A kormány sem kér Szentkirályi Alexandra antikorrupciós javaslatából a minisztériumokban és állami cégeknél. A Fidesz fővárosi frakcióvezetője a Fővárosi Közgyűlés októberi alakuló ülésén javasolta, hogy hozzanak létre egy antikorrupciós szobát, ahol bárki megtekintheti a fővárosi dokumentumokat és iratokat.
Jámbor András, a Szikra Mozgalom országgyűlési képviselője továbbgondolta az ötletet, és benyújtott az Országgyűlésnek egy olyan javaslatot, hogy az összes minisztériumban és állami cégben is alakítsanak ki antikorrupciós szobát. A parlament igazságügyi bizottságának októberi ülésén a fideszes többség vita nélkül leszavazta az előterjesztés tárgysorozatba vételét, így arról a plenáris ülésen sem lehet szó.
Amikor egy nappal később Gulyás Gergelyt az antikorrupciós szobáról kérdezték a kormányinfón, azt mondta: még nem olvasta az előterjesztést, de elvben támogat minden olyan javaslatot, amely a korrupció visszaszorítását szolgálja. Jámbor András ezek után írásban kérdezte a Miniszterelnökséget vezető minisztert és Tuzson Bence igazságügyi minisztert, hogy támogathatónak tartják-e Szentkirályi Alexandra antikorrupciós szobákról szóló javaslatának országos szintű megvalósítását, és várható-e, hogy a kormány saját javaslatot terjeszt az Országgyűlés elé az antikorrupciós szobák létrehozásáról.
Gulyás és Tuzson helyett Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára válaszolt. Azt írta: Szentkirályi Alexandra csupán Karácsony Gergely 2019-es, meg nem valósult választási kampányígéretét kérte számon. A 2019-es főpolgármester-jelölti programban szerepelt az antikorrupciós kutatószoba létrehozása, ahol bárki szabadon kutathatják a szerződéseket és jegyzőkönyveket.
„Jelzem, hogy a Kormány és a kormányzati szervek – a vonatkozó jogszabályok szerint – mindenkinek biztosítják a közérdekű adatok megismerését”
– tette hozzá Répássy.
Csak 5 millió hamutálra van szükség
„A proli örökké érzékeny. Bosszút kell állnia. A proli a legszörnyűbb állat a világon. Bár nem akarom az állatokat bántani. A proli nemcsak a fölötte állóval szemben kegyetlen: a hasonló proli szomszédja épp úgy ellensége. Lesi, figyeli, hogy mije van. Ha egy hamutartóval többje van, már följelenti, álmában megöli (ez a rosszabb).”
Mensáros László, 1982