Néhány héttel a melegeket a pedofilokkal összemosó törvény megszavazását követően az Európai Bizottság úgy döntött, hogy jogsértési eljárást indít ezzel kapcsolatban. Mindez nem előzmény nélküli, a jogszabályt rendkívül heves nemzetközi bírálatok érték. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke június 23-án azt mondta,

ez a törvény szégyenletes.

Már akkor jelezte, hogy a biztosi kollégium két tagja levélben fordul a magyar kormányhoz, és felsorolják jogi kifogásaikat. Miután ez megtörtént, a magyar kormány válaszlevelet is küldött, de ez nem oszlatta el az aggodalmakat.

Közben először az Európa-ügyi miniszterek, aztán pedig 16 állam- és kormányfő ítélte el a szexuális kisebbségek hátrányos megkülönböztetését a legutóbbi brüsszeli uniós csúcstalálkozón. A megszólalók mindig hangoztatták, hogy a gyermekek fejlődésének védelmét elismerik és támogatják, a bírálatok a szexuális orientáción alapuló diszkrimináció miatt fogalmazódott meg. Múlt héten az Európai Parlament hatalmas többséggel fogadott el egy állásfoglalást, amelyben szintén bírálták a magyar jogszabályt.

A csütörtökön bejelentett – és a szerdai bizottsági kollégiumi ülésen jóváhagyott – eljárás összesen hat ponton állapítja meg, hogy a magyar törvény szembemegy a közösségi joganyaggal. Ezek a kifogások gyakorlatilag megegyeznek azokkal, amelyekkel kapcsolatban a Bizottság korábban már megkereste a magyar kormányt. Ezek közé tartozik az e-kereskedelemről és az audiovizuális médiaszolgáltatásokról szóló irányelvek, a szolgáltatások és áruk szabad mozgására vonatkozó uniós irányelv megsértése, és az adatvédelmi szabályozások vonatkozik szabályozással is szembemegy a magyar jogszabály néhány pontja.

Ugyancsak kötelezettségszegési eljárást indítottak a Meseország mindenkié című könyv kapcsán, mert a magyar hatóságok arra szólították fel a kiadót, hogy a borítón tüntesse fel: a könyv „a hagyományos nemi szerepektől eltérő viselkedést” mutat be. Az Európai Bizottságnak az az álláspontja, hogy ez sérti a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokról szóló irányelvet, illetve a szerző és a kiadó szólásszabadsághoz való jogát is indokolatlanul korlátozzák.

Mindkét eljárás kapcsán felmerült az a kifogás, hogy a magyar hatóságok nem tudták elmagyarázni, hogy az LMBTQ-tartalom miért és hogyan érinti hátrányosan a gyermekek fejlődését. A kormánynak két hónapja van a válaszadásra.

Az Európai Bíróság eljárást indított Lengyelországgal szemben is, az LMBTQ-mentesnek kikiáltott zónák miatt.https://www.eszakhirnok.com/wp-admin/post-new.php