Exkluzív! Egy bekötött szemű, igen megalázó helyzetben lévő orosz hadifoglyot kérdeznek ki fogvatartói

https://www.youtube.com/watch?v=GypfJAVYJ3E&t=2s

A kihallgatás fordítása:

– (Hang): Pszkovban van az állandó lakcíme, ugyanott lakik albérletben de másik címen. Mutatkozz be be ki vagy!

– (Hadifogoly): Az egyik alakulat őrmestere vagyok.

– (Hang): Melyik alakulaté?

– (Hadifogoly): Hírszerző alakulat… parancsnoka vagyok.

– (Hang): Gyerünk mondd el részletesen! Melyik alakulathoz tartozol?

– (Hadifogoly): [Elmondja az alakulatszámát]

– (Hang): Pszkovban van a bázis?

– (Hadifogoly): Igen.

– (Hang): Értem. Mondd el, kérlek, hogyan, milyen körülmények között kerültél Ukrajna területére. Különös tekintettel Harkov városára. Szép nyugodtan, ne izgulj…

– (Hadifogoly): Az elejétől?

– (Hang): Az elejétől.

– (Hadifogoly): Az elején, még újév előtt Belarusz területén voltunk.

– (Hang): Mikor léptétek át a határt?

– (Hadifogoly): 24-én.

– (Hang): Mit mondtak, milyen útmutatást kaptatok?

– (Hadifogoly): Azt mondták a NATO szervezete terjeszkedik, Ukrajnában megalázzák az orosz népet.

– (Hang): És hogy „fel kell szabadítani minket”, ugye?

– (Hadifogoly): … fel kell szabadítani a népünket, jó lesz nekik is, a Krímnek is…

– (Hang): Értem. Folytasd, hogyan kerültél ide.

– (Hadifogoly): 23-án léptük át a határt és Harkovtól olyan 6 km -re táboroztunk le.

– (Hang): A Belgorodszkij oblaszton keresztül jöttetek?

– (Hadifogoly): Ott álltunk meg, nem sokat jöttünk. Ott volt helyi KGB, de olyan egészen kicsi.

– (Hang):  És az erdőben hol aludtatok? Sátorban, az autókban?

– (Hadifogoly): Simán az árokban aludtunk.

– (Hang): Az árokban. Értem… Tovább! Mikor kaptátok a parancsot hogy megtámadjátok Harkovot? Tegnap, vagy ma?

– (Hadifogoly): …sok a veszteség, az emberek elutasítóak…

– (Hang): Elutasítóak, úgy érted az orosz katonai szolgálatot utasítják el?

– (Hadifogoly): Igen, igen… kérdezték, hogy minek ez nekünk, amire azt mondták, hogy aki megtagadja a szolgálatot azt agyonlövik. Utána éjjel 3 körül azt mondták, hogy a várost sikerült elvágni, mindössze arra van szükség, hogy odamenjünk a mieinkhez erősítésnek.

– (Hang): Értem. kaptatok-e utasítást arra az esetre, ha az ukrán fegyveres erők tagjaival találkoztok? Például ilyen esetben lőjetek/ne lőjetek…?

– (Hadifogoly):  Az mondták, a civileket egyáltalán nem szabad bántani , de ami a katonákat illeti, ha ott vannak és harc alakul ki, hát igen…

– (Hang): Értem… hát így jöttetek ti ide pirogot árulni…jól van. Maxim, most mondd el, hogy kerültél te Harkovban arra a helyre, ahol elfogtak!

– (Hadifogoly): Menetoszlopban haladtunk, 155-ösök lövöldözésébe kerültünk bele, a városba, ahová a tájolórendszer vitt minket nagykaliberű páncélosok tüzébe kerültünk, eltalálták a kocsi hátulját… elvesztettük uralmunkat a jármű felett gyorsan kiugráltunk, elszaladtunk a város irányába és próbáltunk elrejtőzni valami rejtekhelyen.

– (Hang): Tehát elfutottatok, elrejtőztek, és ott fogtak el benneteket? Hát azt mondd meg nekem, tényleg költői kérdés csak, minek ez neked? 28 éves vagy, feleséged van, minek ez?

– (Hadifogoly): Nekem ez nem kell, nem akartam, most se akarom ezt….

– (Hang): Hát láttál te itt fasisztákat, ahogy a gyerekeket eszik? Vagy az oroszokat?

– (Hadifogoly): Nem, nem az csak a propagandában van….

– (Hang): Jól van, Max, ennyi volt.

5 Responses

  1. Két orosz vagy két ukrán vagy grúz lő egymásra. Ki tudja ezeken a vidékeken, hogy ki milyen származású, keveredtek egymással a különböző származású vallású emberek és nagyon helyes is volt úgy. Egy Föld van , egy emberiség, szláv támad szlávra. Az ember folyamatosan ugyanazokat a háborodott hibákat követi el. Sajnos semmi esélyünk a tiszta lappal indításra.

    1
    1
  2. Ha jobban belegondolunk, ez egészen bravúros mutatvány, több szempontból is.

    A Fidesz lételeme a fiktív háború. Orbán tíz éve háborús metaforákban beszél gyakorlatilag a karácsonyi bejgliről is, harcostársak, katonák, portyázók, fürkészek, ütközetek, csaták, összecsapások potyognak minden mondatából. Minden nap egy új háború, és mivel ezeket a háborúkat mind egy szálig meg is kell nyerni, a leghatékonyabb olyan ellenségekkel megvívni őket, amik egyébként nem harcolnak. Vagy akár nem is léteznek. LMBTQ-lobbi, háttérhatalom, Soros György, „oltásellenes baloldal”, Brüsszel, a sor sokáig folytatható. Évek óta erről szól a magyar közélet, politikusi nyilatkozatokban, óriásplakátokon, százmilliókkal fűtött Facebook-csatornákon zajlik a fiktív háború fiktív ellenségekkel szemben. Annyira hozzászokott már a közönség, és maga a fideszes agytröszt is a meseháborúkhoz, hogy egészen megzavarta az igazi kitörése. Bámulatos hogy pár óra leforgása alatt átbrandelték saját magukat a béke nagyköveteivé, és rajzoltak a rajongók számára egy új ellenséget, a háborúpárti ellenzéket. Akiket lehet gyűlölni és harcba szállni velük azért, hogy béke legyen. Ez olyan nyaktörő mentális manőver, hogy legfeljebb Salvador Dali lenne képes vizuálisan megfogalmazni, de talán még ő se.

    1
    1
    1. Orbán reálpolitikus. Ennyi.

      „A rendezvény egyik legkülönösebb fejezete az amerikai-magyar viszonyról szólt. Orbán itt is elmondta az alaptézisét arról, hogy nekünk elsősorban Németországra, Oroszországra és Törökországra kell figyelnünk, és nem Amerikára. Mert míg a három erőközpont folyamatosan befolyásolja a térséget, az Egyesült Államok érdeklődése gyorsan változik.
      Annyira, hogy szerinte
      „stratégiát építeni az Egyesült Államok közép-európai politikájára szigorúan tilos, mert azt kirántják alólad.”
      Példát is hozott erre. Visszaemlékezett arra, hogy térségünk 2000-től 2005-ig, 2006-ig fontos volt az amerikaiknak. Óriási nyomást gyakoroltak a kormányokra, hogy fogadják be a csillagháborús tervekhez szükséges katonai eszközöket. Az akkori magyar miniszterelnök, történetesen Gyurcsány Ferenc ellenállt, Orbán viszont támogatta az ötlete („milyen vicces az élet”, jegyezte meg erre). Hozzánk hasonlóan a szlovákok is elutasították az amerikai kérést, de a lengyelek és csehek beleálltak, és vállalva a népszerűtlenséget, átverték a telepítés tervét saját parlamentjükön. Aztán változott az amerikai külügyi adminisztráció, és ejtették a tervet, a lengyelek és a csehek pedig ott álltak megfürödve.
      És ugyanez megtörtént a Nabucco-gázvezetékkel, Gyurcsány-Orbán leosztásban is. Orbán felidézte, hogy
      „nyomták a Nabuccót az amerikaiak mint a fene, én is ezt képviseltem, támadtam a Gyurcsányt ezerrel, hogy micsoda baromság már, hogy az orosz déli áramlatot támogatják a Nabucco helyett. Aztán az amerikaiak egyszer csak bejelentették, hogy nem adnak bele pénzt.”

  3. Egyszerű propaganda videó.Előfordul mindkét oldalon.
    A minap azon ment a sajnálkozás,hogy a Kígyó-szigeten meghalt mindenki mikor válaszként az oroszoknak mondták,hogy „húzzanak a f@szba”!
    Ma kiderült,hogy mindegyikük él!Na ennyit erről.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű