Ez Miskolcnak is jól fog jönni

Elfogadta az EP Cseh Katalin jelentését, ami javasolja, hogy városok is pályázhassanak EU-s forrásokra

Szerdán az Európai Parlament elfogadta a momentumos Cseh Katalin által készített jelentést, ami egyebek mellett lehetővé tenné, hogy a városok önállóan, azaz az államok kikerülésével is pályázhassanak uniós forrásokra – adták hírül a Fővárosi Önkormányzat és a Momentum sajtóközleményei.

A jelentés ennek megfelelő jogszabály-módosításokat javasol az Európai Bizottságnak és a Tanácsnak, tehát a városok továbbra sem pályázhatnak közvetlenül EU-s forrásokra, csak akkor, ha a Tanács és a Bizottság is rábólint a dologra. Kérdés, hogy fog-e, ugyanis a Tanácsban a magyar és a lengyel kormány is képviselteti magát, és egyiknek sem érdeke, hogy ellenzéki vezetésű nagyvárosai közvetlenül férjenek hozzá EU-s forrásokhoz.

A Bizottságnak jelenleg irodája sincs, ahol esetleg ilyen városi pályázatokat fogadhatna, hiszen a pályáztatás jelenleg a tagállamok infrastruktúráján keresztül történik, ez pedig csak akkor változhat, ha a Bizottság a Parlament és a Tanács döntésével pénzt kap egy pályázatokat fogadni és elbírálni képes iroda felállítására.

„Az elmúlt időszakban ugyanis a Magyarországra érkező uniós pénzek – a Fidesz-kormány hibái, bűnei és kompromisszumképtelensége miatt – veszélybe kerültek. Az uniós helyreállítási alap milliárdjai a fideszes korrupció miatt elakadtak, és ugyanezért indulhat jogállamisági eljárás is a magyar kormány ellen. Ezzel kapcsolatban várjuk az Európai Bíróság szerdai ítéletét, de az ítéletet megelőző főtanácsnoki indítvány szerint a mechanizmust létrehozó jogszabály jogszerű és az európai szabályokkal összhangban van, az ezt vitató magyar keresetet a főtanácsnok véleménye szerint el kell utasítani. Ebben a helyzetben kiemelkedően fontos, hogy a kormány felelőtlensége miatt esetlegesen visszatartott források közvetlenül megérkezhessenek a végső kedvezményezettekhez” – áll a közleményekben.

 Karácsony és Cseh  Fotó: Momentumhttps://444.hu/2022/02/15/elfogadta-az-ep-cseh-katalin-jelenteset-ezentul-a-varosok-is-palyazhatnak-unios-forrasokra

17 Responses

  1. Csak azt nem értem, miért égeti magát Répa Robi ezekkel!
    Még hogy a Völner ügy bizonyatja, hogy magyarország jogállam?
    Robi, a holnapi napig várhattál volna a kijelentéssel, kisebb lenne az égés!

    11
    1
  2. Mindjárt jön a RENDKÍVÜLI sajtótájékoztató Varga miniszter úrral + Gulyás Gertrúddal.

  3. https://uploads.disquscdn.com/images/65c1f4b8cc77a304f2a5c9745f39320293390816b15c7f1a90d6eb2553f97db8.jpg?w=800&h=388

    1
    1
  4. Nem a jogállamiság, a gyermekvédelmi törvény az Európai Bíróság problémája, mondta Varga Judit, majd eliszkolt a Kormányinfóról 🙂

    6
    1
  5. Kedves Varga Judit!
    Már bocsánat, de ma is hülyeséget beszétl!
    És még valami!
    Nem lehet az idők végzetéig bujkálni, sunnyogni! Egyet lehet, tisztességesen le kell mondani!

    6
    1
  6. A finn európa parlamenti képviselő – idézve Varga mai felszóllalását is – a németországi Hitler sajtóhoz hasonlítja a magyar állapotokat.
    Kiegészítve, ez vezetett a második világháborúhoz is.
    RITKA KEMÉNY SZAVAK!

  7. Az Európai Tanács égisze alá tartozó Velencei Bizottság az alábbi feltételeket követeli a jogállamisággal kapcsolatban:
    Jogszerűség: átlátható, elszámoltatható és demokratikus pluralista törvényhozás
    Jogbiztonság: érthető törvények kiszámítható következményekkel
    Önkényes döntések tilalma
    Igazsászolgálatatáshoz való hozzáférés független és pártatlan bíróságok előtt, igazgatási jog bírói felvizsgálata
    Emberi jogok tisztelete
    Diszkrimináció tilalma és a törvény előtti egyenlőség

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Zsófia-kilátó webkamera

Zsófia-kilátó webkamera

Legfrissebb

Friss kommentek

Népszerű

Népszerű