Sikerült megtalálni azt a módszert, amivel a mesterséges intelligencia felhasználható a terápiás döntések javításához a rákos betegek gyógyításában. Az Oncompass magyar egészségügyi startup dr. Peták István vezetésével egy olyan módszert fejlesztett ki, ami a beteg daganatában található egyedi génhibák alapján segíti az orvost a gyógyszer kiválasztásában.
A módszerről most a rangos Nature tudományos folyóiratcsalád NPJ (Nature Partner Journal) Precision Oncology kiadványában jelent meg publikáció, amelyet Dr. Peták István rákkutató, az Oncompass vezetője jegyez első szerzőként, és ami megnyitja az utat az előtt, hogy mások is használják az eljárást.
A Forbes.hu-nak is eljuttatott közlemény szerint a friss publikációval „az emberiség hasznosítani tudja a kutatásaink eredményét a rák elleni harcban. Nyilvánossá tettük az eljárás mikéntjét.
Ez a versenytársainkat is inspirálja majd, de az orvostudományban a gazdasági szempontok mindig másodlagosak, az etikus magatartás, ha egymást segítve versenyzünk
abban, ki tud legjobban segíteni a daganatos betegeknek”, mondta Peták István. Az Oncompass már számos rangos díjat nyert fejlesztésével.https://forbes.hu/uzlet/egeszseg-nature-kutatas-oncompass/?utm_source=Forbes+Espresso+h%C3%ADrlev%C3%A9l&utm_campaign=a62215ae04-EMAIL_CAMPAIGN_5_19_2021_13_48_COPY_10&utm_medium=email&utm_term=0_5d6f550842-a62215ae04-56945581&ct=t(N_COPY_10)