Miskolci sajtáj. ERRE A SAJTÓTÁJÉKOZTATÓRA KIZÁRÓLAG A SAJTÓ MUNKATÁRSAI HIVATALOSAK.

Miután sok egyéb érdeklődő is jelentkezett, FELHÍVJUK A FIGYELMET ARRA, HOGY ERRE A SAJTÓTÁJÉKOZTATÓRA KIZÁRÓLAG A SAJTÓ MUNKATÁRSAI HIVATALOSAK.

Tisztelettel várjuk Önöket!

————————-

SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ

MEGHÍVÓ

 Tisztelt Szerkesztőség!

Az Alsózsolcai akkumulátor bontó beruházás ügyében tevékenykedő helyben érintett környezetvédelmi egyesületek sajtótájékoztatót tartanak, melyre tisztelettel meghívjuk Önöket!

Téma: Az ANDRADA Group Kft. beruházásában, Alsózsolcára tervezett veszélyes hulladékhasznosítás előzetes vizsgálati eljárásával kapcsolatos civil álláspontok, a benyújtott hatósági dokumentumok megismertetése

Időpont: 2023. szeptember 14. (csütörtök) 11.00 óra

Helyszín: Zöld Kapcsolat Egyesület (Miskolc, Kossuth utca 13. 1. emelet), Zöld Szalon

Képviselők: Gyenes Gáborné – Zöld Arnótért Egyesület, Urbán Erika – Alsózsolcáért Környezetvédelmi Egyesület, F. Nagy Zsuzsanna – Zöld Kapcsolat Egyesület

Előre is köszönjük, hogy részvételükkel hozzájárulnak a sajtótájékoztató sikeres megtartásához és közreműködésükkel segítik a közérdekű környezetvédelmi eljárásban megfogalmazott álláspontunk eljutását a közvéleményhez.

FELHÍVJUK A FIGYELMET ARRA, HOGY A SAJTÓTÁJÉKOZTATÓRA KIZÁRÓLAG A

SAJTÓ MUNKATÁRSAI HIVATALOSAK.

23 Responses

  1. Nincs itt semmi látnivaló. Megint lenyúlta. Kizárólag F.Nagy Zsuzsika politikai pecsenye sütödéjében kapható a 5000 tonna per év szállópor.

      1. Tantónéni! A 100 éves építőanyag kultúra és cementpolimer helyett legyen itt Nektek a zöldfasiszta büfészakosok garmadája. A kohász honleányka iránymutatása szerint éljetek.

        „A Slagstar® olyan speciális cement, amelynek előállítása csak őrlési eljárást igényel. Az égetési folyamat kiiktatásával a CO2 emisszió és az energiaszükséglet is jelentősen alacsonyabb, mint az egyéb cementek gyártásánál. A speciális Slagstar®cement 78-85% kohósalakból, gipszből és kiegészítő anyagokból áll. Összetétele és az ebből származó gyártási eljárás alapozza meg a Slagstar® óriási ökológiai előnyét, amely a hagyományos cementektől megkülönbözteti. Ennek köszönhetően az előállítás során teljesen kiiktatható a kalcinálás folyamata, mert az előállításához klinker helyett a vaskohászat melléktermékét, a hidraulikus tulajdonságú kohó- salakot használtak fel, ami által egy megfelelő őrlőberendezés is elegendő a gyártásához. Ezáltal nemcsak a mészkő kalcinálá- sából származó, nyersanyagtól függő CO2 kibocsátás csökken, hanem az energiaköltségek is jelentősen csökkennek, mert a cementklinker égetésére nincs szükség. Egyedül a kohósalak szárítása, valamint az őrlési folyamat igényel energiát, ami minimális CO2 emisszióval jár. A 10. ábra a CEM I, CEM III/A, CEM III/B és Slagstar® cementfajták CO2 emissziós értékeinek összehasonlítását mutatja. A klinker-tartalom függvényében a 90% klinker-tartalmú CEM I cement tonnánként 720 kg CO2 emissziót okoz, a 40% klinker-tartalmú CEM III/A 355 kg, a 20% klinker-tartalmú CEM III/B pedig 212 kg, a Slagstar® ezzel szemben csupán 57 kg-ot bocsát ki. Ezáltal a Slagstar előállításánál a CO2 emisszió 73-92%-kal alacsonyabb, mint a hagyományos cementeknél.”

      2. Hagyd.Bíróságon csak a cumi jut az ügyeskedő kamudoktornak és szolgáinak,ezért ide járnak kalimpálni…:):);)

        1. Hagyom. A kis Ausztriának van 13 cementgyára, 1300 éves ércbánya tájsebe és ötször gazdagabbak , mint mi. Nyomják a slagtárt a 165 éves cementgyárukban.
          F.Nagy Zsuzsikájuk nincsen , viszont kőbányájuk van Miskolcon, Cement előállítójuk ( az nem gyár, csak ontja a középeurópai cementmixet, közúton, vasúton! de hülye vagy! ) Debrecenben.

          („A II. világháború idején és után bekövetezett bányászati fellendülés miatt beköltöző lakosság száma elérte a legmagasabb, közel 13.000 főt, ennek köszönheti Eisenerz, hogy 1948-ban városi rangot kaphatott.
          Az 1980-től kezdődő ipari világválság miatt a népesség száma erősen megfogyatkozott (manapság kb. 4.000 lakosa van), erről a bánya alatt felépült, napjainkban sok-sok üresen álló bányászlakás tanúskodik.
          A bánya feltűnő piramis alakjának kialakítása 1890-ben kezdődött, amikor bevezették a lépcsős alakú nyílt bányászatot. 1907-ben 60 szint volt, szintenként 12 méter magasak, 1928-ban a szintek számát 30-ra csökkentették…..BÁNYA HEGYCSÚCS KALAND TÚRA
          Erzberg-i bányatúra a világ legnagyobb taxijával? Ezt a kalandot nem hagyhattuk ki, ha már a közelben volt a szállásunk. Izgalmas utazás következik egy Hauly tetején…
          (5/5)

          Néhány szó az Erzberg-ről és a bányáról
          Az Erzberg-i bányatúra kihagyhatatlan program, ha Eisenerz-ben jársz! A városka Felső-Stájerországban, az Eisenerzi-Alpoktól délnyugatra és a Hochschwab-tól északkeletre, a fejedelmi, 1435 méter magas Erzberg lábánál fekszik. Magas hegyek gyűrűjében bújik meg ez a gyönyörű, évszázados bányász hagyományokat tükröző hegyi kisváros.

          Eisenerz egyik igazi látványossága az Erzberg-i bánya, ami egyben Közép-Európa legnagyobb külszíni vasérc bányája. Nem csak méretét tekintve nyújt igazán impozáns látványt már a messzi távolból (is), de a hegyet érdekes, piramisra emlékeztető formája miatt is sokan látogatják.

          Az Erzberg-i bányatúra az utóbbi években turisztikai attrakcióvá vált. Úgy döntöttünk, hogy a Göstling-i kirándulásunkról hazafelé indulva, útba ejtjük mi is!

          A látvány egyszerűen lenyűgöző
          Néhány érdekesség az Erzberg-i bánya történetéből — a múlt
          A település életét a kezdetektől fogva az Erzberg vasércének bányászata határozta meg, amelynek jogán a szomszédos, a hegy túloldalán fekvő Vordernberg-gel osztozott.
          Az 1512-ben felszentelt Szent Oszvald plébániatemplomban állítólag felirat található, amely dokumentálta az ércbányászat alapítását 712-ben, tehát, több, mint 1300 évvel ezelőtt!
          A bánya a 17. századi Európa legnagyobb vasérc kitermelő- és feldolgozó vállalkozásává fejlődött. Ausztriában az iparosodás bölcsőjeként tekintenek rá, meg kell viszont említeni, hogy ebben az időszakban még nőket és gyerekeket is dolgoztattak a bányában.
          1881-ben alakult meg az Osztrák-Alpesi Bányászati Társaság, amely fokozatosan az egész Erzberg felett megszerezte a bányászati jogot és elkezdte azt a külszíni fejtést, ami a hegy mai jellegzetes külsejét meghatározza.
          Az Erzberg-i bánya a maga évi 1,8 millió tonnás teljesítményével adta a Harmadik Birodalom teljes vasérc termelésének egynegyedét.
          A II. világháború idején és után bekövetezett bányászati fellendülés miatt beköltöző lakosság száma elérte a legmagasabb, közel 13.000 főt, ennek köszönheti Eisenerz, hogy 1948-ban városi rangot kaphatott.
          Az 1980-től kezdődő ipari világválság miatt a népesség száma erősen megfogyatkozott (manapság kb. 4.000 lakosa van), erről a bánya alatt felépült, napjainkban sok-sok üresen álló bányászlakás tanúskodik.
          A bánya feltűnő piramis alakjának kialakítása 1890-ben kezdődött, amikor bevezették a lépcsős alakú nyílt bányászatot. 1907-ben 60 szint volt, szintenként 12 méter magasak, 1928-ban a szintek számát 30-ra csökkentették.

          A javarészt üresen álló bányászlakások a távolból
          Munka a bányában — a jelen
          Az Erzberg 1466 m magas, napjainkban összesen 24 terasz szerű szinttel rendelkezik. Egy szint kb. 24 méter magas, azaz egy 8 emeletes ház magasságának felel meg.

          A szintek kiemelkedő bányászok vagy szentek nevét viselik. Példának néhány elnevezés (a magasság feltüntetésével): Emil (1464,4), Thekla (1456,2), Altenberg (1431,4), Rosina (1407,3), Eva (1383,1), Leitner (988,9), Elias (971,8), Schiller (944,2), stb.

          A bányászati munkák jelenleg csak a 21. szintig zajlanak, évente összesen 12 millió tonna kőzetet (javarészt dolomitot) nyernek ki és dolgoznak fel a lépcsős alakú nyílt bányából, méghozzá napi robbantással. Egy robbantás során körülbelül 80 000 tonna kőzet szabadul fel. Ennek a mennyiségnek egy része nem tartalmaz felhasználható alapanyagot, ezért az ércet ki kell nyerni. A másik rész az érctartalmú kőzet, amelyet tovább kell feldolgozni az Erzberg-en, mielőtt a fő vevőkhöz kerül leszállításra..)

      3. miért mert összefosta magát a zöld Nünüke, a tavasz első „kis tehene” a legelőn?

      1. MINEK?

        „Közben meg ment a kivetítőkön a PRIMOBIUS üzem látogatás: Hilchenbach

        A kereskedelmi aprító üzem hivatalos megnyitó ünnepsége
        Március 28-án a Primobius újabb fontos lépést tett egy nagyszabású nyitóeseménnyel. A két vegyesvállalat, a Neometals és az SMS csoport politikából, üzleti életből és médiából hívott vendégeket egy hivatalos ünnepségre, amelyen átadták a 2022 májusában kezdődő akkumulátor-újrahasznosító üzem kereskedelmi üzemeltetését.

        https://www.sms-group.com/insights/all-insights/primobius-battery-recycling-ready-to-start-in-hilchenbach

        Az értékes anyagokat nagyon-nagyon alacsony szénlábnyom mellett tudjuk visszaadni, és megóvjuk ügyfeleinket attól a kockázattól, hogy azok a környezetbe szivárogjanak, károsítsák a vizet, égjenek, károkat okozzanak. Tehát a biztonságról és a biztonságos ártalmatlanításról van szó.
        CHRIS REED – ÜGYVEZETŐ IGAZGATÓ/VEZÉRIGAZGATÓ NEOMETALS LTD. – PRIMOBIUS A TANÁCSADÓ TESTÜLET TAGJA”

          1. 200 méterre van a LIDL-hez
            130 méterre a Viktória filmszínházhoz

        1. Nincs is vita. Csöbörnek nincs jelleme, F Nagy Zsusza meg bizonyitotta a sajátját amikor kiállt a zsolcaiak mellett.

          1. Ki itt a fogadatlan prókátor?

            Minek hazudsz a szemembe?

            a 20 ember által megválasztott Zsuzsika nyilatkozata mennyivel ér többet, mint a sok 10 ezer ember által megválasztott Kati nyilatkozata?
            TEREM SAJTÓ_1 = TEREMSAJTÓ_2
            „Természetesen teljes mértékben az alsózsolcaiak mellett állok, alsózsolcaiként nem is tehetnék másként. Fontos hangsúlyozni, hogy jelenleg a környezetvédelmi hatósági eljárás folyik, magam is kíváncsian várom az eredményét” – mondta. Hozzátette: örülök, hogy az alsózsolcaiak önkéntes szakértőket is bevontak az ügybe. „Írják össze a kockázatokat és az aggályaikat a gyárral kapcsolatban, és feltétlenül juttassák el azokat nekem, hogy megfelelő fórumokon képviselni tudjam a szempontjaikat, és egyúttal küldjék meg azokat a környezetvédelmi hatóságnak is” – húzta alá. Arra is kitért, hogy a törvényeket és a környezetvédelmi előírásokat mindenkinek be kell tartani, a legkisebb környezetvédelmi kockázat sem merülhet fel az újrahasznosítóval kapcsolatban. „Ez mindannyiunk érdeke. De még tart a környezetvédelmi hatósági eljárás, és a lakosság által felkért szakértői csoport is gyűjti a lehetséges kockázatokat, nyilván meg kell várjuk ezek eredményét”

            mesélj már valamit, hogyan lett az alelnökből elnök?

          2. Láttuk a cementgyár vezérlőjében

            „az importcement piacvédő ZKE elnök örökbecsű holcim benyalását:

            “Amennyiben a berendezések, s a kontrollt biztosító monitoring rendszer információi folyamatosan hozzáférhetők a lakosság számára, s valamennyi kibocsátási fronton működnek,
            örömtelinek mondható a változás.”

  2. Tantónéni! A 100 éves építőanyag kultúra és cementpolimer helyett legyen itt Nektek a zöldfasiszta büfészakosok garmadája. A kohász honleányka iránymutatása szerint éljetek.

    „A Slagstar® olyan speciális cement, amelynek előállítása csak őrlési eljárást igényel. Az égetési folyamat kiiktatásával a CO2 emisszió és az energiaszükséglet is jelentősen alacsonyabb, mint az egyéb cementek gyártásánál. A speciális Slagstar®cement 78-85% kohósalakból, gipszből és kiegészítő anyagokból áll. Összetétele és az ebből származó gyártási eljárás alapozza meg a Slagstar® óriási ökológiai előnyét, amely a hagyományos cementektől megkülönbözteti. Ennek köszönhetően az előállítás során teljesen kiiktatható a kalcinálás folyamata, mert az előállításához klinker helyett a vaskohászat melléktermékét, a hidraulikus tulajdonságú kohó- salakot használtak fel, ami által egy megfelelő őrlőberendezés is elegendő a gyártásához. Ezáltal nemcsak a mészkő kalcinálá- sából származó, nyersanyagtól függő CO2 kibocsátás csökken, hanem az energiaköltségek is jelentősen csökkennek, mert a cementklinker égetésére nincs szükség. Egyedül a kohósalak szárítása, valamint az őrlési folyamat igényel energiát, ami minimális CO2 emisszióval jár. A 10. ábra a CEM I, CEM III/A, CEM III/B és Slagstar® cementfajták CO2 emissziós értékeinek összehasonlítását mutatja. A klinker-tartalom függvényében a 90% klinker-tartalmú CEM I cement tonnánként 720 kg CO2 emissziót okoz, a 40% klinker-tartalmú CEM III/A 355 kg, a 20% klinker-tartalmú CEM III/B pedig 212 kg, a Slagstar® ezzel szemben csupán 57 kg-ot bocsát ki. Ezáltal a Slagstar előállításánál a CO2 emisszió 73-92%-kal alacsonyabb, mint a hagyományos cementeknél.”

    1. „Kálmán János a 70-es évek második felében egyetemi oktatóként dolgozott a Budapesti Mûszaki Egyetemen. A szakmában a CEFÜ „feltalálásával” szerzett ismertséget magának, amely eljárás azon alapult, hogy cementgyári fûtõanyaggá minõsítette át a különbözõ hulladékok keverékét. Az eljárást többen vitatták, mert az így elõállított termék kikerült a környezetvédelmi hatóságok látókörébõl, és égetéskor ellenõrizetlenül jutott a természetbe.”

      1. akkor Nobel -díjas mert 1959-ben feltalálta az RDF-et a német-francia gyárak számára.

        A Te szemetedből mit készített Miskolc város polgármestere?

        „Sajópetri I. kavics és homok védnevű bánya működésére vonatkozó … alatti Tüzelőanyag-előállító üzemben (RDF)”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Népszerű