Skip to content

Orbán. Dicsérjen meg téged Medvegyev

Orbán. Dicsérjen meg téged Medvegyev

A volt orosz miniszterelnök megdicsérte Orbánt, amiért nem támogatja az olajembargót

Dmitrij Medvegyev szerint azért jár dicséret a magyar miniszterelnöknek, amiért “bátran” ellenáll az európai “csorda” akaratának.

Orbán Viktor magyar miniszterelnök, aki szerepel a Békefenntartó listáján, bátor lépést tett a hangtalan Európa érdekében. Nem volt hajlandó támogatni országa Oroszországgal szembeni pusztító energiaembargóját és a vallási személyiségek (értsd: a moszkvai és egész Oroszország pátriárkája és más ortodox hierarchák) elleni őrült szankciókat.
Úgy tűnik, a legértelmesebb uniós vezetők belefáradtak abba, hogy az egész sterilizált európai csordával együtt csendben a szakadék felé haladjanak, amelyet egy amerikai pásztor vezet a vágóhídra.
Lássuk, mit tesz az a pásztor. És persze, hogyan fog viselkedni a csorda azon része, amely hajlandó feláldozni magát a pásztor jóllakott életéért.

“Orbán Viktor magyar miniszterelnök (…) bátor lépést tett a hangtalan Európa érdekében. Nem volt hajlandó támogatni országa Oroszországgal szembeni pusztító energiaembargóját és a vallási személyiségek (értsd: a moszkvai és egész Oroszország pátriárkája és más ortodox hierarchák) elleni őrült szankciókat” – írta a Telegramon Dmitrij Medvegyev korábbi orosz elnök és miniszterelnök, aki jelenleg Vlagyimir Putyin alelnöke az orosz biztonsági tanácsban.

Medvegyev bejegyzése szerint – amit 444.hu vett észre – “a legértelmesebb uniós vezetők belefáradtak abba, hogy az egész sterilizált európai csordával együtt csendben a szakadék felé haladjanak, amelyet egy amerikai pásztor vezet a vágóhídra” – ezzel valószínűleg Joe Biden amerikai elnökre utalt. “Lássuk, mit tesz az a pásztor. És persze, hogyan fog viselkedni a csorda azon része, amely hajlandó feláldozni magát a pásztor jóllakott életéért” – írta Medvegyev.

© EKATERINA SHTUKINA / SPUTNIK / SPUTNIK VIA AFP

Orbán a szokásos péntek reggeli rádióinterjújában azt ecsetelte, hogy az orosz olajembargó felér egy gazdasági atombombával. De egyúttal védelmébe vette az orosz ortodox egyházat is, amely az orosz titkosszolgálatok hagyományos fedőszerveként is működik Magyarországon, a bucsai mészárost az ortodox egyház is megáldotta. Minderre érkezett Medvegyev, azaz a Kreml reakciója, ami pozitívan értékelte a miniszterelnök álláspontját.               

Figyelem! Az alábbi, a cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem az eszakhirnok.com nézeteit tükrözik. Mi a hírt/eseményt közöljük, a kommenteket nem tudjuk befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.7 Comments

 1. Névtelen
  2022.05.07. - 11:18

  Amikor realizálod, hogy Brad Pitt milyen miniszterelnök lenne és Orbán milyen színész.

 2. névtelen
  2022.05.07. - 18:45

  Megdöbbentő

  • Névtelen
   2022.05.07. - 21:58

   a Hunter Biden?
   Az!
   “Hunter Biden elmondása szerint azért vállalta el az fb-tagságot a Burismában, mert egyrészt Aleksander Kwaśniewski, volt lengyel elnök kérte erre, másrészt azért, mert „az, hogy egy Biden van a Burisma felügyelő-bizottságában, az egy hangos és egyértelmű bazmeg Putyinnak”.

   Hibát követtem el azzal, hogy beültem egy ukrán gázcég felügyelő-bizottságába? Nem. Rosszul ítéltem meg a helyzetet? Nem. Megtenném újra? Nem”

 3. Névtelen
  2022.05.07. - 20:37

  Akkor Andika sürgősen beadná a válópert.

  2
  1
 4. Névtelen
  2022.05.08. - 13:51

  És az egész háború csak azért van, mert az oroszok nem bírják elviselni, hogy akadnak olyan emberek, akik szabadnak születtek és szabadon akarnak élni…
  A nagyorosz egy szolgafajzat, és csak arra büszke, hogy a cár atyuska más népeket is szolgaságba taszít… és ebben a szolgasorban a nagyorosz az előkelő első számú szolgafaj, a többiek meg lejjebb vannak a ranglétrán…
  Az ukrán … vagyis “határvidéki” pedig olyan népség… akár orosz, akár lengyel, akár pedig krími tatár, mert hiszen határvidéken mindig kevert a népség … akik azért mentek arra a vidékre, hogy szabadon éljenek, ne pedig szolgafajzatként…
  A kozákok mindig választották az atamánt… aztán amikor az oroszok bekebelezték őket, akkor lett az atamán felülről kinevezve… A kijevi ortodox egyházban mindig választották az egyházfőt, de a moszkvai ortodox egyházban már kinevezték a pátriárkát… A muszka séma pontosan követi az Arany Horda államszervezési jellemzőit, mert hát végső soron az Arany Horda részét képezte a moszkvai nagyfejedelemség is, hiszen ők voltak a tatárok adóbeszedői… aztán amikor az Arany Horda összeomlott, akkor a Muszka Horda lépett a helyébe… bár úgy tettek, mintha ők szlávok lennének, nem pedig tatárok…. De hát régi mondás: “Kapard meg a muszkát és előbújik a tatár!”….
  Szóval ez élesebb ellentét, mint a kutya-macska haragszomrád…. A muszka még el tudja viselni a franciát, az amcsit, a németet…. de az ukránt nem tudja elviselni… Az ukránban olyan oroszt lát, aki a szolga muszka mentalitás fölé magasodik, csak mert létezik és szabad emberként él… A szabad ukránokat el kell pusztítani, be kell törni, mankurtokat kell belőlük csinálni, mert a szolgafajzat oroszok számára az ukránok létezése olyan mértékben rontja az önbecsülésüket, amit csak az ukránok eltörlésével lehet kompenzálni… A szabadság az, ami irritálja az oroszokat… a liberalizmus…. mert nekik szervilizmus kell…
  Hát ezért van ez a háború…
  És gyorsan kiderült, hogy nem a szervilizmus áll nyerésre, még ha többen is vannak, mint a határvidéki szabad népek…
  No és persze a világ szabad népei is felsorakoztak a szabad ukránok mögött…
  (..kivéve minket…)

  1
  1
  • Névtelen
   2022.05.08. - 15:19

   “2021-ben az Egyesült Királyságban az ukránok tették ki az idénymunkás vízummal rendelkező munkavállalók legnagyobb részét.

   A The Guardian hírportálnak egy ukrán munkavállaló elmondta, hogy akut szorongással küzd, mióta elmenekült a farmról, ahol korábban dolgozott – szerinte

   az ottani körülmények leginkább „egy modernkori rabszolgasághoz hasonlítanak”.
   A párjával egy cseresznye farmon dolgoztak, ahol nem viselhettek kesztyűt, ezért a kezük gyakran kivérzett és hámlott. Elmondásuk szerint a dolgozók tiltakoztak a rossz körülmények ellen, de nem jártak sikerrel: egy hétre felfüggesztették őket.

   Az ukrán nő egyébként két egyetemi diplomával rendelkező informatikus. Pénzkeresés reményében utazott az Egyesült Királyságba párjával, aki korábban orvosnak tanult. A pár jelenleg takarítóként, illetve építőiparban dolgozik.

   „Más ukránokkal is találkoztunk itt, akik hozzánk hasonlóan elmenekültek a farmokról, nem tudtak visszatérni Ukrajnába, így kénytelenek voltak itt maradni és illegálisan dolgozni” – állítja az ukrán nő. „Úgy érzem magam, mintha túsz lennék az Egyesült Királyságban. A szüleim azt mondták, hogy semmilyen körülmények között nem mehetek vissza Ukrajnába, mert a városunkban lövöldöznek. Csapdában érzem magam” – számolt be az informatikus nő a The Guardian hírportálnak.

   Hozzátette: „Senkit sem érdekel, mi történik az idénymunkásokkal.

   Azt hittem, hogy az Egyesült Királyságban megvédik a jogainkat, de ez nem így történt. A farmon dolgozni valószínűleg életem egyik legrosszabb élménye volt”.
   „A munkáltatók elérhetetlen célokat tűztek ki” – mondta. „Fenyegettek, megaláztak minket és arra kényszerítették az embereket, hogy robotként dolgozzanak, és addig koptassák a kezükön és a lábukon lévő bőrt, amíg az ki nem vérzik. “

   1
   1
 5. Névtelen
  2022.05.08. - 15:22

  “2021-ben az Egyesült Királyságban az ukránok tették ki az idénymunkás vízummal rendelkező munkavállalók legnagyobb részét.

  A The Guardian hírportálnak egy ukrán munkavállaló elmondta, hogy akut szorongással küzd, mióta elmenekült a farmról, ahol korábban dolgozott – szerinte

  az ottani körülmények leginkább „egy modernkori rabszolgasághoz hasonlítanak”.
  A párjával egy cseresznye farmon dolgoztak, ahol nem viselhettek kesztyűt, ezért a kezük gyakran kivérzett és hámlott. Elmondásuk szerint a dolgozók tiltakoztak a rossz körülmények ellen, de nem jártak sikerrel: egy hétre felfüggesztették őket.

  Az ukrán nő egyébként két egyetemi diplomával rendelkező informatikus. Pénzkeresés reményében utazott az Egyesült Királyságba párjával, aki korábban orvosnak tanult. A pár jelenleg takarítóként, illetve építőiparban dolgozik.

  „Más ukránokkal is találkoztunk itt, akik hozzánk hasonlóan elmenekültek a farmokról, nem tudtak visszatérni Ukrajnába, így kénytelenek voltak itt maradni és illegálisan dolgozni” – állítja az ukrán nő. „Úgy érzem magam, mintha túsz lennék az Egyesült Királyságban. A szüleim azt mondták, hogy semmilyen körülmények között nem mehetek vissza Ukrajnába, mert a városunkban lövöldöznek. Csapdában érzem magam” – számolt be az informatikus nő a The Guardian hírportálnak.

  Hozzátette: „Senkit sem érdekel, mi történik az idénymunkásokkal.

  Azt hittem, hogy az Egyesült Királyságban megvédik a jogainkat, de ez nem így történt. A farmon dolgozni valószínűleg életem egyik legrosszabb élménye volt”.
  „A munkáltatók elérhetetlen célokat tűztek ki” – mondta. „Fenyegettek, megaláztak minket és arra kényszerítették az embereket, hogy robotként dolgozzanak, és addig koptassák a kezükön és a lábukon lévő bőrt, amíg az ki nem vérzik. “

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Északhírnök