Orbánnak akkor volt köze utoljára a békéhez, amikor a Vörös téren lesXarta…

Orbánnak akkor volt köze utoljára a békéhez, amikor a Vörös téren
leszarta egy fehér galamb.

5 Responses

  1. „Demszky Gábor és a vörös kokárda, avagy a félelem az újraismétlődő múlttól – „Állnak a téren. Jobbra a Hagyományőrző Munkásőrség Lipótról szabadult tagjai gyülekeznek. Csunderlik Péter történész éppen autogramot kér Bumburnyák Lajos törzsvezetőtől. Komjáthi Imre a kisasztalnál ül, éppen hús nélküli pörköltszaftját tunkolja a hatnapos, száraz kenyérrel. Jobbra feltűnik az amerikai nagykövet. Mosolyogva Demszky felé biccent. A színpadon a zenészlegenda énekelni kezdi Szamuely Tibor egyik gyönyörű versét. A címe: »Addig gyilkolunk, amíg el nem jön a szép világ«.”

    A zilált, zavaros tekintetű férfi megáll a vitrin előtt, és bágyadtan bámulja. Az üveg mögött serlegek sorakoznak: „Az Év Polgármestere, 1991”, „Az Év Polgármestere, 1993”, „Az Évtized Városvezetője”, „Az Évszázad építtetője”, „A Huszadik Század Széchenyi Istvánja”, „A leggyengédebb férj” – ebből több is van. Szelíden remegő kezével félretolja a díjakat (köztük az „Aczél György és Mark Palmer Kedvenc Szamizdatosa” vándortrófeát), és kihúzza azt az aprócska, selymes érintésű vörös kokárdát, amelyet kissé belepett már a por.
    Felsóhajt, felül a képzeletbeli vörös gondolára az eltűnt idő nyomában.
    Milyen régen, pontosan ötvenegy éve történt! Mennyire fiatal volt!
    Nézi a vörös kokárdát, és nem hisz a szemének, a kokárda közepéből maga Kun Béla mászik elő, pontosabban csak a feje, illetve annak a nagyobbik része, hiszen a maradékot ellőtték a szovjetek, amikor a kivégzésével köszönték meg a korábbi együttműködést.”

    3
    1
      1. tessék:
        „Ha a túlerőben a NATO országok fegyverarzenálját érted, meg az amerikai számolatlan pénzt, meg az amerikai műholdas támogatást, az amerikai katonai műholdfelderítést, meg a török drónokat, meg a nyugati lőszereket, meg a Musk ingyenes internetét, számos nyugati ÖNÁLLÓ önkéntes egységet , és több tucat amerikai operatív irányítót , akkor ebben mi is az ukrán??

        Ja, csak a fronton lévő ágyútöltelék gyalogság….”

        1. Bidé megmondta, az utolsó ukránig megvédi az usa érdekeket Ukrajnában.
          És dől ide is a dollár, hogy ilyen mocskot firkáljon, okádék képeket lökjön fel a korrupt dollárbalfaszkalap horda. 🙂 🙂 🙂

  2. https://uploads.disquscdn.com/images/c1193af24bef0e2331acef6689b1bf2d0883d95ad3f3a9200213a1daa7c0088c.gif?w=800&h=230

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű