Kiss János menekül az újságírók elöl…

A pénzeső hírhozója természetesen Kiss lett, a várfalak megerősítését azonban ebből az összegből nem hozta szóba. Lapzártánkig ilyen információt nem publikált. A Narancs.hu több alkalommal hiába kérdezte, a kormány biztosítja-e a szükséges 2 milliárd forintot – egyik megkeresésünkre sem reagált.

Orbán miskolci biztosának első projektje, a miskolc-tapolcai élményfürdő megvalósításának története is kudarcosra fordult. A 13 milliárd forintba kerülő Ellipsum Strand- és Élményfürdőt tavaly nyáron adták át Miskolcon. Kiss János 2021. június 11-én Winston Churchillt idézve vágta át a szalagot. A rendszerváltozásra utalva fejtette ki elégedettségét a komplexum világszínvonalú minőségét dicsérve: „újra szabadok lettünk, szerencsére visszataláltunk építészeti igényességünkhöz is, és az újonnan épülő, világszínvonalú épületeink is formálnak minket”.

Hét hónap nem folyamatos működés után azonban az élményfürdőt februárban be kellett zárni a több hónapos garanciális javítások elvégzésére.

Több medencénél a burkolat megmozdult, a fuga kijött a helyéről, az élményelemek bizonyos felületein rozsdásodnak. A csúszdákon repedések alakultak ki, a vizes játszótér is problémás, a betonrétegbe bekerülő víz beáztatta a gépházat, a légtechnikai csöveket. A pocsék minőségű kivitelezés miatt a személyzetet is be kellett vetni, hogy ne történjen nagyobb baj. A csúszdáknál fel kellett bontani a nem megfelelő dőlésszögben fektetett járólapokat, egy dolgozónak folyamatosan törölni kellett a vizet, nehogy baleset történjen.

Forrás: Ellipsum Miskolctapolca Facebook

A nem tartós minőségű műszaki színvonal mellett a létesítmény fenntartása is gondot okoz a városnak. A várhoz hasonlóan az előzetes tervezés itt sem állta ki a valóság próbáját. Az Ellipsum nyitvatartása napi 1-2 millió forintos hiányt termel az önkormányzat fürdőket üzemeltető cégének, a tervezett, gazdaságos működtetéshez szükséges látogatószámot ugyanis nem sikerül produkálni, hogy fedezze a fenntartás költségeit. Az átadás évében a kormány 700 millió forint címzett támogatásának köszönhetően sikerült veszteség nélkül üzemeltetni.

Megkérdeztük Kiss Jánost, a kormány idén is állja fürdő fenntartásának költségeit, de erre a kérdésünkre sem adott választ.https://magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/orban-projektek-miskolcon-kudarcos-varfelujitas-bezart-elmenyfurdo-246519

17 Responses

  1. TUDTA?
    A Retro-rádió is indexre tette KONCZ ZSUZSA-t, vagyis letiltotta, azaz nem játssza egyetlen dalát sem.

    4
    2
      1. miért? visszaadta a nagy ellenálló a Francia Becsületrend-et

        Valami forrás a diktatúra intézkedéséről?

        Veri még Orbán a feleségét? Bu.i még a fia? Hátra lépve rejszol még a volt köztársasági elnök? Tényleg trugyis zsepivel tisztít ablakot az új köztársasági elnök, a hülye p1csa? Nem hallottam Koncz elvtársnőt megszólalni az elefántcsont toronyból.

        Hogyne, hogyne…. „fortélyos félelem”…. photoshopoljunk már egy golyóálló mellénykét neki, matyó hímzéssel.

        15.-én aktuális. ukrán zászló, orosz lánctalpak, sárga rózsa, kék nefelejcs
        MZP ünnepség, gázsi.

      2. kib@szott nagy a diktatúra:

        „ÉLŐ ADÁS
        Koncz Zsuzsa tizenharmadszor lép fel az Arénában
        2022.03.03. 12:00
        Szabadnak születtél címmel ad nagykoncertet szombaton Koncz Zsuzsa. Az énekes immár tizenharmadik alkalommal lép fel a Papp László Budapest Sportarénában, illetve elődjében, a Budapest Sportcsarnokban.

        Keresés: Koncz

        2 ESEMÉNY
        Márc. 25.
        P, 19:00
        Koncz Zsuzsa – Szabadnak születtél
        Hangvilla
        Koncert, zene Világzene
        elfogyott
        Ápr. 4.
        H, 19:00
        Koncz Zsuzsa koncert
        Nyíregyáza – Váci Mihály Kulturális Központ
        Koncert, zene Világzene”

    1. Játszák helyette Kovács Ákos, Pataki Attila, Nagy Feró dalait! Ők ideológiailag megfelelnek! NER kompatibilisek! Undorító!

  2. Kérdezném az Orbán és a Szijjártó elvtársakat ,hogy az orosz nyelv oktatása mikortól lesz kötelező Magyarországon ?

    13
  3. Narancsoséknál divat! Elmenekülni a kényelmetlen kérdések elől, elbújni a függöny mögé!
    Az a helyzet fideszesek, hogy a bíróságon erre nem lesz lehetőségetek!

    11
  4. Óriásplakát :MZP= 100% Gyurcsány.
    Parlamentben a csúti zsiradék : MIért nem áll ki vitára?Mert nem a főnöküket indítják…
    Akkor most mégsem 100% ban gyurcsány?? :):):):))

    Hiába, a gyáva féregnek mindig van valami magyarázata a gyávaságára. Janika csak beállt a sorba, csöbör meg a többi senki mellé.

    11
    1. „Egy jó miniszterelnök nem búsul, nem csodálkozik, nem siet, nem haragszik és soha sincs zavarban. Gondtalanul jött ki az úgynevezett Deák­ szobából, szétnézett mosolyogva a nagy terem­ ben a párthívek között, köszönt ide-oda, miköz­ben átment a kártya-szobába, ott a tarokknál megpillantott egy magas, gólyanyakú öreg urat, a ki látszólag a kártyáit rendezgette és a hosszú­ szárú szivarszipkáját szortyogtatta a többiek feje fölött, alkalma nyilván így a kártyáikba benézni. A miniszterelnök hozzá hajolt: — Ha rád kerül az osztás, Pál úr, kérnélek egy pár perczre. A klubban fegyelem van. Pál úr rögtön átadta a kártyáit a sok dologtalan gibicz egyikének s kisietett a miniszterelnök után….”

      42. SZAM. 1906. 53. ÉVFOLYAM.

      Irta Mikszáth Kálmán. I. Mire jó a lécz a rókának?

    2. Minek??

      „Mesterházy Attila: Ha nem áll ki ellenem, akkor Orbán gyáva!
      Vona: Orbán ne üzengessen, ne legyen gyáva, álljon ki a vitára …
      Gyáva Orbán nem vitázik. Gyáva sleppje pedig undorodik a demokráciától – írta ki a Facebookra Szanyi Tibor, szomorú szmájlival.
      Gyurcsány: Orbán fut kihívója elől, gyáva alak. „A magyarok több mint ezer éve nyugat felé haladnak, nem keleti irányba.
      Itthon: Mesterházy: „Viktor, ne légy gyáva, ülj le vitatkozni!” – HVG.hu
      Gyurcsány: Orbán hazug, áruló és esküszegő « Amerikai Népszava …
      Belföld: Mesterházy: Orbán beszéde hazug és gyáva volt – NOL.hu
      Gyurcsány: Orbán egy szélhámos, hazug, gazember | Paraméter
      Kuncze Gábor: az egész Orbán-rendszer hazug és álságos – ATV
      „Miért hazudik Orbán kolléga?” – A kérdést Gyurcsány Ferenc tette fel.
      Mesterházy: Hozzátette, hogy országunk ellen amúgy sem jött senki, ezért nem érti, hogy a „felcsúti Maradona” miért és kitől akarja megvédeni hazánkat.”
      „Mesterházy: Viktor, hazudsz!”

      Többek között, az ilyen kifinomult kirohanások miatt is, ilyenekkel nincs miről vitázni…”

    1. Az hatástalanítja a sárga bolsevik irigységet.
      ????
      „Szép frizurád van – Koós János énekel
      Náthly József – ifj. Kalmár Tibor szerzeménye (1961)
      Szép frizurád van, hú, de mutatós,
      remekelt a fodrász, így a divatos.
      Jó ez a hajzat, bár ha viharos,
      nem kell hozzá fésű sem.
      Fess ez a nadrág, hű, de elegáns,
      fekete is, szűk is, térdig csupa ránc,
      meghiszem azt, hogy ebbe’ megy a tánc,
      csakhogy éppen nem velem.
      Fekete csőnadrág, seprű haj,
      nem az én esetem.
      Végy fel hát más ruhát,
      fésülködj meg rendesen!
      No lám, így szép frizurád van, hűha, de csinos!
      Mindjárt jobban áll ez, mint a viharos.
      Más figurád van, így a divatos,
      így már tetszel énnekem.”

  5. „Csak vért, verítéket és könnyeket!”

    a Fidesz az, amit a neve jelent: hűség.

      1. https://uploads.disquscdn.com/images/06db9efa35524ea95177741749f9c2540ab805f8cfa98e05d2661c1387592340.jpg?w=800&h=877

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű