Megemlékeztek a zsidó mártírokról az Avasi temetőben, Kriza Ákos is ott volt

A koncentrációs táborokba

 

elhurcolt mártírokról emlékeztek meg vasárnap délelőtt a miskolci Avasi zsidó temetőben. Kiss Henriett, a Mazsihisz alelnökének köszöntő beszéde után Radnóti Zoltán főrabbi, az országos rabbi tanács elnöke tartott Istentiszteletet a gyászolóknak.

A megemlékezést jelenlétével megtisztelte dr. Kriza Ákos Miskolc város polgármestere.

Az imádkozáson Nógrádi Gergely kántor, a magyar Pavarotti, énekével elkápráztatta a jelenlévőket. Teljes cikk itt. Image00018 1