszténydemokrata Szövetségnek. Munkája mellett szerepet vállalt a Miskolci Szent Anna Római Katolikus Egyházközség, megalakulása óta a Szent Anna Kolping Család Egyesület tevékenységében.
A halálhírt ITT osztották meg ismerősei.
7 Responses
Ugye azért nem kötelező megkönnyezni?
Sxa.
Őszinte részvétem a családnak és a barátoknak-. A sors megadta hogy ismerhettem ezt az Miskolcért és a keresztényégért elkötelezett embert. Midig becsültem optimizmusát és vidámságát amivel a legnehezebb kérdésekhez is hozzálát. Miskolc mindenek elött ez volt a hitvallása a városához.
Dr. Varga Zoltán a
Gazdasági Bizottság Elnőke 2002-2010 között
Cseh Károly Kihunyó augusztus című kötetéből:
*
Ha alvó házak fölé úszik
a hold, a sápadtan kelő:
fényében
erkélyemig nyúlik
ág-agancsával a fenyő.
*
Mellétérdelek, s akár szelíd
szarvas bozontos homlokát,
megsimítom –
s egyre közelít
arcomhoz, a rácsokon át.
*
Remegő ág-szarvában vágyak
feszülnek: a vas kizöldül…
Sorsa ellen a fa fellázad,
s egyszer hirtelen elbődül.
*
Szemétláda.
Ezt az első hozzászólónak írtam.
Ezt az első hozzászólónak írtam.