
A Fülöp-szigetek négy újabb támaszpontjához ad hozzáférést amerikai katonáknak
Négy újabb Fülöp-szigeteki támaszponthoz férhetnek hozzá amerikai katonák egy Washington és Manila közötti új egyezség értelmében.
Az egyezséggel Washington besimította az amerikai szövetségek ívét, ami az északi Dél-Koreától és Japántól a déli Ausztráliáig terjed – írja a BBC. A lap szerint a hiányzó láncszem a Fülöp-szigetek volt, ami a két legnagyobb potenciális gyulladásponttal (Tajvannal és a Dél-kínai-tengerrel) határos, és a megállapodás – ami részben visszafordítja az USA több mint 30 évvel ezelőtti távozását a korábbi gyarmatokról – nem kis ügy.
„Az USA és szövetségesei most Kínát próbálják ugyanúgy elvágni a világtól, ahogy annak idején a Szovjetuniót is körülzárták” – írta Király András 2021 őszén az amerikai hadsereg környékbeli műveleteiről.

A mostani bejelentést nem sokkal az ázsiai körúton lévő Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter és ifjabb Ferdinand Marcos Fülöp-szigeteki elnök, valamint Austin és Fülöp-szigeteki kollégája, Carlito Galvez manilai találkozója után tették.
Fülöp-szigeteki és amerikai tisztségviselők a megállapodást bejelentő közös közleményben csak annyit közöltek, hogy az új támaszpontok a délkelet-ázsiai ország „stratégiai térségeiben” vannak.
A két ország között 2014-ben kötött védelmi megállapodás eddig öt támaszpont használatát tette lehetővé amerikai katonáknak. A megállapodás keretében az USA több mint 82 millió dollárt (29 milliárd forint) fordított az öt bázis infrastruktúrájának fejlesztésére.
A megállapodás emellett lehetővé teszi a közös gyakorlatokat, üzemanyagtárolást és – meghatározott időtartamra – szállást is biztosít.
Az egyeztetések utáni sajtótájékoztatóján Austin leszögeztközölte: a megállapodás segít abban, hogy a Fülöp-szigeteken állomásozó amerikai katonák gyorsan és hatékonyan tudjanak segítséget nyújtani az itt élőknek például természeti katasztrófák esetén is.
Austin a Washington és Peking között kiújult feszültség közepette látogatott a Fülöp-szigetekre. Az elnökkel folytatott megbeszélésén Washington fontos szövetségesének nevezte a Fülöp-szigeteket, amivel szorosak a kapcsolatai, és a Biden-kormányzat a kapcsolatok további mélyítésén igyekszik.
„Készek vagyunk segítséget nyújtani, ahogy csak tudunk”
– közölte a miniszter az elnöknek, aki a maga részéről leszögezte: a Fülöp-szigetek – és az egész ázsiai és csendes-óceáni térség – jövője nem képzelhető el az USA nélkül.https://444.hu/2023/02/02/a-fulop-szigetek-negy-ujabb-tamaszpontjahoz-ad-hozzaferest-amerikai-katonaknak
Kínának ragyogó hátországot teremtett az USA.
Oroszországot.
BIRCSértessék Veletek!
Hova kapkodnak?
A vesztüket érzik?
A globális világtestvériségben az egész világ benne van, hiszen Kínát is megváltották Babilon egykori bika jelképének idejéből, lótuszláb kezdetével a Rákóczi terét, de minden korát érintették, mint a császárságét, sárkány kezdetével a Japán eredetnek.
2022-ben tavaly az Orosz – Ukrán háború ami gyakorlatilag egy Amerika és Oroszország háborúja Ukrajna földjén Már egyes elemzők szerint 2025-re 2 év múlva már Amerika konfrontációját jósolják Kínával. Viszont ha ez bekövetkezik akkor az sajnos a III. Világháború lesz. Most az Orosz – Ukrán háborút Amerika Ukrajnában vívja viszont félő a 2025-ös Amerika és Kína konfrontációját már Európába vívják majd. Amerika sose akart földjén háborút mindig máshol vívta. Elgondolkodtató mert Amerika félti első helyét, hogy veszélybe. De mit lát Amerika? Azt látja, hogy Kína robosztusan szinte erőszakosan mindenkin átlépve telepíti át kína iparának egy részét Európába. Lásd: Német és Magyar autógyárak és német és magyar akkumulátorgyárak. Amerika tudja ha Kína “bevásárolja” magát Európába kiterjesztve ide iparát akkor mint Nagy “EurÁzsia” rögtön átvenné a szerepet Amerikától ezt akarja megelőzni Amerika, hogy továbbra is első helyen maradjon de kína robosztus előrejövését látva, hogy Kína mindenkin keresztül gázol átlép ezért is kerülhet Amerika konfrontációba konfliktusba Kínával 2025-re. Orosz-Ukrán háborút Amerikai hátszéllel Ukrajna földjén ki se hevertük de már látszik a következő konfliktus az Amerika és Kína közti konfrontáció. Európa földjén itt? Egyik válságból sodródunk a másikba? 2020, 2021 covid járvány, 2022 ukrajnai háború és már látszik 2025 USA és Kína közti konfrontáció, hogy ez gazdasági konfrontációig terjed ki vagy konfliktussá fajulva még nem tudni de Amerika is látja Kína robosztusan szinte erőszakosan tör előre Európai érdekeltségekbe is és ettől tart Amerika féltve első helyét , hogy elveszítheti megelőzve őt Kína a világhatalomban teljes EurÁzsiaként.
Azért a nyugat magához “édesgette” Japánt, Új Zélandot, Ausztráliát is (Óceániát). Tajvant és Fülöp szigeteket esetleg Malajziát is magához édesgeti a nyugat Amerikai hátszéllel? Lehetséges idővel. De még így is marad egy nagy keleti tömb Oroszország – Kína – India – Szaúdiak és Dél-Amerika, Dél Afrika (BRICS országok). Látszik a kétpólusú világrend. Kína az élre tör Amerika pedig félti első helyének elvesztését ez valóban könnyen konfrontációhoz vezethet a két nagyhatalom közt. Csak ne, hogy megint Európa “igya meg a levét”. Itt mivel 5 kontinens van földünkön ezért a kontinenseknek nem egymás ellen kéne versenyezni hanem egymásért küzdeni egymás gazdasági előnyeire építve közösen.
Európa tönkretevése már nagyüzemben zajlik. Kezdtünk túlnőni a “demokráciaexportőrökön”. Az arab tavaszok, a migránsáradat, az egymás elleni uszítás és a megvesztegetés nem volt elég hatásos, most sikerült az ostoba szankciózásra rávenni a korrupt brüsszeli pöcsöket és picsákat. Alakul a dolog… 🙂
De a legnagyobb röhej a “kínai kémléggömbök” ( 😛 ) megjelenése egész észak-amerika felett. Ez azért még az ostoba amerikai redneckektől is primitív. De nem lövik le. Mert még valaki nem beavatott meglátná a “made in usa” feliratokat néhány alkatrészen. 🙂 🙂 🙂