Az értesülésre jól rímelt Orbán Viktor kormányfő minapi érvértékelőjének néhány mondata is. A forrás úgy tudja, hogy a kínai naperőművi beruházások mérete legalább 2,5 milliárd dollár, azaz
– olvasható a Portfolio.hu-n.
A V4-es ügyekkel foglalkozó oknyomozó portál legfrissebb hírlevelében az egész kínai naperőművi fejlesztés “saját kézbe vételének” gyökereként egy látszólag teljesen független ügyet jelölt meg. Arra emlékeztet ugyanis, hogy számos nyugati kormányzati forrása szkeptikus a Paks II. projekt haladásával kapcsolatban.
Az utóbbi időszakban a hivatalos magyar kommunikáció már a 2030-as évek elejét, a 2032 körüli céldátumot emlegeti. Egy másik nyugati kormányzati forrás azt jelezte a lapnak, hogy a saját legoptimistább becslésük szerint is 2035 lehet a legkorábbi dátum, amikor a Paks II. befejeződhet és bekapcsolódhat az áramtermelésbe. A magyarországi áramigény viszont már 2028-ig radikálisan, 53,5 TWh közelébe ugorhat a 2023-as 44 TWh körülről a rendszerüzemeltető MAVIR friss előrejelzése szerint.
A hazánkba települő nagy kínai (például CATL, BYD, Sunwoda) és egyéb (többek közt a BMW) akkumulátoros és elektromos autóipari beruházásoknak már a következő évektől kezdve szükségük van a plusz áramtermelési kapacitásokra. A fenti értesülés szerint ezt a “saját kezükbe veszik”, így jelentős beruházásokat kénytelenek végrehajtani gyors ütemben a következő években.
A lap felhívja a figyelmet arra, hogy ezzel teljesen összhangban fogalmazott Orbán Viktor kormányfő a február 17-i évértékelő beszédében, amikor azt mondta:
A kormányfő azt is leszögezte: karnyújtásnyira, vagyis néhány évre vagyunk az energiafüggetlenség állapotától. Aki azt mondja, hogy a magyar gazdaság fejlesztéséhez és az iparstratégiánkhoz nem lesz elegendő energia, az nem tudja, mit beszél, jobb esetben nem látja a fától az erdőt.
Összességében a lap értesülése és a kormányfő beszéde afelé mutat, hogy az eddig is nagyon gyors magyarországi naperőművi terjedés nem fog leállni, sőt “szélesebesen” tovább fog haladni – értékelnek a Portfolio.hu-n.
főtitkár elvtárs mi építjük a saját cégeinkkel az akksigyárakat, ahol filippínók a tőlünk magyarországra szállított alapanyagokból hegesztik össze az akkukat, és most még az áramot is nekünk kell megtermelni a gyártáshoz, mert ezek egy tetves atomerővet sem képesek 15 év alatt építtetni. Nem lenne egyszerűbb ha megvennénk kilóra az egész országot?
Csak a csigaevők gyorsak.😁😂🤣😀 A fejlett, haladó progresszív Nyugat
„A TVO 2005-ben szerezte meg a reaktor építéséhez szükséges engedélyeket, ekkor még 2010-es befejezési dátumra számítottak. A kivitelezéssel a francia állam tulajdonában álló Areva által vezetett konzorciumot bízták meg, az építkezést azonban a kezdetektől fogva csúszások jellemezték. A TVO 2012-ben úgy nyilatkozott, hogy 2015 előtt már biztosan nem fog elkészülni a beruházás, és tájékoztatást várnak a kivitelezőtől az átadás várható időpontját illetően. Az Areva azonban nem volt képes megmondani, hogy az mikorra várható, sőt, 2014-ben ideiglenesen le is állította a munkálatokat, mert elszámolási vitába keveredett a TVO-val. 2019-re azonban már látszott a fény az alagút végén, és azzal kalkuláltak, hogy 2020-ban beindulhat a termelés. Ez végül nem jött össze, és az elhúzódó tesztelések, illetve a hibák kijavításának időigénye miatt előbb 2022-re, majd 2023-ra csúszott a kereskedelmi működés megkezdése, amely végül idén tavasszal indulhatott el.
A 18 évnyi építkezés, és a 13 éves csúszás a költségekre is hatással volt. A kivitelező eredetileg 3 milliárd euróért vállalta a beruházás megvalósítását, egy fix áras szerződés keretében, ám 2012-ben már 8,5 milliárd euróra becsülte a valós költségeket.”
Szép is lesz, mikor a magyar eletromos kapacítás egy szép része, és a hozzá kapcsolodó hálózat kínai kézben lesz…
Nagyon szuterén 😀
Amerikában meg most próbálják kipaterolni a sok kínai szart, mert úgy fest még a kikötőkbe telepített, kínai gyártmányú darukba is építettek a kínaiak remote accesst…
a Tienkung űrállomást , amelyet a Kínai Népköztársaság kormánya épít. Első modulját 2021. április 29-én bocsátották a világűrbe, mikor akarják kipaterolni az amcsik?
Eleddig az oroszoknál voltak albérletben.
Ezt már Cicciolina , született Staller Ilona Anna (olaszul: Elena Anna Staller ) is megmondta:
” Ha azt akarod, hogy jól süljenek el a dolgok vedd a kezedbe a dolgokat”