Hurrikán.105 évesen megdöntötte a 100 méteres síkfutás korosztályos rekordját, mégis csalódott

Csalódottságának adott hangot Julia Hawkins, annak ellenére, hogy vasárnap világrekordot állított fel 100 méteres síkfutásban, méghozzá a 105 éven felüliek kategóriájában.

Julia Hawkins, aki sportolóként a Hurrikán becenevet is viseli, azért nem volt maradéktalanul elégedett, mert mindenáron szerette volna 1 perc alatt megfutni a távot. Ez végül nem sikerült: be kellett érnie 1.02.95-ös idővel.

Julia Hawkins egyébként nyugdíjazott tanár, aki idős korára találta rá a versenysport szépségeire: már 80 éves volt, amikor rajthoz állt a Nemzeti Szenior Játékokon, első körben kerékpáros számokban. Többször bajnok is lett, de kénytelen volt befejezni szenior biciklis pályafutását, mert néhány év után nem maradt senki a korában, akivel versenyezhetett volna.

Így lett 100 évesen sprinter. 2017-ben 39:62-es idővel beállította a 100 méteres futás világrekordját a 100 év feletti nők kategóriájában. Aztán miután letaszították a trónról, úgy döntött, egy idősebb korosztályban próbálkozik tovább.

Idén egyébként több 100 méteres korrekord is megdőlt. Augusztusban a japán Hiroo Tanaka 16,69 másodperc alatt ért célba, és ezzel beállította a 90 év feletti korosztály férfi rekordját.

A nőknél az ausztrál Julie Brims 12:24-es idővel megdöntötte az 55 év felettiek rekordját, míg az amerikai Kathy Bergen 16.26-al futott át a célvonalon a 80 év feletti kategóriában. Bergen egyébként magasugrásban, 60 méteren és 200 méteren is korrekordot döntött. (Guardian)https://444.hu/2021/11/11/105-evesen-megdontotte-a-100-meteres-sikfutas-korosztalyos-rekordjat-megis-csalodott