Lalik Petra (DVTK) 400 méteren a három közül a harmadik előfutamba nyert besorolást

Vasárnap este felvonultak a magyar fiatalok a 48 nemzet részvételével zajló nyári EYOF-on a szlovákiai Besztercebányán. Hétfőn aztán magyar győzelemmel kezdődött a fiatalok seregszemléje, ugyanis a tollaslabdázó Horváth Csanád magabiztosan, 2–0-ra (21–10, 21–9) győzte le azeri ellenfelét csoportja nyitómérkőzésén. A leány kézilabda-válogatott fölényes sikert aratott, az együttes 39–22-re a házigazda szlovákokat múlta felül első mérkőzésén.

Az úszó Elekes Tamara nyerte az első magyar aranyérmet 400 m vegyesen. Elekes meggyőző fölénnyel, egyéni csúccsal, 4:52,69-es idővel végzett az első helyen. A nap másik döntőjében, fiú 400 m gyorson Kovács-Seres Hunor a negyedik helyen zárt (3:58,66).

Nyert a nyitányon a leány kosárlabda-válogatott is, Debreceni Eszter együttese a házigazda szlovákokat győzte le 66–57-re.

Az atléták is versenyeztek már hétfőn, köztük az egyik Borsod-Abaúj-Zemplén megyei induló: Lalik Petra (DVTK) 400 méteren a három közül a harmadik előfutamba nyert besorolást, a 2006-os születésű miskolci sportoló 57,57 mp.-es idővel a 4. helyen végzett, amivel nem jutott be a döntőbe, összesítésben a 11. helyen zárt.